Gaprindaszwili pokazał się na prawym skrzydle, zagrał w pole karne do Kurminowskiego, ale ten nie miał z czego uderzyć, a podanie zwrotne było bardzo niecelne.

1
1
90+4'

Zagłębie próbuje do ostatnich sekund, ale nie potrafi przenieść akcji pod pole karne gości.

1
90+1'

Sędzia dolicza minimum cztery minuty.

3
2
1
90+1'
89'
2
1
1
88'

Krótko rozegrali rzut rożny gospodarze, Łakomy podał do Chodyny, ale ten został zablokowany przez Josue.

2
1
87'

Momentami wygląda to na rozpaczliwą obronę Legii.

2
2
1
86'

Zagłębie postawiło wszystko na jedną kartę. Wysoki pressing, przez co otwierają się szanse dla Legii z kontrataku.

1
1
1
1
83'

Ależ kontratak Zagłębia. Mogło być 2:2! Łakomy podał na prawo do Chodyny, ten ograł Ribeiro i uderzył płasko na dalszy słupek. Zabrakło niewiele!

2
1
3
2
81'

Tym razem Łakomy pokusił się o strzał z dystansu lewą nogą, jednak piłka poleciała w trybuny.

2
5
2
80'

Nieudany drybling Baku. Daleko wypuścił sobie piłkę, wbiegł przed niego Kłudka i mądrze przyblokował.

1
1
1
78'
78'
77'

Kontra Zagłębia zakończona złym strzałem Zivca z narożnika pola karnego.

1
1
1
1
1
76'
76'

8427 kibiców ogląda dzisiejsze spotkanie na stadionie.

2
1
75'

Waldemar Fornalik szykuje kolejne dwie zmiany.

1
2
74'

Zagłębie wróciło do wyższego pressingu, takiego jak w kilku pierwszych minutach tego meczu.

72'
71'

Starzyński popsuł kontrę Zagłębia fatalnym dośrodkowaniem.

1
1
1
71'

Kolejne podanie Josue w kierunku Wszołka, ale tym razem przeczytał sytuację Burić i w porę wyszedł na piąty metr.

2
2
1
68'

Mladenović też chciał strzelić prawą nogą zza pola karnego, jednak wycelował w trybuny.

1
1
67'

Łakomy długim podaniem szukał na skrzydle Chodyny, ale dobrze zachował się Mladenović i spokojnie odegrał piłkę głową do Tobiasza.

66'

Zagłębie łapie kontakt! Zaskoczył wszystkich Łakomy i oddał strzał z dystansu gorszą prawą nogą. Wydawało się, że to prosta sytuacja dla Tobiasza, ale ten nieoczekiwanie przepuścił piłkę do siatki!

KGHM Zagłębie Lubin
10
6
6
5
14
63'

Niecelny strzał z dystansu oddał Muci.

1
1
1
63'

Nawrocki na wolne pole w kierunku Rosołka, ale tym razem nie popełnił błędu Ławniczak i nie dał się rozpędzić rywalowi.

61'

Łakomy miał trochę miejsca przed polem karnym, jednak strzelił w ustawionego przed nim Slisza.

2
1
59'

Gol! Strzelił Ernest Muci. Asystował mu Josue.

0:2! Josue dokłada drugą asystę tego wieczora. Precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego, lekko trącił piłkę Muci i wyszło z tego niezwykle precyzyjne uderzenie przy dalszym słupku!

Legia Warszawa
12
5
2
6
10
57'
3
2
6
57'

Faul taktyczny Starzyńskiego, gdy ruszał do kontrataku Muci.

1
1
57'

Kłudka zagrał na wolne pole do Chodyny, ten dośrodkowywał płasko wzdłuż pola karnego. Wybijają piłkę legioniści.

1
55'

Wszołek powalczył przy linii końcowej z Woźniakiem, wygrał tę walkę, ale wygarnął piłkę już spoza boiska.

1
1
53'
3
1
1
1
4
53'

Powalczył o piłkę przed polem karnym Kopacz, sędzia uznał, że faulował w tej sytuacji Josue. Już po gwizdku ładnie z dystansu uderzył jeden z zawodników i futbolówka wpadła do siatki.

1
1
3
52'

Niepewna interwencja Tobiasza, ale na moment wyjaśnili sytuację goście.

52'

Dobra interwencja Nawrockiego. Zablokował dośrodkowanie Woźniaka z linii końcowej. Korner dla Zagłębia.

1
1
50'

Bardzo spokojny początek tego meczu. Legia nieco oddała inicjatywę Zagłębiu, ale gospodarze nie za bardzo mają pomysł na grę w ataku.

49'

Dośrodkowanie Chodyny i z jedenastu metrów bardzo źle uderzył Adamski.

1
1
46'

czas Druga połowa
46'
komentarz

Zawodnicy wracają na boisko.

1
komentarz

Legia wychodziła z kontrą, ale sędzia równo z upływem czterech dodatkowych minut zakończył pierwszą połowę. Póki co goście prowadzą 1:0 w Lubinie.

6
2
1
1
1
45+3'

Podłączył się Mladenović, dośrodkowywał niemal z linii końcowej, ale w polu karnym zabrakło kogoś dobrze grającego głową.

1
1
1
1
2
45'

Sędzia doliczył minimum cztery minuty.

1
1
1
1
2
45'

Dośrodkowanie Josue z rzutu rożnego, wybili piłkę goście, ale po chwili wróciła ona do Portugalczyka. Kolejna centra, jednak tym razem znacznie gorsza.

1
1
2
1
1
44'

Podanie Josue w kierunku Mladenovicia, a ten z beznadziejnej sytuacji wywalczył rzut rożny.

3
2
1
1
2
43'

Coraz większa przewaga gości. Zagłębie od kilku minut nie jest w stanie dłużej utrzymać się przy piłce.

2
2
5
2
3
41'

Sędzia Przybył pokazał, że gol został strzelony prawidłowo.

9
5
2
5
8
40'

Wszołek w momencie przyjmowania piłki machnął ręką i być może uderzył Ławniczaka.

2
1
2
2
2
40'

Cały czas czekamy na decyzję z wozu VAR.

1
1
2
2
3
39'

Gospodarze reklamowali faul Wszołka na Ławniczaku, natomiast sędzia uznał, że nie doszło tam do przekroczenia przepisów. Czekamy jednak na ewentualną interwencję VAR.

3
2
3
1
5
37'

Gol! Strzelił Paweł Wszołek. Asystował mu Josue.

Ależ się zabawił z Ławniczakiem Wszołek. Krótki zwód na zamach i bardzo precyzyjne uderzenie lewą nogą przy dalszym słupku. Piękne podanie od Josue.

27
12
5
9
14
36'

Muci dostał dobre podanie, przyjął piłkę w polu karnym, ale chyba nie za bardzo wiedział co robić i po prostu kopnął w obrońcę.

1
2
2
1
3
34'

Niedokładne podanie Josue na prawą stronę do Wszołka. Wcześniej kilka zagrań na jeden kontakt w środku pola. Trochę spadł nam poziom tego meczu.

1
2
33'

Łakomy strzelił lekko z dalszej odległości. Pewna obrona Tobiasza.

4
2
2
2
3
32'

Slisz i Wszołek poklepali przy linii bocznej, po chwili Wszołek centrował na dalszy słupek i piłka dotarła do Mladenovicia. Serb jednak za moment oddał piłkę, centrując prosto w ręce Buricia.

3
3
2
2
1
30'

Cofnięty zespół Zagłębia. Taktyka czy Legia aż tak mocno zepchnęła do defensywy Miedziowych?

3
2
2
2
2
27'

I znów powinien być gol dla Legii! Świetne płaskie podanie Josue wzdłuż pola karnego. Muci z siódmego metra uderzył przy bliższym słupku, ale doskonale był ustawiony Burić! Po chwili sędzia odgwizdał spalonego, ponieważ jeden z legionistów ruszył do dobitki.

4
4
2
3
25'

Nawrocki niczym Lucio kilkanaście lat temu. Ruszył ofensywnie na kilku rywali, a będąc już przed polem karnym starał się zagrać do Rosołka, jednak ten nie odczytał intencji.

1
2
2
1
4
23'

W odpowiedzi mieliśmy uderzenie Josue zza pola karnego. W środek bramki. Pewnie Burić.

1
1
1
3
22'

Pierwsza tak dogodna szansa dla Zagłębia! Po podaniu z głębi pola Chodyna znalazł się praktycznie w sytuacji sam na sam z Tobiaszem, ale strzelił na tyle wygodnie dla bramkarza gości, że ten odbił piłkę.

1
3
1
1
20'

Długo przygotowywali akcję goście, lecz na koniec nie popisał się Slisz, podał za mocno do Wszołka i ten nie dogonił piłki w obrębie boiska.

1
1
1
19'

Legia ma optyczną przewagę, dłużej utrzymuje się przy piłce. Zagłębie ma jednak plan i gdy tylko jest okazja, to podchodzi do wyższego pressingu, chcąc wymusić jakiś błąd.

1
1
16'

Ależ to mogła być kontra! Starzyński znakomitym podaniem uruchomił rozpędzonego Bohara, jednak ten nie zdołał minąć Wszołka. Świetna interwencja zawodnika Legii. W przeciwnym razie byłaby sytuacja sam na sam z Tobiaszem.

2
1
15'

Dośrodkowanie Wszołka z prawej strony, atakował piłkę Rosołek, ale był umiejętnie blokowany przez obrońcę. I znowu korner dla gości.

1
1
14'

Po krótkiej analizie (o ile takowa w ogóle się odbyła) uznano, że to za mało na podyktowanie rzutu karnego. Gramy dalej.

1
1
2
2
3
14'

Było groźnie. Niecelnie strzelał jednak Jędrzejczyk, a przy okazji pokazuje sędziemu, że był faulowany.

1
13'

Muci podbił sobie piłkę na woleja przed polem karnym, ale strzelił nad bramką. Okazuje się, że był lekki rykoszet, a więc rzut rożny dla Legii.

1
1
12'

Strzał Wszołka broni Burić, ale sędzia asystent i tak sygnalizował spalonego. Podawał Josue.

1
1
1
2
11'

Kąśliwe dośrodkowanie Wszołka. Kłudka nie wiedział dokładnie czy ma wybić piłkę czy może ją przyjąć. Atakował zza jego pleców Mladenović, ale finalnie obrońca Zagłębia nie popełnił błędu.

1
9'

I znowu gospodarze ze stałego fragmentu. Dogranie Starzyńskiego z rzutu wolnego, ale w sporym zamieszaniu nie opanował piłki Ławniczak.

1
1
1
7'

Kontratak Legii. W zasadzie powinni być 1:0! Po błędzie Kopacza goście ruszyli z akcją dwóch na jednego, ale z niewyjaśnionych przyczyn Muci nie podał do nieobstawionego Wszołka, a zbiegł na lewą nogę i z dość trudnej pozycji strzelił niecelnie.

1
2
6'

Szansa dla Zagłębia! Dobre dośrodkowanie Starzyńskiego z rzutu rożnego, na bliższym słupku wygrał walkę o pozycję Adamski, jednak strzelił minimalnie niecelnie.

1
2
5'

Zablokowany strzał Chodyny z kilku metrów. Mógł jednak podać do niepilnowanego na szesnastym metrze kolegi z drużyny. Chyba go nie dostrzegł.

1
3'

Próbują grać szybko lubinianie. Na jeden, dwa kontakty. Może jeszcze za wcześnie, by Waldemarowi Fornalikowi stawiać pomnik, ale w porównaniu do rundy jesiennej jest to na pewno miła dla kibiców Miedziowych odmiana.

1
2'

Josue dostrzegł rozpędzonego Rosołka, zagrał mu na wolne pole, ale młody napastnik Legii nie miał szans, by dobiec do piłki przed Buriciem.

1
1
1'

Rozpoczynamy mecz Zagłębie - Legia. Pierwszy gwizdek sędziego Jarosława Przybyła. Oczywiście z Kluczborka!