Liverpool FC. Schodzi: Darwin Nunez. Wchodzi: Ben Doak.

Aston Villa. Schodzi: Boubacar Kamara. Wchodzi: Danny Ings.

Boubacar Kamara #44
1
85'

Raczej pozamiatane na pięć minut przed końcem podstawowego czasu. Liverpool FC nie zagrał po przerwie równie przebojowo jak w pierwszej połowie, ale najpewniej nie pozwoli na doprowadzenie do remisu.

81'

Gol! Strzelił Stefan Bajcetic.

W 81. minucie Liverpool FC strzelił na 3:1, a Juergen Klopp triumfował po strzale dopiero co wprowadzonego zmiennika. Nastolatek Stefan Bajcetić odzyskał dwubramkowe prowadzenie dla The Reds dwie minuty po zastąpieniu Jordana Hendersona.

Stefan Bajcetic #43
2
2
1
79'

Liverpool FC. Schodzi: Trent Alexander-Arnold. Wchodzi: Stefan Bajcetic.

1
79'
76'

Darwin Nunez strzela wszędzie tylko nie do bramki Aston Villi. Rewelacyjne podanie przez dwie linie Mohameda Salaha, a piłkarz z Urugwaju wyprzedził defensora i wybiegł sam na sam z Robinem Olsenem. Nie ma jednak gola, pudło!

74'

Nieudane rozegranie Aston Villi z wykorzystaniem Lucasa Digne'a. Ostatecznie wmieszali się w to wszystko gracze z Liverpoolu i nie pozwolili stworzyć okazji do wyrównania.

1
1
71'

Mohamed Salah wykonał przytomne odegranie przed linię pola karnego. Znalazł się tam dopiero co wprowadzony z ławki rezerwowych na boisko Naby Keita. Jego uderzenie przeleciało obok spojenia słupka z poprzeczką.

1
70'

Andrew Robertson wyrósł na rekordzistę Premier League.

1
68'

Czas pracuje na korzyść gości, ale ich przewaga stopniała o połowę, dlatego absolutnie nie mogą być pewni zdobycia kompletu punktów w Boxing Day.

1
66'

Liverpool FC. Schodzi: A.Oxlade-Chamberlain. Wchodzi: Harvey Elliott.

A.Oxlade-Chamberlain #15
1
62'

Ruszyli do pościgu podopieczni Unaia Emery'ego.

59'

Gol! Strzelił Ollie Watkins. Asystował mu Douglas Luiz.

W 59. minucie wszystko już odbyło się zgodnie z przepisami. Ollie Watkins strzelił z głowy gola kontaktowego na 1:2 po wrzutce Douglasa Luiza.

3
4
1
57'

Leon Bailey bryluje pod względem liczby zmarnowanych sytuacji podbramkowych. Rywalizuje z nim w tym meczu przede wszystkim Darwin Nunez. Tym razem napastnikowi Aston Villi nie udało się oddać dobrego uderzenia z kilkunastu metrów.

1
55'

Podanie Darwina Nuneza do Thiago Alcantary w pobliże linii pola karnego. Składający się do oddania uderzenia pomocnik został osaczony przez obrońców z Birmingham.

1
2
1
1
1
51'

Szansa na zagrożenie gościom rozegraniem rzutu wolnego. Lucas Digne zabrał się za wykonanie dośrodkowania, ale trafił prosto w Thiago Alcantarę. W odpowiedzi kontratak Mohameda Salaha i chyba tylko awaria obuwia Egipcjanina uratowała Aston Villę.

1
49'

Ani Mohamed Salah, ani Darwin Nunez nie imponują pod względem skuteczności.

1
47'

Pierwsza akcja po przerwie i na jej zakończenie piłka znalazła się w bramce Alissona. Ciekawie, ale nie ma gola kontaktowego z powodu spalonego Olliego Watkinsa w momencie podania z głębi pola.

komentarz

Liverpool FC już może szykować formę na powrót do Ligi Mistrzów.

1
komentarz

Imponujący bilans Mohameda Salaha.

1
Czy Aston Villa utrzyma się w tym sezonie w Premier League?
komentarz

The Reds zdecydowanie konkretniejsi w pierwszej połowie, dzięki czemu zeszli na przerwę z prowadzeniem 2:0. Aston Villa miała swoje sytuacje podbramkowe, ale nie potrafiła wykorzystać ani jednej z nich. Dlatego na razie nic nie wskazuje na niespodziankę w Villa Parku.

4
2
1
2
1
45+2'

Darwin Nunez strzelił prosto w Robina Olsena po dograniu Alexa Oxlade'a Chamberlaina. Świetna szansa na powiększenie prowadzenia została zmarnowana.

1
45'

Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

1
42'

Virgil Van Dijk ustawił się w odpowiednim miejscu własnego pola karnego i poradził sobie z płaskim dośrodkowaniem. Do piłki nie doszli Ollie Watkins, ani Leon Bailey.

1
40'

Sytuacja jest jeszcze analizowana i niewykluczone, że bramka Virgila Van Dijka zostanie zapisana jako samobójcza Ezriego Konsy.

1
1
38'

Gol! Strzelił Virgil van Dijk. Asystował mu Mohamed Salah.

Skuteczność nie była atutem gospodarzy i w 38. minucie konkretniejsi The Reds strzelili gola na 2:0. Ponownie bramka po stałym fragmencie gry. Mohamed Salah wykorzystał kolejne złe wybicie piłki i w gąszczu przeciwników przytomnie wykonał podanie. Piłka trafiła do Virgila Van Dijka, którego uderzenie zostało wyłącznie odprowadzone wzrokiem przez Robina Olsena. Futbolówka wylądowała przy dalszym narożniku w bramce Aston Villi.

34'

Dobrze zapowiadająca się akcja została przerwana z powodu spalonego. Wznowienie zostało przyznane gospodarzom.

2
2
30'

Po dwóch kwadransach spotkania jest skromne prowadzenie podopiecznych Juergena Kloppa. Gospodarze nie wykorzystali swoich szans na doprowadzenie do remisu.

1
1
28'

Ponownie Darwin Nunez i miał on przed oczami wyłącznie bramkarza Aston Villi. Nieco zbyt nonszalanckie, zbyt pochopne rozwiązanie. Robin Olsen poradził sobie z płaskim uderzeniem reprezentanta Urugwaju.

1
1
26'

Wyraźnie niecelne uderzenie Darwina Nuneza i Robinowi Olsenowi nie pozostało nic poza odprowadzenie piłki wzrokiem poza boisko.

1
1
24'

Raz jeszcze Andrew Robertson od rzutu rożnego, więc zanosiło się na zagrożenie dla bramki Robina Olsena. Tym razem akcja Liverpoolu została przerwana gwizdkiem z powodu przewinienia Virgila Van Dijka. Holender próbował oddać strzał.

2
22'

Mohamed Salah zdobył prowadzenie dla gości!

1
20'

Piłka po raz drugi w bramce Robina Olsena, ale tym razem nie zmienił się wynik. To z powodu spalonego Joela Matipa. Liverpool FC nie rozegrał perfekcyjnie ataku, a była szansa na podwojenie prowadzenia.

1
15'

54 asysty defensora w Premier League - to rekord!

1
13'

Aston Villa musiała wcześnie martwić się wyrównaniem. W 13. minucie jej akcja domagała się lepszego wykończenia, ale po płaskim dośrodkowaniu piłka prześlizgnęła się po stopie Leona Baileya.

1
12'

W ostatnich minutach spokojnie na boisku. Liverpool FC w nietypowych, ciemnozielonych strojach. Nie ma jednak wątpliwości, że doświadczeni podopieczni Juergena Kloppa kontrolują wydarzenia na murawie.

1
1
1
8'

Aston Villa musi wcześnie martwić się gonieniem przeciwnika. Publiczność podniosła się z miejsc, ale po pierwsze Ollie Watkins trafił swoim strzałem w Alissona, a po drugie był na spalonym.

1
5'

Gol! Strzelił Mohamed Salah. Asystował mu Andrew Robertson.

The Reds zdobyli prowadzenie 1:0 już w 5. minucie. Po długiej przerwie, spowodowanej kontuzją, gra została wznowiona od rzutu rożnego. Aston Villa nie poradziła sobie z dobrym wybiciem dośrodkowania i piłka wróciła w pole karne do Andrewa Robertsona. Dogranie bocznego defensora pozwoliło Mohamedowi Salahowi na oddanie uderzenia z bliska do sieci.

3'

Od razu na początku meczu przerwa spowodowana niebezpiecznie wyglądającym zderzeniem. Już wiadomo, że trzeba będzie sporo doliczyć do pierwszej połowy meczu. Ucierpiał Tyrone Mings.

1
czas Start meczu
18:27

Drużyna Juergena Kloppa wygrała w czterech wcześniejszych meczach z Aston Villą. W trzech z nich straciła gola, więc musiała strzelić minimum dwa. Kiedy piłkarze z Birmingham po raz ostatni zwyciężyli z Liverpoolem, był to pamiętny mecz zakończony wynikiem 7:2.

18:09

Aston Villa rozegrała w przerwie mundialowej cztery mecze towarzyskie i wiodło się jej ze zmiennym szczęściem. Odniosła zwycięstwo 1:0 z Chelsea FC, zremisowała 2:2 z Brighton and Hove Albion, a ponadto poniosła porażki 1:3 z Cardiff oraz 0:1 z Villarrealem.

17:45

Jedenastka z Liverpoolu.

2
17:43

Matty Cash i Jan Bednarek rozpoczną mecz na ławce rezerwowych Aston Villi.

17:39

W Boxing Day dojdzie między innymi do konfrontacji Aston Villi z Liverpoolem. Oba zespoły mają za sobą dwa kolejne zwycięstwa w Premier League. Klub Jana Bednarka i Matty'ego Casha pokonał Manchester United oraz Brighton and Hove Albion. Z kolei The Reds zwyciężyli z Tottenhamem Hotspur i Southampton.