Bundesliga: 8. kolejka
30 wrz 2022 20:30
komentarz

Goretzka pędził do kontry ile sił w nogach, wbiegł w pole karne, ale był wytrącony z rytmu i strzelił tylko w boczną siatkę. Po chwili sędzia zakończył spotkanie. Bayern wygrywa z Bayerem 4:0!

88'

Choupo-Moting w ekwilibrystyczny sposób strzelał głową, ale został zablokowany. Jeszcze reklamował zagranie ręką obrońcy Bayeru.

87'

Demirbay z podaniem... do nikogo. Nikt nie ruszył do piłki. Bez wiary, bez ambicji piłkarze Bayeru.

86'

Kolejne długie podanie w wykonaniu gości, ale de Ligt spokojnie odegrał piłkę głową do Neuera.

84'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Thomas Mueller.

Ale fatalny wieczór ma Hradecky. Poślizgnął się we własnym polu karnym przy próbie podania, wykorzystał to Mueller i skierował piłkę do pustej bramki.

Bayern Monachium
1
1
82'

Owacja na stojąco dla Musiali, który rozegrał dziś fantastyczne spotkanie. Bawił się grą w piłkę.

80'

Gnabry! Świetne dośrodkowanie, które w pewnej chwili przerodziło się w strzał. Pofrunął Hradecky i nie sięgnąłby piłki, ale ta ostatecznie przeleciała tuż obok słupka.

79'

Gnabry opanował piłkę w polu karnym, lecz po chwili ryzykowny wślizg zrobił Hincapie. Wyszło na jego, natomiast było tam bardzo blisko rzutu karnego.

77'

Hlozek wycofał piłkę do Demirbaya, ten już widział gola na 3:1, ale w ostatniej chwili świetnym powrotem popisał się Kimmich i zamortyzował to uderzenie.

76'

Kwadrans do końca. Po dwóch, trzech minutach nieco bardziej odważnej gry Bayeru wszystko jakby wróciło do normy.

75'
ZMIANA
wchodzi Wchodzi
Amine Adli #21
schodzi Schodzi
71'

Upamecano skiksował po rzucie rożnym i strzelił obok bramki.

70'

Kolejna okazja dla Bayernu, ale Sane z ostrego kąta strzelił prosto w bramkarza.

69'

Diaby strzelał z dystansu, piłka zrobiła kozioł tuż przed Neuerem, ale ten pewnie interweniuje.

69'

Kąśliwe dośrodkowanie z lewej strony, jednak nikt nie zaatakował piłki. Wybija Davies.

68'

Próbują goście, natomiast niewiele z tego wynika. Bayern bardzo rzadko popełnia błędy w defensywie.

65'
ZMIANA
64'

Szansa dla gości! Ależ to zmarnowali! Diaby w doskonałej sytuacji strzela prosto w Neuera!

63'

A Bayern dalej gra swoje. Wysoko pressingiem, krótkimi podaniami. Goście chyba chcieliby, żeby ten mecz już się skończył.

61'
ZMIANA

Bayer 04 Leverkusen. Schodzi: Callum Hudson-Odoi. Wchodzi: Amine Adli.

61'
ZMIANA
59'

Szansa dla Bayernu! Musiala wypracował sytuację strzelecką dla Sane, jednak ten nie przyłożył się do wykończenia i kopnął piłkę wysoko nad bramką.

58'

Gwizdy kibiców, ale nie mają oni racji. Kossounou był długo opatrywany przez lekarzy.

komentarz

Mane strzelił gola na 4:0, ale nie został on uznany. Wcześniej de Ligt bardzo ostro potraktował w polu karnym Kossounou. Sędzia nie przerwał gry, Bayern tym bardziej. Dopiero powtórki telewizyjne sprawiły, że sędzia anulował tego gola.

55'

Po chwili raz jeszcze sprawdzony golkiper gości. Kapitalny strzał de Ligta z dystansu i Hradecky odbija piłkę na rzut rożny!

55'

Mogło być 4:0! Mane kapitalnie ograł dwójkę rywali w polu karnym, w końcu wypracował sobie sytuację do strzału, ale fantastycznie broni Hradecky!

53'

Teraz wyszli z akcją przyjezdni, jednak de Ligt przewidział prostopadłe podanie do Shicka i umiejętnie zablokował napastnika Bayeru.

50'

Bawarczycy nie zwalniają tempa i przede wszystkim nie zmieniają sposobu gry. W dalszym ciągu trzymają rywala daleko od własnego pola karnego.

49'

Na razie niewiele się dzieje. Nie ustaje dominacja Bayernu, ale brakuje konkretów.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania.

czas Druga połowa
46'
ZMIANA
Jeremie Frimpong #30
46'
ZMIANA
Piero Hincapie #3
Mitchel Bakker #5
komentarz

Zawodnicy wracają na boisko.

komentarz

Przerwa! Brawa żegnają piłkarzy Bayernu, bo ci grają koncertowo. Prowadzenie gospodarzy 3:0 w starciu z bezradnym Bayerem Leverkusen.

44'

Strącił piłkę Tah, Neuer ruszył, ale uprzedził do Andrich. Nie zdołał jednak oddać strzału.

44'

Demirbay z rzutu wolnego, był blisko oddania strzału Kossonou, ale nie pozwolił mu na to de Ligt. Korner dla gości.

42'

Bayern zamyka rywala w jego polu karnym. Davies podawał do Mane, ten kierunkowym przyjęciem zgubił rywala, ale jednocześnie stracił równowagę.

41'

Desperacka akcja Frimponga, który poszedł na przebój, sam na trzech rywali. Z jednym sobie poradził, natomiast dalej nie miał szans.

39'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Sadio Mane.

Wydawało się, ze popsuł akcję Bayernu Mane, źle przyjął sobie piłkę na dwudziestym metrze, ale mimo wszystko spróbował uderzenia. Wyszło dobrze, bo z lekką pomocą rykoszetu futbolówka wpadła do bramki przy samym słupku!

1
1
38'

Ależ mielibyśmy gola! Piękny strzał z dalszej odległości oddał Andrich i piłka przeleciała tuż obok spojenia słupka z poprzeczką!

35'

Centra Pavarda z prawej strony, wygrał walkę w powietrzu Mueller, lecz strzelił lekko i w sam środek bramki. Hradecky nie popełnił błędu.

34'

Bayer miał jeszcze rzut rożny, ale Tah nie trafił czysto w piłkę i pewnie broni Neuer.

34'

W odpowiedzi kontra gości. Diaby dostał podanie na wolne pole, strzelał bez namysłu z osiemnastu metrów, jednak czujny w bramce Neuer.

33'

Kimmich po raz kolejny z rzutu rożnego, idealnie w wolną strefę, gdzie nabiegał Sabitzer, jednak strzał okazał się minimalnie niecelny!

32'

Jeszcze jedna składna akcja Bayernu, podanie na jeden kontakt do Musiali, ale ten został zablokowany w polu karnym. Korner.

31'

Długie podanie w stronę Diaby'ego, ale poza własnym polem karnym interweniował Neuer.

29'

Bayer od dłuższego czasu ma problem, by wydostać się z własnej połowy.

28'

Niedokładne dośrodkowanie Muellera na dalszy słupek do Mane.

27'

Zagranie piętką Musiali do lepiej ustawionego Daviesa, ale ten niepotrzebnie chciał jeszcze podawać. Aż prosiło się o strzał, a tak nic nie wyszło z tej sytuacji.

26'

Nieprawdopodobny jest ten pressing Bayernu. Jak już złapią rywala na jego połowie, to nie wypuszczają.

25'

Po raz kolejny szybko pograli gospodarze. Davies musiał strzelać prawą nogą z osiemnastu metrów i został zablokowany.

24'

Piękna akcja Bayernu, wszystko na jeden kontakt, jednak w końcowej fazie pogubił się Mueller i nie do końca wyszła mu centra. Bayer mógł wyjść z kontrą, lecz szybko została ona skasowana.

23'

Andrich miał nieco przestrzeni przed polem karnym Bayernu, zdecydował się na uderzenie bez przyjęcia... obok bramki.

21'

Tymczasem jakiegoś urazu dłoni doznał Diaby i jest opatrywany poza linią boczną.

21'

Sprytny, techniczny strzał Musiali zza tzw. zasłony. Blokują to goście. Jeszcze piłka odbiła się przypadkowo od Muellera, który był na spalonym.

20'

Bayern nie chce się zatrzymywać. Mueller opanował piłkę w polu karnym, ale nie zdecydował się na strzał z bardzo ostrego kąta. Z kolei odegranie do Mane było zbyt lekkie.

19'

Ciekawą statystykę podała Bundesliga. Połowa ataków Bayernu w tym meczu odbywa się lewą stroną boiska, a oba gole padły po akcjach prawą flanką.

17'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jamal Musiala. Asystował mu Thomas Mueller.

Pograli piłkarze Bayernu na bardzo dużej intensywności. Dłuższe podanie do Musiali, odegranie Muellera, Musiala strzela z narożnika pola karnego przy bliższym słupku i Hradecky nie daje rady tego obronić! 2:0!

1
1
16'

Nieudany strzał Kimmicha z tego rzutu wolnego. Za dużo siły, za mało precyzji.

15'

Musiala faulowany kilka metrów przed polem karnym Bayeru. Ależ to będzie szansa dla Bawarczyków.

14'

Długo budował akcję Bayern, w końcu mieliśmy dośrodkowanie z prawej strony, jednak nie dał rady oddać strzału Mueller.

12'

Pierwsza szansa dla Bayeru! Frimpong dostał piłkę w polu karnym, ale niepotrzebnie ją przyjmował i został zablokowany. Może próba uderzenia od razu przyniosła by lepszy skutek.

10'

Dobra próba de Ligta, ale podanie do wbiegającego w pole karne Sabitzera okazało się minimalnie zbyt mocne. Szybszy przy piłce Hradecky.

9'

Mane dostał dobre podanie z głębi pola, ale później po prostu oddał piłkę bramkarzowi rywali. Kompletnie nieudane zagranie.

8'

Bayern przejął kontrolę nad meczem od samego początku. Goście nie za bardzo potrafią znaleźć sposób, by odpowiedzieć.

7'

Dośrodkowanie Kimmicha z rzutu rożnego, ale najwyżej w polu karnym wyskoczył Tah.

6'

Skiksował Hradecky i Bayern ma rzut rożny.

6'

Davies efektownie ograł rywala, podał do Mane, ale ten nie potrafił celnie dograć piłki w pole karne.

5'

Kossonou podawał w kierunku Schicka, ale nie przyłożył się do tego zagrania. Bez problemu wyjaśnił sytuację de Ligt.

1
3'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Leroy Sane. Asystował mu Jamal Musiala.

Ależ to się wszystko świetnie zaczyna z perspektywy Bayernu! Musiala kapitalnie ograł Bakkera na skrzydle, następnie zagrał płasko w pole karne, a Leroy Sane strzela nie do obrony przy dalszym słupku.

1
1
3'

Chyba wszystko jest w porządku z Upamecano. Bayern wznowił grę.

2'

Niebezpieczne zderzenie Schicka z Upamecano. Obrońca Bayernu runął na murawę niczym rażony piorunem. Przerwa w grze.

1'

Rozpoczynamy spotkanie w Monachium!

czas Start meczu
20:28

Zawodnicy wychodzą na płytę boiska.

20:25

Trybuny na Allianz Arenie wypełnione są po brzegi. Wkrótce początek spotkania.