(0:3)
Zakończony
Bayern Monachium
komentarz

Kapitalne widowisko w Lipsku. Bayern wygrywa 5:3 z RB Lipsk w meczu o Superpuchar Niemiec!

6
5
3
3
4
90+8'

Gol! Strzelił Leroy Sane.

Zabójcza kontra Bayernu. Sane zabawił się z defensywą Lipska i pewnie umieścił piłkę w siatce.

18
15
2
10
18
90+7'

Żółtą kartkę otrzymał Manuel Neuer.

10
5
3
4
90+6'

Laimer na spalonym.

3
4
2
4
5
90+6'

Nkunku z rzutu wolnego i wybijają piłkę goście.

3
3
2
3
3
90+4'

Jakiś uraz Daviesa, który nagle usiadł na murawie.

6
7
4
6
5
90+4'

Na czas gra Neuer. Bayern nieoczekiwanie musi drżeć o wynik.

3
11
3
2
5
90+2'

Żółtą kartkę otrzymał Lukas Klostermann. Faul taktyczny.

6
1
1
2
1
90+2'

Bayern w szoku. Lipsk w natarciu!

12
16
3
5
5
90+1'
90'

Sędzia dolicza minimum cztery minuty.

1
1
1
1
2
90'

Rozochocił się Olmo. Płaski strzał zza pola karnego... broni Neuer!

3
2
89'

Gol! Strzelił Dani Olmo. Asystował mu Dominik Szoboszlai.

I mamy emocje w końcówce! Świetna kontra gospodarzy. Szoboszlai w pole karne do Olmo, a ten płaskim strzałem przy bliższym słupku zaskoczył Neuera!

12
6
2
2
1
89'

Kimmich długo składał się do strzału zza pola karnego, aż wreszcie uderzył prosto w bramkarza.

1
1
87'

Żółtą kartkę otrzymał Leroy Sane. Kara nie za faul, a za protesty.

3
1
1
1
2
85'

Pięknie pograli przyjezdni, ale Mane był na wyraźnym spalonym po podaniu Sane. Gol nie został uznany.

4
1
3
83'

Bayern szanuje piłkę. Ewentualny trzeci gol dla Lipska spowodowałby emocjonującą końcówkę.

1
1
1
2
4
80'

Szansa dla Bayernu. Płaskie podanie Sane w pole karne i w prostej sytuacji myli się Mane!

3
8
1
1
7
79'

RB Lipsk. Schodzi: Mohamed Simakan. Wchodzi: Hugo Novoa.

wchodzi Wchodzi
Hugo Novoa #38
schodzi Schodzi
2
78'
2
1
1
1
2
77'

Gol! Strzelił Christopher Nkunku.

Bardzo pewny strzał Nkunku. Mocno, pod poprzeczkę. Neuer bez szans!

7
8
1
5
5
76'

Pavard wyraźnie spóźniony. Faul ewidentny.

4
2
1
2
6
76'

Tymczasem mamy rzut karny dla Lipska!

4
3
1
3
9
76'

Lepiej wygląda RB Lipsk w drugiej połowie, ale trudno nie odnieść wrażenia, że determinuje to wynik. No i gorzej niż w pierwszej części zagrać się po prostu nie dało.

2
1
1
73'

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Hernandez.

1
1
1
5
72'

Po chwili jeszcze pokazał się Andre Silva, nawinął Daviesa, lecz uderzył nad poprzeczką.

2
1
71'

Doskonała akcja Nkunku. Nie szukał podania, od początku nastawił się, że sam będzie kończyć to strzałem. I został zablokowany.

2
1
71'

Mamy potwierdzenie - Mane na spalonym.

6
1
1
1
2
70'

Sytuacja jest jeszcze analizowana przez VAR.

3
1
1
2
2
69'

Mane dostał podanie z głębi pola, przelobował bramkarza, ale arbiter zasygnalizował spalonego.

5
1
3
1
66'

Gol! Strzelił Serge Gnabry.

Perfekcyjna kontra Bayernu. Coman zagrał w tempo do Muellera, ten uderzył z ostrego kąta, Gulacsi odbił piłkę i wydawało się, że sytuacja jest zażegnana. Błąd popełnił jednak obrońca Lipska. Dopadł do futbolówki Gnabry i potężnym uderzeniem pod poprzeczkę podwyższa prowadzenie gości.

9
6
2
1
6
65'

Laimer miał dużo miejsca z prawej strony, poszukał dośrodkowania, jednak wykopał piłkę w trybuny.

1
1
64'

Żółtą kartkę otrzymał Joshua Kimmich.

4
3
1
1
1
64'

Kimmich taktycznym faulem przerywa kontrę Lipska. Wścieka się na kolegów z drużyny.

61'

Ewidentnie pobudzeni gospodarze. Nkunku znakomicie rozpoczął kontrę, zagrał do Olmo, ale ten przegrał fizyczną walkę w polu karnym. Zmarnowali tę szansę.

2
2
3
2
60'
59'

Gol! Strzelił Marcel Halstenberg. Asystował mu Christopher Nkunku.

Świetne dośrodkowanie Nkunku z rzutu rożnego, wygrał walkę w powietrzu Halstenberg i strzałem głową kompletnie zaskoczył Neuera!

59'

Kontra Lipska. Nkunku zagrał przed pole karne do Olmo, ale ten został zablokowany przy próbie strzału. Kolejny korner.

1
1
56'

Tylko jęk zawodu na trybunach! Andre Silva strzelił w poprzeczkę po rzucie rożnym!

6
2
5
55'

Bayern nie zostawia luk w defensywie i gospodarzom trudno jest wykreować jakąkolwiek sytuację.

4
2
3
52'

RB Lipsk. Schodzi: Emil Forsberg. Wchodzi: Andre Silva.

52'

RB Lipsk. Schodzi: Kevin Kampl. Wchodzi: Dani Olmo.

52'

Szykują się zmiany w zespole gospodarzy.

2
1
1
51'

Szoboszlai fatalnie rozwiązał kontrę Lipska. Po chwili z atakiem ruszył Bayern, Gnabry dostał podanie z głębi pola, ale uderzył obok słupka. Był w dodatku na spalonym.

1
1
1
48'

Gnabry urwał się z prawej strony, podawał wzdłuż pola karnego w kierunku Mane, jednak Senegalczyk nie miał szans dojść do piłki.