PKO Ekstraklasa: 31. kolejka
05 maj 2023 18:00
komentarz

W Białymstoku remis 1:1 i na chwilę przed końcem sezonu sytuacja Śląska w PKO Ekstraklasie robi się dramatyczna.

13
7
3
5
5
90+5'
90+5'
90+3'
Śląsk Wrocław
20
11
2
5
11
90+2'

Mocny strzał z dystansu Exposito, bramkarz odbił piłkę!

6
3
2
4
10
90'

Jeszcze 5 minut gry. Przypuszczamy, że będzie szaleństwo na boisku.

18
9
5
2
4
89'

Główka Exposito, piłka poszybowała ponad poprzeczką.

10
8
3
4
7
88'

Wrocławianie domagają się rzutu karnego, chwilę wcześniej strzał Samca-Talara zablokował obrońca.

8
6
2
4
8
88'
86'

Śląsk gra w przewadze, ale to Jagiellonia atakuje. Strzał Guala z pola karnego poszybował ponad bramką.

11
5
2
11
9
85'
8
5
4
2
3
82'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

To nie jest dzień Pazdana. Najpierw sprokurowany gol dla Śląska, a teraz ostro pod bramką rywala i druga kartka w meczu.

Jagiellonia Białystok
17
11
6
8
14
82'

Coraz wyraźniejsza przewaga gospodarzy, którzy szukają zwycięskiej bramki. Śląsk trochę bezradny momentami.

7
5
1
2
2
81'
4
1
1
1
4
79'
79'
77'

Jagiellonia ruszyła do ataku. Wybicie piłki przed pole karne, huknął Sacek. Tuż ponad poprzeczką.

6
3
2
3
3
76'

Gual w polu karnym, w końcu uderzył, ale w piłkę dobrze nie trafił. Po raz kolejny w meczy Hiszpan za bardzo chciał.

6
5
4
4
5
73'

Pazdan przewrócił Exposito i kolejny weekend będzie mógł spędzić z rodziną.

8
5
2
2
5
72'

Śląsk Wrocław w ataku. Goście muszą szukać zwycięskiej bramki, Jagiellonia schowała się i czeka na możliwość wyprowadzenia kontry.

2
3
2
2
1
70'
69'

Strzał Łyszczarza z rzutu wolnego pół metra obok słupka!

5
4
4
3
67'

Puerto powalił przed polem karnym Yeboaha i mamy kolejną kartkę.

1
65'

Gol! Strzelił Marc Gual. Pewny strzał Guala. Szromnik w przeciwnym rogu i mamy remis!

28
16
3
9
18
64'

A teraz mamy potwierdzenie. Rzut karny dla Jagiellonii!

14
9
4
7
12
64'
6
2
1
1
4
63'

Gual to prorok? Bez decyzji sędziego zabrął piłkę i ustawił na "wapnie".

10
10
1
3
63'

Powtórki pokazują, że Garcia przewrócił rywala w okolicach linii pola karnego. Co na to VAR?

4
1
1
1
5
62'

Aurelien Nguiamba skiksował przed polem karnym, po chwili tuż przy linii podcięty został Prikryl.

1
1
2
2
3
59'

Nene stracił piłkę i po chwili powalił Yeboaha.

9
3
2
4
4
58'

Gramy po zmianie stron już niemal kwadrans i... niewiele się dzieje. Śląsk w końcu wyszedł z własnej połowy, ale także bez zagrożenia.

2
1
3
1
3
56'

Jagiellonia w ataku, ale wyraźnie zmęczeni po 30. kolejkach są piłkarze gospodarzy. Brakuje dynamiki akcjom.

1
4
1
1
4
53'

Śląsk głęboko ustawiony, Jagiellonia w ataku, ale po przerwie bez klarownej okazji na wyrównanie.

2
3
1
3
3
50'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zamieszanie w polu karnym wrocławian. Zabrakło jednak uderzenia.

5
6
1
2
4
48'

Od początku 2. połowy w ataku Jagiellonia. Zagrania za plecy obrońców jak na razie efektów nie przynoszą.