Zakończony
Pogoń Szczecin
90+9'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Konstantinos Triantafyllopoulos za protestowanie po ostatnim gwizdku.

90+9'

Gol! Strzelił Martin Kreuzriegler.

Spokojne wykonanie rzutu karnego i jest 3:3! Martin Kreuzriegler wytrzymał ciśnienie i doprowadził do remisu w doliczonym czasie.

22
14
2
10
19
90+7'

Żółtą kartkę otrzymał Benedikt Zech za protestowanie.

14
8
1
7
12
90+5'

Sędzia w drodze do monitora.

5
3
1
1
90+5'

To jeszcze nie koniec mocnych wrażeń. Zagranie ręką Benedikta Zecha i jest rzut karny dla Widzewa Łódź.

18
12
2
1
21
90+3'

W doliczonym czasie oczywiście napiera Widzew Łódź, jednak Portowcy nie pozwolili na zagrożenie bramce Dantego Stipicy w inny sposób niż niedokładnym uderzeniem z dystansu.

4
2
2
1
1
90'

Doliczone sześć minut.

7
4
1
1
5
89'

Czasu na kolejne wyrównanie bardzo niewiele.

3
2
2
1
1
87'
86'

Gol! Strzelił Luka Zahović. Asystował mu Alexander Gorgon.

Pogoń Szczecin po raz trzeci wyszła na prowadzenie! 3:2 w elektryzującym pojedynku. Henrich Ravas poradził sobie z bardzo niebezpiecznym uderzeniem Alexandra Gorgona po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak Portowcy ponowili atak. Piłka powróciła w pole karne beniaminka pod nogi Luki Zahovicia, a ten pokonał Henricha Ravasa uderzeniem z zewnętrznego podbicia.

33
16
4
30
30
79'
79'

Gol! Strzelił Ernest Terpiłowski. Asystował mu Bartłomiej Pawłowski.

Nie trzeba było długo czekać na ponowne wyrównanie. Emocje buzują na stadionie Widzewa Łódź. 2:2. Ernest Terpiłowski wstrzelił się do siatki, ale nie mogło być inaczej w tej sytuacji. Był sam na sam z bramką po podaniu Bartłomieja Pawłowskiego. Obrona Pogoni Szczecin została kompletnie rozklepana.

77'

Tym samym pozostało kilkanaście minut podstawowego czasu. Widzew Łódź musi ponownie gonić przeciwnika.

2
2
1
2
75'

Gol! Strzelił Sebastian Kowalczyk. Asystował mu Pontus Almqvist.

Pogoń Szczecin na prowadzeniu. Uderzenie na 2:1 oddał Sebastian Kowalczyk po pojawieniu się na boisku z ławki rezerwowych. Zmiennik miał dużo szczęścia, ponieważ teoretycznie przeciwnik powinien przeciąć anemiczne podanie Pontusa Almqvista. Mateusz Żyro zaliczył jednak wywrotkę w stylu Jakuba Wawrzyniaka i umożliwił wygranie pojedynku z Henrichem Ravasem.

23
14
6
16
18
73'

Żółtą kartkę otrzymał Fabio Nunes za odłożone w czasie przewinienie.

Widzew Łódź
3
1
2
4
4
71'

17680 kibiców na stadionie.

5
3
69'

Bartłomiej Pawłowski doprowadził do remisu 1:1!

3
2
2
67'

Gol! Strzelił Bartłomiej Pawłowski. Asystował mu Ernest Terpiłowski.

Widzew Łódź doprowadził do remisu 1:1! Ogrom sytuacji podbramkowych podopiecznych Janusza Niedźwiedzia i wreszcie jest trafienie. Bartłomiej Pawłowski znalazł się w odpowiednim miejscu pola karnego Pogoni Szczecin i przymierzył w narożnik bramki Dantego Stipicy po wrzutce Ernesta Terpiłowskiego.

64'

W ostatnich minutach meczu dwa niecelne uderzenia po przeciwnych stronach boiska. Sprzed pola karnego Widzewa Łódź chybił Luka Zahović, a riposta beniaminka była po stracie Słoweńca.

1
1
63'

Po dośrodkowaniu w pole karne Pogoni Szczecin interweniował najpierw Damian Dąbrowski, a następnie Konstantinos Triantafyllopoulos. Momentami bardzo nerwowo bronią podopieczni Jensa Gustafssona.

1
1
60'

Nie ma szczęścia Widzew Łódź, nieznaczne pudła podopiecznych Janusza Niedźwiedzia. Po dwóch poprzeczkach jest słupek! Raz jeszcze pechowcem, a może po prostu niedokładnym strzelcem został Ernest Terpiłowski.

2
2
1
1
3
58'

W odpowiednim miejscu i czasie znalazł się Konstantinos Triantafyllopoulos i jego interwencja nie pozwoliła Widzewiakom na oddanie strzału po podaniu Jordiego Sancheza.

1
56'

Okazja do podwyższenia prowadzenia, ale wrzutka z rzutu wolnego Damiana Dąbrowskiego okazała się zdecydowanie zbyt płaska. W odpowiedzi kontratak Widzewa Łódź i interweniowała ostatnia instancja szczecinian Dante Stipica.

2
54'

Niewiele grania po przerwie. Widzew Łódź próbował przycisnąć, ale skończyło się na domaganiu rzutu karnego. Dante Stipica nie musi interweniować po strzałach celnych gospodarzy.

1
52'

Od rzutu wolnego Pogoń Szczecin, nie będzie jedenastki po długich dywagacjach.

4
3
1
1
51'

Daniel Stefański przed monitorem.

3
1
1
1
3
49'

Daniel Stefański wyraźnie pokazał, że nie widział faulu na rzut karny w bezpardonowym wejściu Rafała Kurzawy. Sytuacja jest jeszcze analizowana przez sędziów przy monitorach.

1
1
2
48'

Na początku drugiej połowy spotkania Widzew Łódź był w ataku pozycyjnym, a mobilizowani przez trenera Jensa Gustafssona przyjezdni zdołali odzyskać piłkę.

czas Druga połowa
46'
komentarz

Paweł Zieliński przygotowany do wejścia na boisko.

komentarz

Pogoń Szczecin ma czego bronić po przerwie.

3
Czy Widzew Łódź wyrówna po przerwie?
2
1
komentarz

Pierwsza połowa rozpoczęła się energicznymi akcjami beniaminka, ale jego ataki zakończyły się nieznacznie niecelnymi strzałami w poprzeczkę Ernesta Terpiłowskiego oraz Bartłomieja Pawłowskiego. Pogoń Szczecin od czasu do czasu przejmowała inicjatywę i potwierdziła to golem na 1:0. Kamil Grosicki pokonał Henricha Ravasa strzałem z centrum pola karnego.

2
1
45+4'

Już prawdopodobnie na podsumowanie pierwszej części spotkania było wyraźnie niecelne uderzenie obok spojenia słupka z poprzeczką Pogoni Szczecin.

1
45+2'

Nie są to ewidentnie dobre minuty Leonardo Koutrisa. Najpierw katastrofalne uderzenie bardziej w kierunku chorągiewki niż bramki beniaminka, a później musiał ratować się wybiciem piłki po błędzie w przyjęciu.

1
45'

Doliczone pięć minut.

1
44'

I na razie zanosi się na powtórkę.

42'

Ponownie poirytował się Janusz Niedźwiedź, ponieważ akcja jego podopiecznych zakończyła się podaniem poza boisko.

40'

Pozostało pięć minut podstawowego czasu do zakończenia pierwszej połowy spotkania. Pogoń Szczecin nie miała pomysłu na podsumowanie niebezpiecznie wyglądającego ataku i skończyło się zablokowanym uderzeniem Pontusa Almqvista.

37'

Oto przyczyna przestoju. Gra już wznowiona.

35'

Daniel Stefański postanowił zarządzić przerwę na przewietrzenie stadionu.

34'

I po raz drugi oglądamy pokaz pirotechniki, tym razem we wspomnianym przed momentem sektorze gości.

1
33'

Sektor gości ze Szczecina.

1
2
2
2
31'

Blokowane dośrodkowanie przez Pawła Stolarskiego i gospodarze mieli jeszcze możliwość doprowadzenia do remisu z rzutu rożnego. Dośrodkowanie zostało delikatnie strącone, ale to nie sprawiło problemu Dantemu Stipicy.

2
1
29'

Lepsze minuty Pogoni Szczecin i wywalczyła dla siebie korner. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się Damian Dąbrowski i po jego odchodzącym dośrodkowaniu zabrakło uderzenia. W odpowiedzi kontratak Widzewa Łódź przerwany w komitywie przez Leonardo Koutrisa oraz Kamila Grosickiego.

4
1
27'

Dobre podanie w pole karne Widzewa Łódź do Pontusa Almqvista, ale ten nieco za bardzo wygonił się do boku i ostatecznie strzelił z niewygodnej pozycji w nogę defensora.

2
1
25'

Była szansa na doprowadzenie do remisu strzałem z rzutu wolnego. Nie pierwsze tego wieczoru przewinienie blisko pola karnego Pogoni Szczecin. Ponownie za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się Bartłomiej Pawłowski, którego uderzenie trafiło w poprzeczkę. Po raz drugi w meczu zatrząsła się poprzeczka Portowców.

3
3
3
2
21'

Kamil Grosicki przybliżył Pogoń Szczecin do zwycięstwa!

10
4
1
20'

Gol! Strzelił Kamil Grosicki. Asystował mu Marcel Wędrychowski.

I już nie jest bezbramkowo. Portowcy na prowadzeniu, Kamil Grosicki z pierwszym trafieniem w rundzie wiosennej. Paweł Stolarski rozegrał atak na prawej stronie boiska z Marcelem Wędrychowskim, a reprezentant Polski dostał piłkę w centrum pola karnego. Płaskie uderzenie Kamila Grosickiego wtoczyło się w narożnik bramki po niezdarnej interwencji Henricha Ravasa. 0:1!

23
10
4
10
8
19'

Bezbramkowo w Łodzi.

1
18'

Pogoń Szczecin od rzutu wolnego po faulu na Pontusie Almqviście. Agresywnie pressowali Widzewiacy i po chwili było kolejne przewinienie na Benedikcie Zechu.

1
1
1
1
16'

Nieco ponad kwadrans dość dynamicznego starcia za nami. Groźniejsi byli jak dotąd gospodarze, którzy postraszyli Pogoń Szczecin między innymi strzałem Ernesta Terpiłowskiego w poprzeczkę.

14'

Wahan Biczachczjan pozbierał się i kontynuuje grę.

2
13'

Pogoń Szczecin próbuje odpowiedzieć na sytuacje podbramkowe beniaminka. Cięte dośrodkowanie Leonardo Koutrisa nie zostało wykorzystane do oddania strzału przez Wahana Biczachczjana. Na dodatek jest przerwa po zderzeniu Ormianina z przeciwnikiem.

1
10'

Oświetlone przez race mogło być pierwsze trafienie w meczu, ale uderzenie Ernesta Terpiłowskiego zatrzymało się na poprzeczce. Piłka szybowała ponad Dante Stipicą i mogła go zaskoczyć.

1
8'

Podanie na wolne pole do Jordiego Sancheza, ale ten nie miał możliwości stoczenia pojedynku z Dante Stipicą z powodu przytomnego wyjścia bramkarza Pogoni Szczecin na przedpole. Tymczasem kibice Widzewa Łódź zaprezentowali racowisko.

1
1
6'

Trener Janusz Niedźwiedź żywo gestykuluje przy ławce Widzewa Łódź. Musiał pogodzić się z odgwizdaniem przewinienia jednego z atakujących podopiecznych na Damianie Dąbrowskim. W odpowiedzi Marcel Wędrychowski sprawdził Henricha Ravasa pierwszym celnym, ale anemicznym uderzeniem.

4'

Ponownie beniaminek na połowie Pogoni Szczecin, jednak bez specjalnego efektu. Akcja Mato Milosa została zatrzymana przez sędziego asystenta z powodu spalonego. W tych okolicznościach od rzutu wolnego Portowcy.

1
2'

Pierwsza szansa na zaskoczenie bramkarza przeciwnika strzałem z rzutu wolnego, ale mocno kopnięta przez Bartłomieja Pawłowskiego piłka ugrzęzła między obrońcami Pogoni Szczecin.

2
czas Start meczu
17:28

Podstawowi piłkarze zeszli z rozgrzewki i niebawem pojawią się ponownie na boisku. Stawką, w obliczu wcześniejszych remisów w kolejce, jest pierwszy komplet punktów w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy.

17:14

Przyjezdni w czarnych strojach z białymi elementami.

1
17:09

Widzew Łódź rozpocznie pierwszy pojedynek w rundzie wiosennej między innymi z Mato Milosem, Bartłomiejem Pawłowskim oraz Fabio Nunesem w podstawowym składzie.

2
17:03

W podstawowym składzie Pogoni Szczecin znalazł się debiutant Leonardo Koutris. Ponadto możliwość pokazania się na skrzydle dostaje młodzieżowiec Marcel Wędrychowski. W środku pola Rafał Kurzawa i Wahan Biczachczjan zagrają zamiast Sebastiana Kowalczyka, który z powodu kontuzji stracił część okresu przygotowań.

1
16:52

Pontus Almqvist w podstawowym składzie Pogoni Szczecin po raz pierwszy po kontuzji z końcówki rundy jesiennej.

16:50

W oczekiwaniu na mecz.

16:47

Pogoda w Łodzi raczej zimowa. W okolicy stadionu widać jeszcze ślady tej pory roku w postaci zmarzniętego śniegu. W sektorze gości pojawiają się kibice Pogoni Szczecin.

16:38

Zestawienie Widzewa Łódź.

16:38

Jedenastka Pogoni Szczecin.

09:21

Pogoń Szczecin była jedyną drużyną, która w okresie przygotowań do rundy wiosennej w PKO Ekstraklasie odniosła komplet zwycięstw. Podopieczni Jensa Gustafssona pokonali kolejno Petrolul Ploiesti, FCSB Bukareszt i Karabach Agdam.

1
09:15

Sędzia: Daniel Stafański (Bydgoszcz)

2
1
09:11

W drugim z sobotnich meczów w PKO Ekstraklasie zmierzą się Widzew Łódź z Pogonią Szczecin. W rundzie jesiennej oba kluby zdobyły taką samą liczbę punktów. Beniaminek pozytywnie zaskoczył wynikami, a Pogoń raczej rozczarowała.