6
5
11
78'

Piłkarze wracają jednak na murawę. Wydaje się, że kolejny taki wyskok i będzie po meczu.

7
7
1
3
76'

Bardzo prawdopodobnym zakończeniem tego meczu jest walkower na korzyść Piasta.

8
3
1
74'

Ważą się losy dalszego grania.

1
2
1
1
71'

Zawodnicy w szatniach. Czekamy na dalsze decyzje.

1
69'

Piłkarze na prośbę sędziego opuszczają murawę...

1
1
68'

Niestety... Znowu to samo. Gra wstrzymana.

1
1
68'

Gramy dalej. Oby już bez takich ekscesów...

1
66'

Spotkanie zostało prawie wznowione, ale "fani" gości postanowili znowu wrzucić kilka rac na boisko...

1
1
1
63'

Tymczasem kibice Lechii wrzucają race na murawę. Mecz wstrzymany.

1
2
1
1
62'
Piast Gliwice
62'

Ameyaw zgrywał głową na piąty metr do Felixa, ale w ostatniej chwili zorientowali się obrońcy i wybili piłkę.

1
2
1
59'

Tomasiewicz wypatrzył wbiegającego w pole karne Ameyawa i posłał w jego stronę niezłe podanie. Akcja skończyła się na rzucie rożnym, po którym piłkę wypiąstkował Kuciak.

56'

Katranis szukał Tomasiewicza w polu karnym, ale tego drugiego uprzedził Maloca.

53'

Piast szuka wyrównania i przynajmniej remisu w tym meczu. Nie zmienia się jednak jedno - gliwiczanie nie oddają strzałów, a bez tego będzie o to ciężko.

50'

Sprzed pola karnego na strzał z powietrza zdecydował się Tomasiewicz. Piłka poleciała obok słupka.

49'

Piast długo rozgrywa piłkę i szuka dziur w obronie Lechii.

46'

Gramy dalej.

czas Druga połowa
komentarz

Do przerwy Lechia prowadzi w Gliwicach 1:0.

3
2
1
45+2'

Durmus walczył z Pyrką o miejsce w polu karnym. Górą młodzieżowiec Piasta.

45'

Doliczone 3 minuty.

43'

Lechia osiągnęła przewagę i szuka drugiego gola.

41'

Gliwiczanie nie prezentują się tak, jak w poprzednich kolejkach. Nie widać w ich grze pazura i chęci wygrania za wszelką cenę.

39'

Lechia w Gliwicach prezentuje się jednak przyzwoicie, i gdyby w ten sposób grała wcześniej, to mogłaby uratować się przed spadkiem.

1
36'

Jeśli seria Piasta bez porażki dobiegnie akurat w meczu przeciwko Lechii, to będzie to niezwykłe zrządzenie losu.

34'

Piast mógł szybko wyrównać! Pyrka doszedł do zagrania Wilczka, piłka po jego strzale otarła jeszcze obrońcę i minimalnie minęła bramkę.

1
1
1
2
1
30'

Gol! Strzelił Marco Terrazzino. Asystował mu Dominik Piła. Piła jak juniora ograł Munoza, z asekuracją nie zdążył Czerwiński i piłka trafiła pod nogi Terrazzino. Ten płaskim uderzeniem nie dał szans Plachowi. Niespodzianka w Gliwicach.

9
4
1
2
3
28'

Bardzo niecelnie z dystansu przymierzył Kałuziński.

27'

Kotłuje się w polu karnym Lechii, ale gracze Piasta nie są w stanie oddać groźnego strzału.

1
26'

Ameyaw wstrzelił piłkę w pole karne z prawego skrzydła. Na posterunku defensorzy Lechii.

25'

Kibice Piasta odpalili race, a do podobnego ruchu szykują się fani Lechii.

2
23'

Pomocy potrzebuje Katranis.

1
20'

Jak mawiał klasyk, spokojnie, zaraz się rozkręci...

18'

Płaskie uderzenie Pietrzaka wybili obrońcy.

17'

Piła zgrał do Terrazzino w polu karnym, ten oddał natychmiastowy strzał, ale został zablokowany.

15'

Katranis nie opanował łatwej piłki i od autu Lechia.

13'

Bez większych emocji w pierwszym kwadransie.

11'

Nieźle zapowiadała się akcja Piasta, ale Felix po podaniu Chrapka przestrzelił z dogodnej pozycji.

9'

Teraz nieco dłużej przy piłce Lechia.

7'

Z dystansu płasko uderzył Dziczek. Wprost w Malocę.

7'

Piast spokojnie rozgrywa piłkę.

5'

Kombinacyjnie rozegrany rzut wolny. Bartkowski dośrodkował do Tobersa, a ten główkował ponad bramką.

4'

Faulowany Piła. Lechia ma okazję do dośrodkowania.

3'

Jakub Szmatuła zakończył karierę!

2
1'

16:47

Spotkanie poprowadzi Marcin Kochanek (Opole).

16:35

To spotkanie jest pożegnaniem z karierą piłkarską Jakuba Szmatuły, który większość czasu spędził w Piaście właśnie. Przeciwko Lechii wyjdzie w pierwszym składzie jako kapitan, a po kilku minutach zostanie zmieniony. Szmatuła zostanie zapamiętany przede wszystkim z obrony rzutu karnego przeciwko Jagiellonii. 42-latek obronił strzał Jesusa Imaza w doliczonym czasie gry, co pozwoliło Piastowi sięgnąć po tytuł w sezonie 2018/2019.

16:33

Gliwiczanie zapewnili sobie ostatnio piąte miejsce i zważając na to, że zimowali w strefie zimowej, jest to wynik rewelacyjny. Lechia natomiast na wiosnę pod tę kreskę spadła i ostatecznie spadła też z PKO Ekstraklasy.

16:32

Piast Gliwice podejmuje Lechię Gdańsk, czyli przed nami starcie drużyn, które swój los w tym sezonie już znają. Nie oznacza to jednak, że nie możemy spodziewać się emocji. Liczymy na dużo luzu i dobrej piłki, skoro obie drużyny wiedzą już, które miejsca zajmą na koniec rozgrywek.