Fortuna I liga: 32. kolejka
20 maj 2023 17:30
komentarz

Koniec! Wisła pewnie wygrywa 3:0 w Bielsku-Białej j w dalszym ciągu jest bardzo blisko PKO Ekstraklasy!

12
10
90+3'

Sergio Benito wychodził w sytuacji sam na sam, jednak chwilę wcześniej arbiter odgwizdał faul w ofensywie Młyńskiego.

1
1
4
90+2'

Bieroński z dystansu strzelił w trybuny.

5
6
90+1'

Wisła cofnięta na własną połowę. Podbeskidzie nie potrafi zagrozić po ataku pozycyjnym.

7
3
90'

Sędzia doliczył minimum trzy minuty.

2
1
1
89'

Biegański się nie spieszy ze wznowieniem gry. Goście grają na utrzymanie wyniku.

11
9
87'

Szot nabawił się jakiegoś urazu. Łapią go skurcze. Nie jest w stanie się podnieść.

1
1
7
11
3
86'

Był korner, ale zamiast tego wyszła kontra Wisły dwóch na jednego. Młyński wychodził na czystą pozycję, ale niedokładnie podawał w jego kierunku Sergio Benito. Mają czego żałować goście.

5
4
3
4
3
86'

Podbeskidzie próbuje, stara się. Kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

1
1
84'

Biegański ponownie czujny w bramce po strzale Bilińskiego, choć tym razem nie była to trudna interwencja.

8
4
1
82'
82'
80'

Podbeskidzie jakimś cudem nie strzeliło gola. Biliński miał wyśmienitą okazję, ale Biegański instynktownie obronił nogą uderzenie z paru metrów. Po chwili dwukrotnie próbował Goku i znów na posterunku bramkarz gości!

17
12
2
2
2
79'

Niebawem na boisku zamelduje się Jakub Błaszczykowski.

18
10
77'

Coraz więcej niedokładności w grze Podbeskidzia. Rozbity zespół "Górali".

15
10
2
2
1
76'
9
5
1
1
75'

"Raz, dwa, trzy, mało!" - krzyczą kibice Wisły.

20
11
74'

Kontra Wisły! Rodado zaczarował, w końcu podał do niepilnowanego Młyńskiego, ten uderzał bez przyjęcia, ale trafił w środek bramki. Igonen odbił piłkę.

10
5
2
2
72'

13 800 widzów na trybunach, z czego spora grupa przyjechała z Krakowa i wypełniła sektor za jedną z bramek.

10
5
70'

Zmiana kodu, trójka z przodu! Wisła nie ma dziś litości. Kapitalna akcja Rodado. Mijał jak tyczki zawodników Podbeskidzia. Markow i Wypych ograni jak na orliku, efektowna podcinka nad bramkarzem i nie było czego zbierać!

Wisła Kraków
31
26
1
2
1
70'

Tachi niecelnie strzelał głową po rzucie rożnym. Miał trudną pozycję.

6
69'

Wisła umiejętnie utrzymuje Podbeskidzie daleko od własnego pola karnego.

14
5
69'

Rzut rożny dla gości. Wrzucał Sapała. Bardzo mocno, Tachi nie miał prawa oddać strzału i ledwo utrzymał się przy piłce po drugiej stronie boiska.

1
1
2
68'

Strzały 10-13. Podbeskidzie nie gra źle, natomiast Wisła jest bardziej konkretna w ofensywie.

8
4
1
65'

Biliński przewrócił się w obrębie pola karnego. Wykonał bardzo czytelny zwód, był tam kontakt z Moltenisem, ale nie ma mowy o faulu.

4
3
64'

Dynamiczna akcja Podbeskidzia, ale w najważniejszym momencie zawiódł Goku, który fatalnie przyjmował piłkę w polu karnym. Uciekła mu bardzo daleko i ostatecznie nic z tego nie wyszło.

4
2
1
1
63'

Powinno być 0:3! Bonifacio wybija piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Villara! Hiszpan minął już Igonena, lecz uderzył zbyt lekko i obrońca Podbeskidzia zdążył z interwencją!

3
4
1
2
8
62'

Cisse opuszcza boisko utykając. Wygląda to na poważniejszą kontuzję.

6
3
62'
62'
60'

Będą też zmiany w Wiśle. Młyński i Sapała odbierają ostatnie wskazówki od trenera.

59'
1
56'

Tym razem centrował z prawej flanki Goku. Uciekł rywalom na dalszym słupku Biliński, ale uderzył źle, obok słupka.

4
5
2
1
55'

Ładna akcja Podbeskidzia! Sitek dograł z prawej strony w pole karne, zamykał akcję Hartherz, uderzył z powietrza, lecz nie pokonał Biegańskiego!

10
8
3
3
3
53'

Gol! Strzelił Angel Rodado. Asystował mu Dawid Szot.

0:2! Po dośrodkowaniu Szota opanował piłkę w polu karnym Rodado, pomógł sobie podeszwą, odwrócił się w kierunku bramki z rywalem na plecach i pewnym strzałem pokonał Igonena!

39
20
2
4
4
52'

Rodado strzelał z ostrego kąta i nogami broni Igonen.

9
4
2
1
52'

Wysoki pressing Wisły. Nie chce pozwolić gospodarzom w swobodnym rozgrywaniu piłki od własnej bramki.

6
4
49'

W odpowiedzi Wisła. To się mogło podobać! Rodado podał do Igbekeme, ten wbiegł w pole karne, oddał techniczny strzał na dalszy słupek, jednak Igonen wyciągnął się jak długi i zdołał to obronić.

6
3
1
4
48'

Dośrodkowanie Goku na dalszy słupek, doszedł do strzału Markow, uderzył pod poprzeczkę, ale świetnie broni Biegański!