PKO Ekstraklasa: 30. kolejka
29 kwi 2023 17:30
komentarz

Zagłębie Lubin bliżej zachowania ligowego bytu. Miedziowi pokonali na własnym stadionie Widzew Łódź 2:0. Gole dla gospodarzy zdobywali Dawid Kurminowski i Kacper Chodyna.

4
1
1
90+2'

Gol! Strzelił Kacper Chodyna. Chodyna szukał gola i w końcu go znalazł. Płaski strzał z ok. 16 metrów, Ravas piłkę przepuścił i jest 2:0!

KGHM Zagłębie Lubin
16
5
1
2
3
90'

Sędzia doliczył 4 minuty.

1
2
2
90'

Strzał z dystansu Pawłowskiego, piłka uderzyła w słupek! Kapitalnie zachował się bramkarz, który zbił piłkę na obramowanie.

6
1
1
89'

Piłki omal we własnej bramce nie umieścił jeden z obrońców Zagłębia! Bramkarz zachował czujność.

3
2
1
1
87'

Chodyna z piłką w polu karnym, ale we wszystkim połapali się rywale i przerwali akcję.

1
1
1
2
85'
84'
84'
Widzew Łódź
4
2
84'

Widzew gra wszerz boiska, ale efektów to nie przynosi. Zagłębie coraz bliżej wygranej.

3
1
2
1
82'

Kontra łodzian, strzał z pola karnego zostało zablokowany. Mogło być groźnie.

4
1
3
1
81'

Widzew w końcu musi zacząć atakować, tymczasem to Zagłębie mogło podwyższyć wynik, ale gospodarzom zabrakło spokoju.

4
2
79'
79'
2
77'

Za moment wejdziemy w decydujące fragmenty meczu. Zagłębie wciąż gra swoje, to gospodarze są bliżej drugiej bramki.

3
1
74'

Widzew wciąż bezradny z przodu. Gracze Zagłębia nie pozwalają się przedostać się gościom pod pole karne.

3
1
1
71'

Coraz więcej miejsca mają Miedziowi. Przed momentem z dystansu huknął Pieńko, pomylił się nieznacznie!

1
1
2
1
68'

Widzew nie potrafi przejąć piłki. To Zagłębie dłużej przebywa z nią na połowie łodzian i szuka zamknięcia meczu.

2
1
2
65'

Zagłębie przez moment pozwoliło łodzianom na zbliżenie się pod własną bramkę. Teraz jednak ponownie w ataku gospodarze.

2
1
1
63'
62'
60'

Rozmontowali obronę Zagłębia goście, Pawłowski zagrał do Terpiłowskiego, ale ten w bramkę nie trafił!

1
1
2
1
59'

Strzał z ok. 17 metrów Poletanovicia, bramkarz złapał piłkę, która szybowała w kierunku środka bramki.

57'

Starzyński zagrywał z pola karnego, ale nie miał kto wbić piłki do bramki.

56'

Zagłębie na połowie Widzewa. Brakuje jednak groźnych strzałów po przerwie.

53'

Lubinianie nie zamierzają dopuszczać łodzian pod swoją bramkę. Gospodarze są świadomi siły ofensywnej rywala.

50'

Starzyński dogrywał z kornera, piłka została wybita przed pole karne. Strzał Poletanovicia był już jednak niecelny. Atakuje Zagłębie.