1
1
1
88'

Będzie szansa na wpakowanie piłki po raz drugi do bramki Gianluigiego Donnarummy. Gospodarze mieli możliwość wykonania rzutu wolnego po przewinieniu blisko pola karnego. Ostatecznie techniczne uderzenie ponad poprzeczką.

2
84'
ZMIANA

Paris Saint-Germain. Schodzi: Vitinha. Wchodzi: Carlos Soler.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Vitinha #17
82'

Jeszcze jeden gol gospodarzy i Paris Saint-Germain nie zapewni sobie mistrzostwa Francji.

2
1
79'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kevin Gameiro.

Gospodarze potrzebowali zmian do przerwania niemocy strzeleckiej. W 79. minucie rezerwowy Kevin Gameiro doprowadził do remisu 1:1 nieco przypadkowym uderzeniem. Doświadczony piłkarz znalazł się w dobrym miejscu i przytomnie wykonał dobitkę strzału zatrzymanego przez Gianluigiego Donnarummę.

RC Strasbourg Alsace
2
2
1
75'
ZMIANA

RC Strasbourg Alsace. Schodzi: Ibrahima Sissoko. Wchodzi: Kevin Gameiro.

Ibrahima Sissoko #27
75'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Marco Verratti za kumulację fauli.

Paris Saint-Germain
1
74'

Sergio Ramos interweniował jak profesor w konfrontacji z Habibem Diallo.

1
1
71'

Akcja indywidualna pozwoliła Habibowi Diallo na wywalczenie rzutu rożnego. Piłka uciekła zawodnikom ze Strasburga poza boisko. Publiczność stara się jeszcze dodać rozmachu atakom niżej notowanego w Ligue 1 zespołu.

69'

Niebawem przekonamy się, czy gospodarze będą jeszcze w stanie przeprowadzić niebezpieczny atak na miarę wyrównania. Po golu Lionela Messiego, niewiele interesującego dzieje się w pobliżu bramki Gianluigiego Donnarummy. Pewną szansę na gola miał Habib Diallo, jednak pod naporem Danilo nie oddał celnego uderzenia.

64'

Nieudana kombinacja zawodników ze Strasburga. Ostatecznie było uderzenie zza linii pola karnego, ale po pierwsze anemiczne, a po drugie dokładnie w miejsce zajmowane między słupkami przez Gianluigiego Donnarummę. Zaczyna pojawiać się złość po stronie gospodarzy.

61'

Będzie trudniej gospodarzom o zapunktowanie, ponieważ Paris Saint-Germain może kontrolować wydarzenia na murawie.

59'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Kylian Mbappe.

W 59. minucie PSG uspokoiło sytuację na boisku golem na 1:0. Podanie z drugiej linii trafiło do ustawionego na wysokości pola karnego przeciwnika Kyliana Mbappe. Francuz przytomnie utrzymał się w posiadaniu piłki i poczekał na wbiegającego w pobliże bramki Lionela Messiego. Argentyńczyk uderzył pod poprzeczkę i Matz Sels musiał sięgnąć po futbolówkę do siatki. Niewiele to zapowiadało, ale faworyt zdobył prowadzenie.

5
4
1
57'

Akcja indywidualna na lewej stronie boiska. Nie było tam dużo przestrzeni i gospodarze jeszcze przegrali piłkę przez przeciwne skrzydło. Ostatecznie gra została przerwana przez sędziego z powodu przewinienia Renato Sanchesa.

54'

Krótka przerwa w grze spowodowana urazem.

52'

Bezpośrednio po przerwie paryżanie nie przejęli inicjatywy. Momentami można odnieść wrażenie, że zdobycie punktu jest szczytem oczekiwań faworyta. Gracze ze stolicy Francji igrają jednak z ogniem, ponieważ jeden skuteczny atak przeciwnika mógł odłożyć świętowanie mistrzostwa Francji.

48'

Dla odmiany przewinienie na Marco Verrattim. Włoch sprytnie zastawił piłkę przed nadbiegającym przeciwnikiem w centrum boiska.

czas Druga połowa
komentarz

Pierwsza połowa bezbramkowa.

Czy po przerwie padnie minimum gol?
Tak
Nie
42'

Szansa na pokonanie Matza Selsa uderzeniem z rzutu wolnego po przewinieniu blisko pola karnego na Lionelu Messim. Sam Argentyńczyk starał się umieścić piłkę w okienku bramki, jednak techniczne uderzenie okazało się niedokładne.

38'

Ekipa ze Strasburga naciskała i ma swoje szanse na zdobycie prowadzenia. Potężne uderzenie zza pola karnego i piłka zatrzymała się dopiero na słupku w bramce rozpaczliwie interweniującego Gianluigiego Donnarummy.

1
36'

Jakość uderzenia oddanego przez Lionela Messiego pozostawiała bardzo dużo do życzenia. Piłka uciekła kapitanowi reprezentacji Argentyny poza lustro bramki Matza Selsa.

35'

W 35. minucie podniosła się wrzawa na trybunach, ponieważ gospodarze domagali się przyznania im rzutu karnego. Ani sędzia na murawie, ani jego pomocnicy przed monitorami nie dostrzegli nieprzepisowego zagrania ręką w szesnastce Paris Saint-Germain.

33'

W rozegraniu gospodarze i to coś nowego w obrazie spotkania, ponieważ początkowo za prowadzenie ataku pozycyjnego byli odpowiedzialni zawodnicy ze stolicy Francji.

29'

Kylian Mbappe zaczął być poirytowany niewielką liczbą sytuacji podbramkowych i w 29. minucie próbował solowo przedostać się pod bramkę gospodarzy. W ostatnim momencie interweniowali gracze ze Strasburga. Paris Saint-Germain miało jeszcze szansę na zdobycie prowadzenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale sytuacyjne uderzenie Renato Sanchesa zostało poskromione przez Matza Seelsa.

27'

Ponownie gra została przerwana przez sędziego z powodu przewinienia Marco Verrattiego. Włoch stara się odzyskać piłkę w centrum boiska i w ten sposób zainicjować atak Paris Saint-Germain. Przesadza jednak z agresją.

23'

Żółtą kartkę otrzymał Habib Diarra za przerwanie faulem ataku Paris Saint-Germain.

Habib Diarra #19
2
1
22'

W 22. minucie ponownie nacisnęli gospodarze, a Habib Diallo oddał mocny strzał ponad poprzeczką w bramce Paris Saint-Germain. Po drodze rykoszet i była jeszcze szansa na sprawienie problemu gościom z rzutu rożnego.

1
22'

Ponownie reakcja sędziego i tym razem piłka została przyznana gospodarzom. Marco Verratti przesadził z agresją w centrum boiska.

1
1
19'

Akcja Paris Saint-Germain została przerwana przez sędziego asystenta z powodu spalonego.

1
1
1
18'

Gracze ze Strasburga stawiają na szybkie wyprowadzenie piłki. Na boisku zrobiło się więcej wolnego miejsca, z czego próbował skorzystać przyspieszeniem na lewej stronie boiska Kylian Mbappe.

1
1
1
14'

Pierwszą szansę na gola mieli jednak paradoksalnie gospodarze, którzy mogli wykorzystać błąd Gianluigiego Donnarummy oraz jego kompana z pola. Piłka przeturlała się blisko linii bramkowej, ale nie znalazła się w siatce po sytuacyjnym uderzeniu.

2
2
2
13'

Paris Saint-Germain zabrało piłkę w swoje posiadanie od początku meczu i szukało sposobu na przedostanie się w pobliże bramki gospodarzy. Sposobem na tworzenie sytuacji podbramkowych były podania w kierunku Kyliana Mbappe, jednak na razie futbolówka nie słucha reprezentanta Francji.

2
2
2
10'

Podanie w pole karne do Kyliana Mbappe. Przyjęcie reprezentanta Francji było dalekie od perfekcyjnego i piłka uciekła mu w objęcia bramkarza.

2
1
1
6'

Żółtą kartkę otrzymał Vitinha za ostre przewinienie.

Vitinha #17
1
1
4'

Początek spotkania dość spokojny. PSG jest już praktycznie pewne zdobycia mistrzostwa. Trudno przypuszczać, by Lens odrobiło kilkanaście bramek straty w dwóch ostatnich kolejkach.

1
1
3'

Gospodarze w niebieskich koszulkach i getrach, a także białych spodenkach. Z kolei Paris Saint-Germain w białych koszulkach i getrach z granatowymi oraz czerwonymi elementami.

1
1
2'

Pierwsze przyspieszenia ofensywne w meczu.

1
1
1'

Zaczynamy! Sędzia Jerome Brisard gwizdnął po raz pierwszy.

1
1
czas Start meczu
20:56

Zawodnicy wychodzą na boisko! Efektowna oprawa na trybunach w Strasburgu.