FC Nantes. Schodzi: Pedro Chirivella. Wchodzi: Lohann Doucet.

FC Nantes. Schodzi: Andrei Girotto. Wchodzi: Marcus Coco.

82'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Nicolas Pallois.

Nie zanosiło się na pasjonującą końcówkę, ale piłka nożna przypomniała o swojej nieprzewidywalności. W 82. minucie był kolejny zwrot akcji i Olympique Marsylia odzyskał prowadzenie. 2:1 zrobiło się po akcji Dimitriego Payeta, na której zakończenie było samobójcze trafienie Nicolasa Palloisa.

2
1
78'

Gol! Strzelił Ludovic Blas.

Nantes doprowadziło do remisu 1:1 w 78. minucie. Przyjezdni mieli możliwość pokonania Paua Lopeza z rzutu karnego po faulu Samuela Gigota na Mostafie Mohamedzie. Do piłki podszedł Ludovic Blas i nie szukał skomplikowanego sposobu wykonania jedenastki. Potężnym kopnięciem umieścił piłkę pod poprzeczką i uciszył kibiców w Marsylii.

1
1
1
77'

Rzut karny!

1
77'

Żółtą kartkę otrzymał Pau Lopez za protestowanie.

76'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Czerwoną otrzymał Samuel Gigot za sprokurowanie rzutu karnego.

Samuel Gigot #4
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu do zakończenia meczu. Goście nie mają innego wyboru niż podjęcia ryzyka. Po przerwie nie wykorzystali oni szans na zdobycie prowadzenia i za karę stracili gola po uderzeniu Chancela Mbemby.

70'

Gol! Strzelił Chancel Mbemba.

Potrójna zmiana trenera gospodarzy pomogła w zdobyciu gola na 1:0 w 70. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, nie popisał się Alban Lafont i swoim piąstkowaniem nie zneutralizował zagrożenia. Piłka pozostała w posiadaniu Olympique, a Chancel Mbemba zachował się najsprytniej w polu karnym. Jego płaskie uderzenie pozwoliło uczestnikowi Ligi Mistrzów zdobyć prowadzenie.

1
68'

Po nieco ponad godzinie meczu trener Igor Tudor zdecydował się na wprowadzenie jednocześnie trzech zawodników z ławki rezerwowych na boisko. W grze pojawili się Dimitri Payet, Cengiz Under oraz Sead Kolasinac. Zszedł miedzy innymi Alexis Sanchez.

62'

FC Nantes. Schodzi: Evann Guessand. Wchodzi: Mostafa Mohamed.

Mostafa Mohamed #31
Evann Guessand #7
61'

Nantes wybiera rozsądnie momenty do przeprowadzenia ataku. W 61. minucie Ludovic Blas uruchomił podaniem na wolne pole Mosesa Simona, ale napastnikowi gości ponownie nie udało się wykorzystać szansy na pokonanie Paua Lopeza. Jego uderzenie w sytuacji sam na sam zostało rewelacyjnie obronione przez Hiszpana.

60'

Żółtą kartkę otrzymał Samuel Gigot za trafienie łokciem przeciwnika.

60'

Zespół z Marsylii ma przewagę pod względem posiadania piłki i wymienia podania na połowie przeciwnika. Gracze w żółtych strojach są jednak skoncentrowani i nie pozwalają na sprawdzanie uderzeniami Albana Lafonta.

59'

Żółtą kartkę otrzymał Evann Guessand za faul na Leonardo Balerdim.

FC Nantes
55'

Żółtą kartkę otrzymał Valentin Rongier za ostre przewinienie.

56'

Zmiana za Gersona była spowodowana urazem.

54'
52'

W 52. minucie była niebezpieczna akcja Nantes. Moses Simon miał ochotę na wpakowanie piłki z bliska do bramki i ruszył dynamicznie w kierunku pola karnego Olympique Marsylia. Jego szarża zakończyła się niecelnym uderzeniem po płaskim dośrodkowaniu.

48'

Z mniejszym animuszem wystartowali gospodarze po powrocie z szatni na boisko niż na początku spotkania. Przypomnijmy, że Olympique Marsylia gra w białych strojach z błękitnymi elementami, natomiast Nantes na żółto z zielonymi wstawkami.