PKO Ekstraklasa: 19. kolejka
04 lut 2023 15:00
komentarz

Koniec meczu! Raków nie bez problemów pokonał Piasta 1:0. Zwycięstwo nieco szczęśliwe i wymęczone, ale na końcu liczy się efekt. A ten jest taki, że na ten moment Raków ma 10 punktów przewagi nad Legią.

2
90+2'

Kovacević musiał interweniować poza swoim polem karnym. Goście domagali się zagrania ręką.

1
3
1
90+2'
Raków Częstochowa
3
2
2
1
7
90+2'

Na spalonym Kądzior, który domagał się rzutu wolnego.

2
1
1
1
2
90'

Doliczone 4 minuty.

3
2
2
2
2
89'

Celnie główkował Felix.

2
88'
88'

Boisko coraz bardziej zaśnieżone.

2
1
2
1
1
85'

Fatalnie zagrał Kądzior.

4
1
1
1
85'

Musiolik wrócił do defensywy i sfaulował Dziczka.

1
3
3
84'

Gol dla Rakowa został natomiast zweryfikowany jako trafienie samobójcze Czerwińskiego.

1
1
1
1
2
84'

Tymczasem zmiana piłki. Końcówkę meczu gramy na pomarańczowo.

4
2
1
83'

Śnieżyca nadeszła nad Częstochowę. To może być woda na młyn dla strzałów z dystansu.

1
2
82'

Nowak chciał sprytnie minąć Czerwińskiego, ale nie takie numery z kapitanem Piasta.

1
1
1
2
81'

Silva dobrze dośrodkował, ale piłki nie sięgnął Musiolik.

79'
78'
Piast Gliwice
2
1
77'
76'

Mogło być 1:1! Wilczek zaatakował Kovacevica, który był z piłką tuż przed linią bramkową. Skończyło się jednak na strachu dla Rakowa.

1
1
1
3
74'

Ameyaw wpadł w pole karne i szukał kolegi podaniem. We wszystko wmieszał się obrońca.

1
1
1
72'

Szukali dziury w obronie Rakowa goście, ale po kilku podaniach niecelnie zagrał Wilczek.

2
1
1
1
69'

Brakuje emocji w drugiej połowie. Raków nie stara się naciskać, a Piast za bardzo nie wie, jak dobrać się do gospodarzy.

2
2
1
2
2
66'

Raków spokojnie kontroluje spotkanie. Piast nie wygląda po przerwie na drużynę, którą stać choćby na remis.

6
2
2
64'

Ogromny kocioł w polu karnym Piasta. Tym razem wybronili się goście.

2
3
2
1
64'
63'

Nieprzyjemne zagranie Gutkovskisa, ale poradził sobie Czerwiński.

2
3
2
1
60'

Niezła wrzutka Kądziora, ale Czerwińskiego uprzedził Kovacević.

4
2
2
1
1
59'

Rzut wolny dla Piasta wywalczył Wilczek.

2
2
1
58'
1
2
58'

Bez większych emocji od kilku minut. Dłużej przy piłce Raków.

1
1
1
1
54'

Czerwiński uratował Piasta przed sytuacją sam na sam Gutkovskisa z Plachem po podaniu Iviego.

2
3
52'

Raków wygląda lepiej niż przed przerwą. Trudne zadanie przed Piastem, jeśli goście marzą choćby o punkcie.

4
3
1
1
48'

Na strzał z dystansu zdecydował się Dziczek. Uderzył bardzo lekko i jeszcze trafił w kolegę.

1
1
2
47'

Piast nie zmienia swojego sposobu gry. Nadal wysoki pressing zakładają gliwiczanie.

1
1
1
46'

Gramy dalej. Przy piłce Piast.

2
2
czas Druga połowa
komentarz

Do przerwy Raków szczęśliwie prowadzi z Piastem 1:0.

20
6
1
2
45'

Raków łapie swój rytm i szuka drugiego gola.

13
3
2
1
3
43'
7
6
6
2
4
43'

Piast prezentował się nieźle, ale nie zdołał w większym stopniu zagrozić bramce Rakowa. Gospodarze z kolei wykorzystali do maksimum to, co sobie stworzyli.

6
3
1
2
40'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Piłkę na dalszy słupek wrzucił Ivi, zgrał ją Silva, a w ogromnym zamieszaniu pod bramką Placha, tuż za linię wepchnął ją Gutkovskis. Sporo szczęścia Rakowa, który wcale nie jest lepszy od Piasta.

39
23
5
6
16
39'

Piast pressuje już nieco wyżej, dzięki czemu Raków ma czas, by rozgrywać piłkę.

2
2
37'

Nieprzyjemnie przymierzył Ivi, a Plach z problemami odbił piłkę.

6
2
1
2
1
36'

Hateley powalił Berggrena. Szansa dla Rakowa z rzutu wolnego.

1
1
2
35'

Rundić szukał Gutkovskisa, lecz Łotysz nie zdołał sięgnąć piłki.

2
2
35'

Kilkupodaniowa akcja Piasta zakończyła się dośrodkowaniem Holubka w ręce bramkarza.

1
1
3
33'

Trzy rzuty rożne wykonywał Piast, ale z każdym poradzili sobie obrońcy. Ostatecznie Kądzior sfaulował jeszcze przeciwnika.

1
2
2
3
30'

Długa piłka w pole karne Placha, wywiązało się małe zamieszanie, ale na spalonym i tak był Silva.

1
2
3
2
2
28'

Pierwsza dłuższa akcja Rakowa, lecz niezakończona strzałem.

2
2
26'

Chwilowo wydawało się, że Raków dochodzi do równowagi, ale nic z tego. Gospodarze nie mają kontroli nad meczem, a pressing Piasta przyprawia Marka Papszuna o ból głowy.

2
2
4
2
25'

Chrapek miękko dorzucił piłkę w pole karne, poradził sobie Arsenić.

3
1
1
1
22'

Fatalne dośrodkowanie Hateley'a. Do piłki na swoje nieszczęście dopadł jeszcze Holubek, który huknął nie wiadomo gdzie.

1
1
2
21'

Ambitnie o piłkę z Kunem powalczył Kądzior i Piast ma rzut wolny. Wahadłowy Rakowa faulował rywala.

1
3
20'

Dośrodkował z lewej strony Ameyaw. Do nikogo.

1
2
2
1
4
19'

Silva zdołał zamknąć akcję Kuna, lecz ciężko mówić o strzale. Piłka po prostu trafiła go w głowę.

1
3
1
18'

Dziczek szukał w polu karnym Wilczka, którego uprzedził Arsenić.

3
1
2
2
17'

Powoli do głosu dochodzi Raków. Piast może żałować, że nie wykorzystał swojej przewagi w pierwszym kwadransie. To może mieć opłakane skutki.

4
1
1
2
15'

Z dystansu przymierzył Berggren. Niecelnie.

6
3
2
14'

Fatalnie przed swoim polem karnym zachował się Hateley i momentalnie Raków kilkoma zawodnikami ruszył w pole karne. Skończyło się na przyblokowanym strzale Iviego.

2
1
4
1
2
13'

Na indywidualny rajd zdecydował się Ameyaw, którego przy linii końcowej zatrzymał Silva.

2
1
2
2
1
12'

O piłkę na połowie Piasta walczył Kun. Sfaulował Pyrkę.

2
1
11'

Raków ma problemy z wysokim pressingiem Piasta. Goście bardzo wysoko atakują swojego rywala.

5
1
1
2
1
9'

Dobrze wygląda w pierwszych minutach Piast. Raków ma problem z wyjściem z własnej połowy.

4
2
2
3
7'

Błąd popełnił Kovacević, który nieco przestraszył się biegnącego Wilczka. Piłka trafiła w polu karnym pod nogi Kądziora, który źle dokręcił ją do bramki. To powinien być gol!

3
1
4
4
10
5'

Zbyt głęboko dośrodkował Hateley. Piłka w rękach Kovacevicia.

3
3
2
3'

Długa piłka w kierunku Wilczka, ale doświadczony napastnik nie miał szans na dojście do tego podania.

2
2
4
1
2'

Strzał Iviego w bezpiecznej dla Piasta odległości minął bramkę.

3
3
3
1'

I już pierwsza okazja dla Rakowa. Chrapek faulował Kuna.

3
3
2
1'