(1:1)
Zakończony
Manchester City
komentarz

Koniec! Manchester City wygrywa w Londynie 3:1 i obejmuje prowadzenie w tabeli Premier League!

4
3
1
2
4
90+2'

Wysoki pressing gości. Nie chcą dopuścić, by Arsenal złapał kontakt.

1
90'

Sędzia doliczył minimum pięć minut.

1
1
1
1
1
87'

White spróbował strzału z dystansu - nic z tego. Blokuje go Ruben Dias.

85'

Arsenal próbuje, ale nie jest w stanie nic wskórać. W drugiej połowie gospodarzy praktycznie nie ma na boisku.

1
83'
83'
1
82'

Gol! Strzelił Erling Haaland. Asystował mu Kevin De Bruyne.

I chyba jest już po zabawie! Świetnie pograli goście. Najpierw obsłużony podaniem został wbiegający w pole karne De Bruyne, po chwili Belg zagrał na jedenasty metr do Haalanda, a ten po szybkim przyjęciu oddał jeszcze szybszy strzał. Ramsdale nawet nie zareagował!

11
7
4
3
3
79'

Trossard wpadł na Walkera w polu karnym, kibice domagali się "jedenastki", ale sędzia plastycznym gestem pokazał, że nic nie było!

76'
76'

A tymczasem jakiegoś urazu doznał Grealish.

4
76'
75'

Xhaka zawahał się przed strzałem z dwudziestu metrów, ale doskonale zachował się w defensywie Ruben Dias i uniemożliwił mu podjęcie drugiej próby.

1
73'

Zero strzałów Arsenalu w drugiej połowie!

1
1
1
72'

Gol! Strzelił Jack Grealish. Asystował mu Ilkay Gundogan.

Wyborny kontratak Manchesteru City! Stracili piłkę gospodarze na własnej połowie i zostali za to skarceni. Haaland dostał podanie na wolne pole, podał do Gundogana, ten lekko musnął jeszcze futbolówkę do Grealisha, który zakończył wszystko strzałem... w środek bramki. Tu sporo pecha miał Tomiyasu, bo to od niego lekko odbiła się piłka i to zmyliło interweniującego Ramsdale'a.

12
8
5
7
10
71'

Ładna akcja Kanonierów, lecz Xhaka podawał za mocno do wbiegającego w pole karne Nketiaha. Zmarnowali doskonałę okazję londyńczycy.

2
2
1
69'

Cóż tu się wyprawia?! Beznadziejny błąd Zinczenki, który stracił piłkę w narożniku pola karnego, ale nie wykorzystał tego Haaland. Podawał mu Bernardo Silva i być moze zabrakło nieco precyzji. Nie mógł uderzać bez przyjęcia Norweg.

2
2
1
68'

Kocioł w polu karnym Arsenalu po dośrodkowaniu De Bruyne z rzutu wolnego. Strzelał Rodri, potem poprawiał Akanji i po tym drugim uderzeniu piłkę z linii bramkowej wybił Jorginho!

1
66'

Wreszcie coś działo się w ofensywie. Świetne wejście Tomiyasu prawym skrzydłem, kąśliwe dośrodkowanie na dalszy słupek, ale nie trafił w piłkę Nketiah!

64'
2
2
2
3
4
63'

Pomruki niezadowolenia na trybunach. Nie jest to dobry mecz w drugiej połowie.

62'

Kontra City, Haaland dostał podanie, miał trochę przestrzeni przed sobą, ale nie poszedł w drybling, podawał w ciemno - niecelnie.

1
62'
4
4
3
4
3
61'
1
1
1
1
1
60'

Potrzebna pomoc medyczna dla zawodnika Arsenalu.

1
60'

Dla odmiany brzydko zachował się Haaland. Uderzył łokciem Gabriela w tył głowy.

58'

VAR orzekł jasno - spalony!

57'

Ale prawdopodobnie nie będzie tego rzutu karnego ani kartki, bo w momencie podania Haaland był na minimalnym, centymetrowym wręcz spalonym.

4
3
1
2
3
56'

Bardzo inteligentne płaskie podanie Jorginho w pole karne. Ruszył do piłki Nketiah, ale nie popełnił błędu Ederson. Dobrze czytał grę golkiper gości.

54'

Ciekawostka statystyczna - po jednym celnym strzale oddała każda z drużyn.

53'

Na razie niewiele dzieje się na boisku po przerwie. Brakuje szans z obu stron.

1
51'

Brzydkie zachowanie De Bruyne, który odepchnął Artetę przy linii bocznej. Trener Arsenalu trochę go prowokował, bo blokował piłkę, gdy Belg chciał ją wyrzucić z autu.

49'

Manchester City w posiadaniu piłki praktycznie przez cały czas w drugiej połowie. Wszystko jednak daleko od pola karnego.

48'

Konsekwentny jest dziś sędzia. Tomiyasu długo zwlekał z wyrzutem piłki z autu i otrzymał za to żółtą kartkę...

48'
Arsenal FC
1
1
1
1
2
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

czas Druga połowa
komentarz

Zawodnicy wracają na boisko.

komentarz

Przerwa! Czas odetchnąć, bo działo się sporo. Arsenal 1, Manchester City 1. Wracamy za kwadrans!

2
3
2
2
2
45+6'

Mieli rzut wolny goście, wrzucał Mahrez, a po niezbyt pewnej interwencji Tomiyasu strzelał Rodri, trafił w... Ake, po czym piłka uderzyła w poprzeczkę!

3
2
2
3
2
45+3'

Mocne dośrodkowanie Martinelliego. Za mocne. Nie było mowy, by którykolwiek z partnerów doszedł do sytuacji strzeleckiej.

3
1
1
1
1
45+2'

Bernardo Silva faulował Sakę. Poszedł na raz przy linii bocznej i został za to ukarany.

2
1
1
2
1
45+2'
4
1
45'

Sędzia doliczył minimum sześć minut.

1
3
1
1
1
45'

Strzelał z powietrza Gundogan i efektownie broni Ramsdale, ale wcześniej był spalony.

2
1
1
44'

Od razu głośniejsi kibice Arsenalu, którzy uwierzyli, że Kanonierzy mogą ugrać coś w tym spotkaniu. Tymczasem Guardiola dalej nie może dojść do siebie po podyktowaniu tego rzutu karnego. Hiszpan mocno protestował po decyzji sędziego.

1
1
1
1
42'

Pewny, bardzo precyzyjny strzał Saki. Zmylony Ederson i mamy remis!

Arsenal FC
10
6
2
5
5
41'

Kibice domagali się żółtej kartki dla Edersona, który wykluczyłaby go z dalszej gry. Sędzia jednak tym razem oszczędził Brazylijczyka.

2
1
1
40'

Sędzia wskazał na jedenasty metr. Nketiah oddał strzał, piłka została wybita z linii bramkowej, ale arbiter wrócił do faulu Edersona, który wpadł na strzelającego!

1
1
1
40'

Rzut karny dla Arsenalu!

11
2
2
2
4
38'

Sporo nerwów w ostatnich minutach. Wysoka stawka spotkania jakby paraliżowała tak klasowych zawodników.

1
36'

Nieprawdopodobne. Ederson z kartką za grę na czas. A jest 36. minuta.

3
2
1
1
1
36'

Ładne podanie Xhaki na j eden kontakt, ale Nketiah popełnił błąd w przyjęciu piłki i zagrywał ręką.

36'
3
1
34'

Cekawa sprawa. Walker nie dostał zgody na powrót na boisko, a mimo to wbiegł na płytę. Za to kartka od sędziego.

1
34'
1
2
33'

Kolejna przerwa w grze, kolejne instrukcje od trenerów dla zawodników.

32'

Martinelli ostro poturbował w powietrzu Walkera. Spadł na plecy z dość wysoka Anglik. Konieczna interwencja medyków.

30'

Chwaliliśmy Zinczenkę kilkanaście minut temu, a teraz trzeba go zganić, bo koszmarnie centrował z lewej strony i kopnął piłkę w trybuny.

2
1
29'

Wścieka się Arteta, niepocieszeni kibice Arsenalu, bo Saka marnuje znakomitą okazję. Po świetnym podaniu Odegaarda znalazł się w sytuacji sam na sam z Edersonem, ale zawahał się, nie uderzył w pierwszym tempie, a nastepnie pogubił się w dryblingu.

1
1
28'

Była okazja dla Arsenalu. Niepilnowany Tomiyasu złożył się do strzału z powietrza, ale nie trafił czysto w piłkę i uderzył niecelnie.

1
1
27'

W tej chwili Manchester City jest na pierwszym miejscu w wirtualnej tabeli Premier League!

1
1
25'

Koledzy pocieszali Tomiyasu, bo cóż innego im pozostało. Takie błędy często okazują się decydujące w tego typu zamkniętych meczach.

2
1
2
2
24'

Mamy otwarcie wyniku! Koszmarna pomyłka Tomiyasu, który od początku nie grał zbyt dobrze. Zbyt krótko podawał piłkę w kierunku własnego bramkarza, ruszył do futbolówki De Bruyne i niezwykle precyzyjnie uderzył zza pola karnego!

8
5
1
1
5
24'

Gabriel przewrócił się w polu karnym, ale nie było mowy o faulu. Po chwili skiksował Odegaard przy próbie strzału z osiemnastu metrów.

1
23'

Xhaka zablokowany przy próbie centry. Korner. Nakręceni kibice Arsenalu. Zawodnik też cieszył się, jakby właśnie strzelił gola.

1
22'

Ależ to mogło się skończyć! Fantastyczne dośrodkowanie Zinczenki. Mocne, w punkt na wbiegającego Nketiaha, ale ten w doskonałej sytuacji strzelił obok bramki!

1
21'

Saka utyka. To efekt źle postawionej stopy przy jednym ze starć przy linii bocznej.

1
20'

Saka dostał dłuższe podanie od Tomiyasu, jednak nie był w stanie dobiec do piłki przed Edersonem. Czujny bramkarz gości, który do tej pory nie miał zbyt wiele pracy.

2
19'

Po prostym błędzie Tomiyasu przechwycił piłkę De Bruyne, lecz zagrał jak nie on - niedokładnie podawał w kierunku Haalanda i nici z kontrataku City.

1
1
18'

Ramsdale wstał, założył rękawice. Gramy!

2
1
1
2
2
17'

A tymczasem jakiegoś urazu doznał Ramsdale. Gra została przerwana.

2
1
16'

Była szansa dla Manchesteru City. Podanie Mahreza na dalszy słupek, zgubił rywala Haaland, ale nie było miejsca do oddania strzału. Odegranie wzdłuż bramki, jednak nikt nie ruszył do piłki.

1
1
1
15'

Widoczny jest wzajemny respekt obydwu zespołów. Nikt nie chce zbyt wcześnie zaryzykować i się odkryć.

3
13'

Chwila nerwowości w polu karnym City, jednak ostatecznie sędzia odgwizdał faul na Ake.

3
2
1
2
1
12'

Nketiah kolejny raz wbiegł w pole karne, już składał się do strzału, ale zdołał go zablokować Ruben Dias.

2
1
1
8'

Dość spokojny początek spotkania. Optyczną przewagę mają podopieczni Guardioli, ale póki co bez konkretów.

1
1
3
7'

Tym razem to City odbiera piłkę na połowie Arsenalu. Grealish przebiegł kilkadziesiąt metrów, ale podawał niecelnie na prawą flankę. Tylko rzut rożny dla gości.

3
6'

Znakomita indywidualna szarża Haalanda. Efektownie ograł Gabriela, podał do Mahreza, który uniknął spalonego, jednak zabrakło precyzyjnego dogrania w okolice jedenastego metra.

1
1
5'

Dośrodkowanie nieudane, a poprawka Odegaarda była jeszcze gorsza. Norweg rozrzucał akcję na lewe skrzydło, jednak nie było tam żadnego z partnerów.

2
1
4'

Rodri ostro faulował Nkethiaha. Rzut wolny dla Arsenalu, ale do bramki dość daleko. Ponad czterdzieści metrów.

1
1
3'

De Bruyne ruszył prawym skrzydłem, ale zabrakło mu miejsca na boisku. Wybiegł poza linię, więc akcja gości automatycznie się zakończyła.

1
1
2'

Kontratak Arsenalu po szybkim odbiorze piłki. Nketiah wbiegł w pole karne, ale jego strzał został zablokowany, a po chwili dobitka Xhaki poszybowała w trybuny.