(2:1)
Zakończony
Liverpool FC
komentarz

Kanonierzy dowieźli jednobramkowe prowadzenia do końca potyczki i ponownie plasują się na 1. miejscu w Premier League.

2
3
3
1
1
90+8'

Wciąż gramy. Daleko od bramki gospodarzy.

1
90+6'

Trwa doliczony czas... doliczonego czasu.

2
1
2
90+4'
2
1
1
1
1
90+2'

Rwana gra w końcowych minutach. Liverpool nie ma pomysłu na skuteczny atak.

4
2
1
1
2
90+1'
2
1
1
2
1
90'

Po raz kolejny w meczu staranowany został Jesus. Bez reakcji sędziego, a do 2. połowy sędzia doliczył 5 minut.

1
1
2
1
2
89'

Goście domagali się rzutu karnego. Sędzia i VAR zdecydowali, że gramy dalej.

1
2
1
1
1
88'

Piłka cały czas w okolicach środka boiska. Do bramki Arsenalu wciąż goście mają dość daleko.

2
1
1
1
1
85'

Arsenal skutecznie oddalił grę od własnej połowy. Minuty płyną, Liverpool jest dość bezradny.

3
1
1
1
1
82'
80'

Gospodarze już świętują, ale do końca spotkania jeszcze trochę minut pozostało.

2
2
1
1
2
81'
78'

Gracze The Reds rzucili się do odrobienia strat w meczu po raz trzeci.

1
2
76'

Gol! Strzelił Bukayo Saka. Uderzenie w lewy róg. Alisson wyczuł intencje strzelca, ale nie był w stanie odbić piłki! 3:2!

Arsenal FC
9
6
1
2
9
73'

Jesus kopnięty w polu karnym przez rywala. Sędzia podyktował rzut karny!

5
2
72'

Dość szczęśliwie wybronili się gości. Zawodnikom gospodarzy momentami brakuje zdecydowania pod bramką Liverpoolu.

1
1
71'
2
1
2
1
69'
3
2
1
3
2
69'
2
1
2
2
1
66'

Kontra Liverpoolu, Jota niedokładnie podawał do Salaha. Egipcjanin źle przyjmował piłkę i szansa przepadła.

1
3
1
64'

Niebezpiecznie pod bramką gości, piłka została wybita sprzed linii bramkowej. Arsenal dąży do wyjścia na prowadzenie!

2
3
1
62'

Groźnie z woleja uderzył Granit Xhaka, gola dla Arsenalu jednak nie ma.

4
1
61'

Dwa kwadranse do końca. Jesus wrócił na boisko, a na murawie wszystko może się jeszcze wydarzyć.

2
1
59'

Jesus przypadkowo trafiony w twarz przez Tsimikasa. To był nokaut. Napastnik powoli zbiera się z murawy, ale nie wygląda zbyt dobrze.

1
1
58'

Dość poważnie na boisko upadł Jesus. Momentalnie przy napastniku pojawili się lekarze.

1
1
3
2
56'

Rzut rożny dla Arsenalu, dośrodkowanie na piąty metr, gdzie Alisson zdołał wypiąstkować piłkę.

3
2
1
1
1
53'

Gol! Strzelił Roberto Firmino. Asystował mu Diogo Jota. Zaspali gospodarze! Jota zagrał prostopadle do Firmino, a ten w sytuacji sam na sam mierzonym strzałem trafił na 2:2!

7
3
1
3
3
50'

Płaski strzał oddał Martin Odegaard, piłka w rękach Alissona. Arsenal czeka na swój kolejny moment w meczu.

4
1
1
1
48'

Dość duże zamieszanie w polu karnym Liverpoolu. Uderzenia gospodarzy były jednak blokowane i The Reds cało wyszli z opresji!

2
czas Druga połowa
komentarz

Arsenal strzelał gole na początku meczu i tuż przed przerwą. Liverpool raz odpowiedział. Na razie prowadzą Kanonierzy 2:1!

45+5'

Gol! Strzelił Bukayo Saka. Asystował mu Gabriel Martinelli. Kontra Arsenalu 3 na 3. W końcowej fazie Martinelli do Saki, piłkę przepuścił Jesus, a skrzydłowy wślizgiem wpakował piłkę do siatki. 2:1!

4
6
2
1
4
45+4'
45+3'

Arsenal przed przerwą jeszcze szuka gola na 2:1. Jednak gospodarze bez groźniejszej okazji.

45'

Sędzia doliczył 5 minut.

1
1
1
44'

Za moment przerwa. Liverpool źle wszedł w mecz, ale po 1. połowie może być z siebie zadowolony.

1
1
42'
38'

Przerwa w grze. Pomocy medycznej potrzebuje kolejny z graczy.

1
36'

Liverpool chciał pójść za ciosem, akcja przerwana. Sędzia dostrzegł spalonego.

2
34'

Gol! Strzelił Darwin Nunez. Asystował mu Luis Diaz. Dalekie zagranie z własnej połowy. Piłkę przejął Diaz, uciekł obrońcy i dograł na przedpole do uciekającego Nuneza, a ten wślizgiem wbił piłkę do siatki! 1:1!

10
3
1
2
32'

Indywidualna akcja Salaha. Strzał z ok. 19 metrów był wyraźnie niecelny.

30'

Saliba omal nie pokonał własnego bramkarza. Ramsdale zachował czujność i wybił piłkę.

1
30'

Mogła to być groźniejsza próba Liverpoolu. Jednak Diaz zagrał ręką w polu karnym rywala, co dostrzegł sędzia.

1
28'

Czubkiem buta uderzył Jesus. Jednak zbyt dużo było w tym wszystkim niedokładności. Od bramki goście.

1
26'

Nunez groźnie uderzył, Ramsdale zdołał odbić piłkę. Wystarczył moment nieuwagi i już było groźnie pod bramką Arsenalu.

22'

Nadepnięty przez rywala został Trent Alexander-Arnold. Gracz gości potrzebuje pomocy.

21'

Brakuje celnych uderzeń. Zespoły szukają swoich okazji, ale wszystko dobrze wygląda do pola karnego.

18'

Ataki Arsenalu nie ustają. Liverpool nie potrafi uspokoić gry, ale momentami udaje się gościom przedostać pod bramkę Kanonierów.

15'

Gabriel zagrał ręką we własnym polu karnym. Po konsultacji z VAR-em sędzia jednak nakazał grać dalej.

3
1
2
13'

Kolejny raz w opałach Alisson. Bramkarz obronił strzał, wcześniej jednak był spalony.

1
12'

Do dogrania doszedł Virgil van Dijk, strzał głową był jednak niecelny. Dość nieśmiała próba wicemistrzów Anglii.

2
1
11'

Już wszystko dobrze, bramkarz wrócił do gry.

1
10'

Aaron Ramsdale ma problemy mięśniowe. Bramkarz potrzebuje pomocy medycznej.

1
8'

Arsenal cały czas dość śmiało sobie poczyna. Liverpool nie potrafi zdominować gospodarzy.

1
1
6'

Strzał oddał Nunez, został jednak zablokowany. Będzie korner dla The Red.

2
1
1
1
1
6'
1
1
5'

Arsenal prowadzi i nie zamierza oddawać inicjatywy dość zagubionym gościom.

2
1
2'

Jeszcze mieliśmy analizę VAR, ale bramka została uznana. Spalonego w początkowej fazie akcji nie było.

1
1
1
1'

Gol! Strzelił Gabriel Martinelli. Asystował mu Martin Odegaard. Kapitalny początek Arsenalu. Zagranie do Odegaarda, a Martinelli w sytuacji sam na sam do bramki. 1:0!