(3:1)
Zakończony
1.FSV Mainz 05
komentarz

Koniec meczu! Bayern efektownie wygrywa z FSV Mainz 6:2 i przynajmniej do jutra zasiada na fotelu lidera Bundesligi!

1
1
89'

Chaos w obronie Mainz. Goście rozpaczliwie czekają na końcowy gwizdek.

88'
1
86'

Gol! Strzelił Eric Choupo-Moting. Asystował mu Kingsley Coman.

Trzeci kolejny mecz w Bundeslidze z golem dla Choupo-Motinga! Z bliska trafił do bramki po dobrym dograniu Comana!

83'

W odpowiedzi mocne uderzenie z dystansu Sabitzera, ale efektownie broni Zentner.

1
82'

Gol! Strzelił Marcus Ingvartsen. Asystował mu Delano Burgzorg.

Ależ fatalny błąd Ulreicha! Podał piłkę prosto pod nogi Burgzorga, zagrał do Ingvartsena, a ten strzelił tuż przy słupku.

3
81'

Dziesięć minut do końca. Bayern nie ma litości i ani myśli poprzestać na pięciu golach.

79'

Mathys Tel biegł z piłką, nikt go nie atakował, więc postanowił uderzyć zza pola karnego. Był rykoszet, co kompletnie zmyliło bramkarza gości. 5:1!

4
2
1
1
76'
76'

1.FSV Mainz 05. Schodzi: Karim Onisiwo. Wchodzi: Delano Burgzorg.

wchodzi Wchodzi
#0
schodzi Schodzi
1
74'

Kolejne próby ataków gości nie przynoszą żadnych rezultatów. Obrona Bayernu w zasadzie nie popełnia błędów.

72'

Tempo ponownie troszkę spadło. Mainz raczej nie ma już ochoty na dalszą grę.

1
69'

Choupo-Moting wbiegł łatwo w pole karne, ale jego strzał broni Zentner.

1
1
65'

Barkok dostał dobre podanie, ale trochę spanikował i strzelił tylko w boczną siatkę.

1
63'

Fantastyczna interwencja na refleks Zentnera! Musiala łapie się za głowę, bo przeprowadził znakomitą akcję i niewiele zabrakło, by świętował drugiego dziś gola!

62'

1.FSV Mainz 05. Schodzi: Anton Stach. Wchodzi: Aymen Barkok.

Anton Stach #6
62'

1.FSV Mainz 05. Schodzi: Jonathan Burkardt. Wchodzi: Marcus Ingvartsen.

#0
#0
62'

1.FSV Mainz 05. Schodzi: Jae-sung Lee. Wchodzi: Angelo Fulgini.

#0
60'
58'

Gol! Strzelił Leon Goretzka. Asystował mu Sadio Mane.

Może i Mane nie jest skuteczny, ale za to daje dużo Bayernowi! Świetnie dograł piłkę w pole karne z lewej strony i Goretzka pewnym strzałem głową podwyższa prowadzenie gospodarzy!

5
3
1
57'

Raz jeszcze Mane! Bayern miał kontrę w przewadze liczebnej, ale Senegalczyk wybrał solowy rajd i zakończył go kolejnym niecelnym strzałem.

1
56'

Indywidualna akcja Mane, jednak zabrakło trochę precyzji przy uderzeniu z narożnika pola karnego.

1
1
54'

Blisko czwartego gola i tym razem słupek ratuje zespół Mainz! Mazraoui zagrał w pole karne, Choupo-Moting uprzedził bramkarza, miał przed sobą pustą bramkę, ale nie trafił!

1
52'

Musiala zagrał lekko w pole karne, ale Gnabry za długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany.

52'

Z ciekawostek - na murawie co jakiś czas lądują gołębie.

50'

Dobrze weszli w drugą połowę goście.

49'

Dobre dośrodkowanie w pole karne, Widmer wyrósł niczym spod ziemi, ale nie zdołał zamknąć tej akcji celnym strzałem.

46'

komentarz

Emocje w końcówce pierwszej połowy. Bayern prowadzi z Mainz 3:1!

2
1
2
45+4'

Gol! Strzelił Silvan Widmer.

Goście mieli jeszcze rzut rożny i Widmer pokonał Ulreicha! Świetnie nabiegł na bliższy słupek i tylko lekko musnął piłkę.

6
5
2
5
7
45+3'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Jonathan Burkardt!

Nie trafia Burkardt! Strzela źle, w sam środek!

Jonathan Burkardt #29
1
45+3'

I jest rzut karny dla zespołu gości! Nieoczekiwany obrót spraw!

2
1
1
1
45+2'

Trwa analiza VAR. Potencjalny rzut karny dla Mainz.

1
1
45+1'

Burkardt jakby domagał się rzutu karnego. Sędzia ponownie buduje napięcie.

1
45'

Sędzia doliczył minimum jedną minutę.

1
45'

Ulreich nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a przy okazji chyba uderzył Burkardta w twarz.

1
45'

Korner dla gości w końcówce pierwszej połowy po akcji Barreiro.

43'

Zentner obronił strzał Mane z jedenastu metrów, ale wobec dobitki był bezradny. 3:0!

5
1
1
1
43'
1
1
1
1
43'

I jest rzut karny dla Bayernu!

1
1
41'

Arbiter idzie do monitora, by ocenić sytuację na własne oczy.

40'

Mane po kapitalnej akcji przewrócił się w polu karnym. Sędzia nie reaguje, choć wydaje się, że faul był ewidentny!

39'

Popsuli przynajmniej trzy stałe fragmenty przyjezdni. Mieli okazję zarówno z rzutu wolnego, jak i z autu, a praktycznie oddali piłkę za darmo Bayernowi.

36'

Tym razem z kontry zaatakował Bayern. Gnabry strzelał technicznie z szesnastego metra, ale widać było, że lewa noga nie jest jego wiodącą.

34'
33'

Przycisnęli goście! Burkardt obrócił się z piłką w polu karnym, jednak został zablokowany przy próbie strzału.

32'

Poprzeczka. I po chwili słupek! Ależ szczęście miał Bayern! Najpierw uderzał Burkardt, następnie Lee. Niewiele brakowało!

2
31'

Obraz gry od razu diametralnie się zmienił. Bayern osiągnął zdecydowaną przewagę.

1
28'

Gol! Strzelił Jamal Musiala. Asystował mu Eric Choupo-Moting.

2:0! Musiala wymienił podania z Choupo-Motingiem i oddał niezwykle precyzyjny strzał z dwudziestu metrów. Bayern podwyższa prowadzenie!

27'

Po dośrodkowaniu Kimmicha dobrze interweniowali obrońcy Mainz.

26'

Po raz kolejny bardzo ostro zaatakowany Goretzka. Sędzia zastosował korzyść, ale Mane nie zmierzał kontynuować akcji i mamy powrót do tego faulu. Rzut wolny dla Bayernu. Do bramki ponad 40 metrów.

23'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, najwyżej wyskoczył Upamecano, lecz nie trafił czysto w piłkę i mamy... aut dla gości.

22'

I akcja gości. Burkardt strzelał z narożnika pola karnego, ale trochę się pomylił.

21'

Choupo-Moting jak na razie kompletnie niewidoczny. Praktycznie nie dostaje podań. Trzeba powiedzieć, że zespół Mainz wygląda całkiem przyzwoicie w ostatnich minutach.

18'

Mane strzelał z bliska, został zablokowany, ale sugerował Senegalczyk, że doszło tam do zagrania ręką. Sędzia plastycznym gestem pokazał, że nie miał racji.

1
2
17'

Mane zagrał do Musiali, ten poradził sobie z trójką rywali w polu karnym, ale strzelił wyraźnie obok bramki.

16'

Kwadrans za nami. Tempo nieco spadło. Bayern nie gra jeszcze na swoich najwyższych obrotach.

13'

Celny strzał Widmera, jednak za lekki. Broni Ulreich.

13'

Widmer ruszył przy linii bocznej i wywalczył rzut wolny. Stałe fragmenty szansą dla Mainz.

1
12'

Goście potrafią dłużej utrzymać się przy piłce, choć głównie na własnej połowie. Później zaczynają się tzw. schody.

9'

Bardzo szybko ustawili sobie ten mecz gospodarze. Mainz czasem przedostanie się na połowę rywala, ale od pierwszych minut zdecydowaną przewagę mają Bawarczycy.

7'

I ponownie dobrze spisał się Ulreich. Pewna interwencja na przedpolu.

6'

Ulreich został sprawdzony przez Onisiwo. Płaski strzał z ostrego kąta, jednak broni golkiper Bayernu. Korner.

1
5'

Gol! Strzelił Serge Gnabry. Asystował mu Sadio Mane.

Świetna akcja gospodarzy i mamy 1:0! Sędzia nie przerwał gry, choć Goretzka był faulowany. Gnabry zagrał na lewe skrzydło do Mane, ten przytomnie odegrał, Musiala przepuścił piłkę między nogami, a z bliska egzekucji dokonał Gnabry!

5
2
1
3'

Jeszcze jedna wrzutka, ale w doskonałej sytuacji Mane strzela tylko w boczną siatkę!

3'

Gnabry centrował z prawej flanki, ale Goretzka nie dał rady oddać strzału głową.

3'

Bayern nie schodzi z połowy rywala.

1
1'