Koniec! Lens w hicie kolejki wygrywa z PSG 3:1!

3
3
3
90+3'

Z pozoru niegroźne dośrodkowanie Mbappe, ale Samba nieoczekiwanie wypuścił piłkę z rąk. Odetchnął po chwili, bo zdążył ją złapać zanim wpadnie do bramki.

1
1
2
2
1
90+2'

Taktyka "na chaos" w wykonaniu PSG. Marquinhos nie trafił czysto w piłkę, a po chwili pewnie interweniował na przedpolu Samba.

1
90'

Sędzia dolicza minimum pięć minut. Lens kontroluje wydarzenia na boisku.

1
88'
7
3
4
4
3
87'

Jakieś przepychanki przy linii bocznej. Nie trzymają nerwów jedni i drudzy.

3
2
3
2
3
86'

Frankowski ponownie powstrzymał przy linii bocznej Mbappe.

10
4
4
6
4
85'

Spieszy się gościom. Frustrują się, bo są bezradni w ofensywie, a czas ucieka.

4
3
3
3
3
84'

Gospodarze wytrącają PSG z rytmu przy każdej możliwej okazji.

6
6
5
6
3
82'

Dośrodkowanie Mbappe. Złe, nieprzygotowane. Samba pewnie łapie piłkę na przedpolu. Coraz mniej czasu ma Paryż.

5
4
3
4
2
79'

Vitinha ruszył środkiem, przewrócił się na osiemnastym metrze, ale sędzia ani myślał użyć gwizdka.

5
2
2
3
2
78'
1
1
2
1
1
75'

Powinno być 3:2! Świetnie broni jednak Samba, a doskonałą okazję miał Sarabia!

4
1
1
2
1
74'

Wrzutka z prawej strony, ale Mbappe nie wyskoczył w porę do piłki i nie było strzału. Frankowski długo nie myślał i po prostu wybił futbolówkę byle dalej.

1
1
73'
wchodzi Wchodzi
#0
schodzi Schodzi
73'
#0
#0
72'
#0
72'

Słabsze minuty Frankowskiego. Łatwo ograł go Hakimi, zejścia na prawą nogę, ale strzał z narożnika pola karnego był bardzo niecelny.

2
71'

Znakomite prostopadłe podanie Vitinhii. Sarabia opanował piłkę w boisku, jednak uderzał z bardzo ostrego kąta i Samba panował nad sytuacją.

1
70'

Frankowski łatwo ograny przy linii bocznej przez Hakimiego, podanie na szesnasty metr do Mbappe, ale ten niepotrzebnie przyjmował piłkę, wdał się w drybling i nawet nie oddał strzału.

68'

Przewrócił się Frankowski w polu karnym po wejściu Hakimiego. Decyzją sędziego nie było faulu.

1
1
1
67'

Ładna akcja Lens, Sotoca technicznie wycofał piłkę na szesnasty metr, ale Claude-Maurice nie oddał czystego strzału. Mogło być jeszcze bardziej efektowne prowadzenie gospodarzy.

1
66'

Danso włączył się do akcji ofensywnej, uderzył soczyście zza pola karnego, jednak minimalnie się pomylił!

64'

Nie mogą przebić się w pole karne goście. Wymieniają podania przed linią, ale później trafiają na mur postawiony przez piłkarzy Lens.

1
2
62'

Mbappe płasko strzelał zza pola karnego, ale zbyt lekko i pewnie broni Samba.

1
61'

Pół godziny do końca. PSG niby stara się atakować, jednak niewiele z tego konkretów.

59'

Błąd Frankowskiego mógł napędzić kontrę PSG, ale pomogli Polakowi koledzy z drużyny i odzyskali posiadanie piłki.

2
1
57'
58'

Paris Saint-Germain. Schodzi: Fabian Ruiz. Wchodzi: Vitinha.

Vitinha #17
1
1
57'

Fabian Ruiz niecelnie strzelał zza pola karnego.

1
1
56'

Wreszcie pięknie pograli paryżanie. Rozklepana defensywa Lens, Hakimi mógł strzelać lewą nogą, ale starał się jeszcze podać do Mbappe. Chyba niepotrzebnie, bo piłka nie dotarła do jego kolegi.

2
1
55'

Tym razem zza pola karnego spróbował Ekitike. Bez powodzenia, został zablokowany, a i samo uderzenie było dość kiepskie.

1
1
54'

Niezły strzał z dystansu oddał Hakimi, ale nie zaskoczył tym Samby.

1
1
53'

Cały czas stosują wysoki pressing gospodarze i zmuszają rywali do błędów. Ci wybijają piłkę w aut, co tylko podgrzewa kibiców.

1
1
51'

Kontra Lens, Openda wyszedł na czystą pozycję, lecz sędziowie przerwali grę - spalony.

1
2
1
50'

W dalszym ciągu kompletnie bez pomysłu na grę do przodu przyjezdni. Lens jest dobrze ustawione, gra bardzo mądrze i nie popełnia błędów.

2
47'

Gol! Strzelił Alexis Claude-Maurice. Asystował mu Lois Openda.

Bawią się piłkarze Lens! PSG na kolanach! Opłacił się wysoki pressing gospodarzy. Openda zagrał piętą, Claude-Maurice bez problemu opanował futbolówkę i z bliska pokonał bezradnego Donnarummę!

6
46'

komentarz

Koniec pierwszej połowy! Lens do bólu wykorzystuje osłabienia PSG i do przerwy zasłużenie prowadzi 2:1!

5
5
1
8
8
45+4'

Na murawę cały czas lecą różne przedmioty z trybun.

2
1
1
1
4
45+3'
3
2
5
45+3'

1
45+3'

A jednak tylko żółtko dla Gradita. Z kolei Hakimi ukarany za zbyt głośne protesty.

1
1
2
1
45+2'

Sędzia wciąż nie pokazał żadnej kartki faulującemu zawodnikowi. Jakby czekał na podpowiedź z VAR.

1
1
45+1'

Bardzo ostro faulowany Mbappe przy linii bocznej. Pretensje gości. Można mieć nawet wątpliwości czy aby żółta jest adekwatna do przewinienia. Mbappe nie podnosi się z boiska.

1
1
1
2
1
45'

Sędzia doliczył minimum jedną minutę.

1
45'

Haidara faulowany w narożniku pola karnego przez Mukiele, jednak sędzia chwilę wcześniej zasygnalizował ewidentną pozycję spaloną.

1
44'

Mają ten mecz pod kontrolą gospodarze. PSG praktycznie nie stwarza sobie sytuacji, nie mówiąc już o jakichkolwiek klarownych szansach.

3
1
41'

Faul taktyczny Abdula Sameda. Wiedział, że musi zatrzymać szarżującego Mukiele, by zapobiec kontrze.

1
41'

Żółtą kartkę otrzymał Salis Abdul Samed.

Salis Abdul Samed #26
RC Lens
2
2
1
2
40'

Co ciekawe, dwaj stewardzi musieli trzymać specjalną siatkę, niejako osłaniając Solera, który składał się do dośrodkowania. Wychodzi na to, że kibice Lens rzucają w kierunku trybun jakimiś przedmiotami.

1
40'

Mocno przeciągnięte dośrodkowanie Solera z rzutu wolnego. Nie stworzyli zagrożenia goście.

1
1
37'

Płaska centra Mukiele z prawej strony i ponownie brakuje w polu karnym kogoś do strzału.

1
36'

Brak Neymara i Messiego w ekipie PSG jest aż nadto widoczny. Zmiennicy nie dają rady, a osamotniony Mbappe nie jest w stanie nic wyczarować.

1
1
1
3
1
34'

Frankowski zagrywał prostopadle w kierunku Opendy, ten przewrócił się w polu karnym, gdy składał się do strzału, jednak nie było mowy o faulu.

4
4
3
2
2
34'

Kombinacyjna akcja gości, Mbappe wbiegł w pole karne, ale nie było tam żadnego z partnerów, a kąt zrobił się zbyt ostry do oddania strzału.

31'

Chwalimy Frankowskiego, bo przed momentem kapitalnie wygrał pojedynek na skrzydle z Mbappe. Nie dał się okiwać i odebrał piłkę. Dostał przy tym owację od kibiców.

6
2
1
1
30'

Ramos musi na moment opuścić boisko. Gol został jednak uznany!

2
2
1
29'

Jest jeszcze sprawdzany ewentualny faul na Ramosie w środkowej strefie boiska.

1
28'

Gol! Strzelił Lois Openda. Asystował mu Seko Fofana.

Fenomenalny kontratak Lens! Zaczęło się od wygranego fizycznego pojedynku przez Fofanę i kapitalnego prostopadłego podania na kilkadziesiąt metrów. Openda zabawił się z Marquinhosem i w sytuacji sam na sam daje prowadzenie gospodarzom!

11
4
1
2
3
27'

Znowu niepewnie Donnarumma. Openda miał okazję do strzału, jednak skiksował i piłka przeleciała nad poprzeczką.

1
27'

Korner dla Lens po interwencji Ramosa. Nie ma ani chwili oddechu.

26'

Koszmarny błąd gości w wyprowadzeniu piłki z własnego pola karnego. Przejęli futbolówkę zawodnicy Lens, jednak Openda podjął złą decyzję o strzale z dwudziestu metrów i pewnie broni Donnarumma. Były lepsze opcje.

1
1
25'

Medina bardzo ostro potraktował Fabiana Ruiza. Klasyczny stempel, bardzo bolesny dla zawodnika gości. Arbiter spokojnie mógł za to pokazać żółtą kartkę, a tego nie zrobił.

2
23'

Blisko gola na 2:1! Dobra centra Frankowskiego, kompletnie niepilnowany na dalszym słupku był Claude-Maurice, ale nie trafił czysto w piłkę!

3
22'

Nie panikują gospodarze. Cierpliwie rozgrywają piłkę na połowie PSG.

20'

Mniej dzieje się na boisku, więc to dobra okazja, by pokazać gola Frankowskiego:

3
17'

Dobre uderzenie Mbappe zza pola karnego! Bramkarz odbił piłkę, dopadł do niej Ekitike, ale z ostrego kąta strzelił tylko w boczną siatkę!

2
16'

PSG w natarciu. Szybko się otrząsnęli goście po sensacyjnym początku.

14'

Posiadanie piłki nieznacznie na korzyść PSG, ale tu się jeszcze będzie wiele działo. Publika niesie zawodników Lens.

11'

Zrobił nam się kawał meczu. Dobrze się to ogląda od pierwszych minut. Żadna z drużyn nie kalkuluje.

10'

Bramka zaliczona! Arbiter uznał, że Samba nie miał tej piłki pod kontrolą.

1
3
5
9'

Czy gol będzie uznany? Protestują gospodarze, bo Ekitike mógł wybić piłkę z rąk bramkarzowi. Czekamy na decyzję VAR.

8'

Gol! Strzelił Hugo Ekitike. Asystował mu Nordi Mukiele.

Co tu się dzieje? Wydawało się, że Lens dominuje, a tu mamy remis! Rozklepali, dostał podanie w pole karne Mukiele, zagrał na piąty metr, skąd piłkę do bramki pakuje Ekitike.

2
2
2
8
14
5'

W szoku są paryżanie, bo to Lens od pierwszych minut narzuciło swój styl gry.

2
4'

Gol! Strzelił Przemysław Frankowski.

Ależ to się wszystko pięknie zaczyna dla gospodarzy! Frankowski daje prowadzenie Lens! Fatalny błąd Donnarummy, który po dośrodkowaniu wybił piłkę prosto pod nogi Polaka, a ten dopełnił formalności z kilku metrów!

36
8
10
2
2
1'