Bundesliga: 9. kolejka
08 paź 2022 18:30
90+5'

Gol! Strzelił Anthony Modeste. Asystował mu Marius Wolf.

Szaleństwo w Dortmundzie! W ostatniej akcji meczu Borussia doprowadza do wyrównania. Marius Wolf idealnie dograł na głowę Anthony'ego Modeste'a, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. 2:2!

68
28
4
1
6
90+4'

Nawet Alxeander Meyer pojawił się w polu karnym. Nic z tego, piłkarze Bayernu Monachium zażegnali niebezpieczeństwo po wrzutce z narożnika.

2
3
1
2
54'
90+2'
Bayern Monachium
6
2
1
90+2'
Borussia Dortmund
1
2
3
90'

Deniz Aytekin przedłużył drugą połowę o cztery minuty.

5
1
1
1
1
90'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Kingsley Coman zapomniał, że ma na koncie żółtą kartkę. Francuz nierozważnie powstrzymywał Karima Adeyemiego.

12
2
1
2
3
89'
87'

Dortmundczycy nie odpuszczają mistrzom Niemiec. Teraz Bayern nie może utrzymać się przy piłce.

10
2
1
85'

Noussair Mazraoui uderzył zewnętrzną częścią stopy. Bramkarz Borussii Dortmund odprowadził piłkę wzrokiem.

3
2
83'

Zagotowało się w polu karnym. Manuel Neuer uratował swoją drużynę po nieudolnym strzale Anthony'ego Modeste'a.

3
3
1
1
2
81'

Sytuacje bramkowe:

Borussia - 8

Bayern - 7

2
2
1
79'

Bayern Monachium wciąż ma przewagę i stara się oddalać grę od własnej bramki. Czas ucieka gospodarzom.

1
1
2
1
77'
2
1
76'

Podniosła się wrzawa na Signal Iduna Park. Kibice Borussii Dortmund mają nadzieję na korzystny rezultat w meczu z mistrzami Niemiec.

7
1
1
1
74'

Gol! Strzelił Youssoufa Moukoko. Asystował mu Anthony Modeste.

Borussia Dortmund wraca do gry! Anthony Modeste obsłużył mniej doświadczonego Youssoufę Moukoko. Napastnik uderzył bez zastanowienia i piłka była poza zasięgiem Manuela Neuera.

21
8
2
2
2
74'

Leon Goretzka mógł skompletować dublet. Niemiec znowu przymierzył z dystansu, tym razem niecelnie.

72'

Borussia Dortmund nie ma nic do stracenia. Po stronie gospodarzy na boisku przebywa trzech nominalnych napastników.

70'
68'

Gracze Borussii Dortmund wypychają rywali z własnego pola karnego. Bramka numer trzy wisi w powietrzu.

1
2
66'

Youssoufa Moukoko jest kompletnie niewidoczny w dzisiejszym meczu. Napastnik Borussii Dortmund stracił piłkę pod bramką gości.

2
2
1
4
3
64'

Do dwóch asyst Jamal Musiala mógł dorzucić gola. Z pięciu metrów piłkarz Bayernu Monachium trafił w bramkarza.

3
4
1
2
2
62'
61'

Bayern Monachium kontroluje wydarzenia boiskowe po zmianie stron. Gospodarze nie mają zbyt wiele do powiedzenia.

2
1
59'

Kolejna akcja Bayernu Monachium. Kingsley Coman oddał strzał i znokautował Mariusa Wolfa.

1
1
1
57'
2
1
55'

Bayern Monachium szuka trzeciego gola. Tym razem Nico Schlotterbeck uprzedził Sadio Mane.

2
2
1
1
1
53'

Gol! Strzelił Leroy Sane. Asystował mu Jamal Musiala.

Bayern Monachium wykorzystał chwilę nieuwagi rywali i podwyższył wynik. Leroy Sane otrzymał podanie od Jamala Musiali, a następnie uderzeniem z dystansu przełamał ręce bramkarza Borussii Dortmund.

4
3
1
7
10
52'

1
49'

Ależ mało brakowało! Sadio Mane uderzył "szczupakiem" po zagraniu Leona Goretzki, piłka przeleciała minimalnie obok słupka.

1
1
1
46'
48'

Bardzo aktywny jest Marius Wolf. Defensor oddał strzał głową, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Później Raphael Guerreiro uderzył obok prawego słupka.

46'
46'
47'

Marius Wolf pojawił się na boisku i huknął z dużej odległości. Manuel Neuer stanął na wysokości zadania.

1
1
1
1
47'

Wygląda na to, że kontuzja Alphonso Daviesa jest jednak poważniejsza. Prawonożny Josip Stanisić zastąpił lewego obrońcę.

1
czas Druga połowa
45+1'

Arbiter doliczył jeszcze minutę.

3
2
45'

Wymuszona przerwa w grze. Alphonso Davies potrzebuje pomocy sztabu medycznego.

1
1
43'

Po trafieniu Leona Goretzki częściej przy głosie są gracze Borussii Dortmund. Monachijczycy starają się przeszkadzać rywalom.

1
1
41'
1
1
4
38'

Na trybunach Signal Iduna Park pojawił się między innymi Hansi Flick. Leon Goretzka i Jamal Musiala raczej nie muszą martwić się o powołanie do kadry na mundial.

1
1
2
36'

Mogło być już 1:1. Donyell Malen odnalazł się w polu karnym po dograniu Juliana Brandta, jednak Manuel Neuer instynktownie interweniował.

2
5
2
35'

To był najlepszy moment na przełamanie. Leon Goretzka strzelił właśnie swojego pierwszego gola w sezonie 2022/23.

1
1
1
1
33'

Gol! Strzelił Leon Goretzka. Asystował mu Jamal Musiala.

Koronkowa akcja Bayernu Monachium! Sadio Mane zagrał piętką do ustawionego na lewym skrzydle Jamala Musiali, który wypatrzył przed polem karnym Leona Goretzkę. Silne uderzenie środkowego pomocnika i goście wychodzą na prowadzenie.

4
1
2
5
13
31'

Raphael Guerreiro strzałem z ostrego kąta próbował zaskoczyć Manuela Neuera. Bramkarz Bayernu Monachium zachował czujność.

2
3
2
29'

Mocne uderzenie Jamala Musiali z dużej odległości. Reprezentant Niemiec trafił w jednego z piłkarzy Bayernu Monachium.

2
27'

Z dobrej strony pokazuje się Julian Brandt. Tym razem niemiecki pomocnik faulem zatrzymał Sadio Mane.

1
25'

Julian Brandt płasko dośrodkował, ale Dayot Upamecano był na posterunku. Czyżby rzut karny? Wydawało się, że Francuz zagrał piłkę ręką.

6
3
2
1
1
23'

Podopieczni Juliana Nagelsmanna zmarnowali okazję do kontrataku. Świetna interwencja Juliana Brandta.

3
1
1
21'

Donyell Malen wziął grę na siebie. Reprezentant Holandii zdołał oddać strzał sprzed pola karnego. Rykoszet i tylko rzut rożny.

3
1
20'

W pierwszej fazie gry sędzia ma bardzo dużo pracy. Kolejny faul pod polem karnym Bayernu Monachium.

2
1
18'

Do rzutu rożnego podszedł Marcel Sabitzer. Bramkarz Borussii Dortmund nie miał żadnych problemów z interwencją po dośrodkowaniu.

3
1
18'

Szybki wypad Bayernu Monachium w pole karne. Akcję napędził Jamal Musiala, a Alphonso Davies został zablokowany.

1
1
2
16'

Zawodnicy Borussii Dortmund popełniają mnóstwo błędów. Edin Terzić zaczyna się niecierpliwić przy linii bocznej.

1
1
14'
1
3
13'

Akcja Bayernu Monachium zakończyła się niecelnym podaniem Leona Goretzki. Czekamy na pierwszą klarowną sytuację.

1
1
1
1
11'
3
2
1
1
9'

Nie ma wymiany ciosów w pierwszych minutach rywalizacji na stadionie w Dortmundzie. Gra toczy się w środku pola.

1
1
1
7'

Sadio Mane zszedł do lewego skrzydła, ale nie miał żadnych szans w starciu z Niklasem Suele i Emre Canem. Goście szybko odzyskali piłkę.

5
3
2
2
3
5'

Bawarczycy wymieniają podania i są coraz bliżej bramki Borussii Dortmund. Teraz gospodarze są nastawieni na kontrataki.

1
2
2
2
2
3'

Niedokładne dośrodkowanie Juliana Brandta z rzutu wolnego. Później jeszcze Raphael Guerreiro źle trafił w piłkę.

3
2
2
2
2
2'