PKO Ekstraklasa: 26. kolejka
01 kwi 2023 17:30
komentarz

Dziękujemy za udział w naszej relacji live z tego niezwykle pasjonującego meczu. Ekscytująco zapowiada się końcówka sezonu. Raków musi obronić sześć punktów przewagi nad rozpędzoną Legią.

8
3
3
2
4
90+2'
6
5
1
1
2
90+2'
Legia Warszawa
5
2
1
5
90'

Sędzia doliczył pięć minut.

2
2
88'

Kolejny raz strzela Lederman! Widać, że jego wejście coś dało zespołowi.

5
4
2
3
3
83'
83'
4
5
2
1
79'
78'

Dobra próba strzału z dystansu w wykonaniu Ledermana, ale Hładun bez problemów łapie piłkę.

4
5
1
1
76'
74'

Szósty? już strzał Muciego. Tym razem znów pojedynek wygrał jednak Kovacević.

4
1
1
4
1
72'
67'
66'
64'
18
7
2
8
18
63'

Doskonała akcja Legii Warszawa. Wszystko zaczęło się od dośrodkowania Mladenovicia w pole karne. Tam odnalazł się Paweł Wszołek, który głową pokonał Kovacevicia.

53
23
2
12
26
60'

Kolejna groźna akcja Rakowa. Rozkręcają się goście.

19
5
3
3
6
58'

Żółtą kartką ukarany...Marek Papszun, który będzie pauzować w następnym meczu.

16
15
5
6
19
55'

Mieliśmy VAR! Sędzia anuluje rzut karny dla Rakowa i wydaje się, że to jedyna słuszna decyzja.

34
12
11
16
43
53'

Brzydki faul na Jędrzejczyku przy linii. Mało płynności, jak na razie po przerwie.

2
5
1
7
50'

Niebezpieczne zderzenie w polu karnym Rakowa. Svarnas wpadł na Kovacevicia, ale szybko się podniósł.

7
2
4
1
1
46'

Zaczynamy drugie, oby tak samo dobre 45 minut.

4
2
1
czas Druga połowa
komentarz

Koniec pierwszej pasjonującej połowy! Zapraszamy za 15 minut.

13
3
1
2
2
44'

Ależ blisko remisu był Raków! Trafiony w głowę Ivi Lopez, ale piłka tuż obok dalszego słupka bramki Legii.

11
4
4
13
9
40'

Bardzo inteligentna próba podania w pole karne Mladenovicia. Czujna jednak defensywa Rakowa.

6
6
3
3
1
36'

Kapustka przetestował Kovacevicia strzałem z dystansu!

6
8
2
3
5
32'

Co za mecz w Warszawie! Odpowiada Raków Częstochowa. Bardzo dobre dośrodkowanie Iviego Lopeza na głowę Bartosza Nowaka, a ten pokonuje Hładuna.

Raków Częstochowa
74
25
9
14
79
30'

Mamma Mia! Co za akcja Legii Warszawa! Zagrali to, jak Manchester City kilka godzin wcześniej. Cudowne podanie prostopadłe Josue do Bartosza Kapustki, ten wykłada piłkę do pustej bramki Augustyniakowi. Piłkarska maestria.

103
22
5
16
41
30'

To powinno być 2:0! Cudowne prostopadłe podanie Josue do Muciego. Albańczyk był w sytuacji sam na sam, ale przegrał pojedynek z bramkarzem.

8
4
1
5
9
28'

Bardzo dobra kontra Legii zakończona strzałem z woleja Muciego. Łapie jednak Kovacević.

5
2
3
4
25'

Ależ się zakotłowało w polu karnym Legii. Doskonała akcja Iviego Lopeza zakończona wrzutką i zablokowanym strzałem Nowaka z bliska.

7
1
3
3
5
22'

Pierwsze uderzenie Musiolika! Odwrócił się z obrońcą na plecach i strzelił prosto w Hładuna z około 20. metrów.

2
1
6
19'

Próba odpowiedzi ze strony Rakowa. Dużo gry piłką na połowie Legii, ale ostatecznie boisko przy podaniu prostopadłym okazało się za krótkie.

2
1
1
2
15'

Gol! Strzelił Tomas Pekhart. Asystował mu Ernest Muci. Ależ to była minuta przy Łazienkowskiej! Najpierw piłkę do Pekharta po ziemi na 11. metr wyłożył Paweł Wszołek. Czech uderzył jednak w słupek. Kilkanaście sekund później po wrzutce Muciego w pole karne już się nie pomylił i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

47
14
5
17
36
12'

Kolejna próba Muciego z dystansu, ale tym razem Kovacević już musiał się wykazać. Dobre minuty Albańczyka.

8
3
3
4
4
12'

Błąd w przyjęciu Kapustki doprowadził do spóźnienia i faulu na kartkę.

13
6
3
2
8
10'

Pierwszy strzał w tym meczu zapisujemy na konto Muciego, ale to jedyne co można powiedzieć dobrego o tej próbie.