AC Milan. Schodzi: Davide Calabria. Wchodzi: Simon Kjaer.

AC Milan. Schodzi: Sandro Tonali. Wchodzi: Tommaso Pobega.

wchodzi Wchodzi
Tommaso Pobega #32
schodzi Schodzi
80'

Pozostało jeszcze 10 minut podstawowego czasu obu zespołom na poprawienie wyniku. AC Milan skoncentrowany jednak na odpieraniu ataków lokalnego wroga. Nerazzurri nie zamierzają zejść z boiska pokonani po raz drugi w sezonie i bez jakiegokolwiek punktu.

77'

Żółtą kartkę otrzymał Sandro Tonali za odłożone w czasie przewinienie.

1
1
75'

Nerazzurri z mocnym postanowieniem doprowadzenia do remisu. Poderwali się na trybunach kibice Interu, ale nie mogą świętować gola. To dlatego, że uderzenie Hakana Calhanoglu jest kolejnym, z którym poradził sobie Mike Maignan.

1
72'

AC Milan. Schodzi: Olivier Giroud. Wchodzi: Divock Origi.

70'

Zmienia się dynamicznie sytuacja w tym meczu. Po golu kontaktowym Edina Dzeko, rozpędzili się z kolei piłkarze Interu Mediolan. Gdyby nie interwencja Mike'a Maignana, byłoby już wyrównanie po strzale Nicolo Barelli.

67'

Gol! Strzelił Edin Dzeko. Asystował mu Matteo Darmian.

Inter jeszcze poderwał się do pościgu i przywrócił sobie nadzieję na zapunktowanie w derbach golem Edina Dzeko w 67. minucie. Bośniak strzelił na 2:3 po dograniu Matteo Darmiana. Triumfuje trener Simone Inzaghi, ponieważ niewiele wcześniej wprowadził doświadczonego napastnika z ławki rezerwowych za Joaquina Correę.

3
2
63'
63'

Inter Mediolan. Schodzi: Nicolo Barella. Wchodzi: Henrikh Mkhitaryan.

Henrikh Mkhitaryan #22
1
63'

AC Milan. Schodzi: Charles De Ketelaere. Wchodzi: Brahim Diaz.

Brahim Diaz #10
Charles De Ketelaere #90
61'

Gol! Strzelił Rafael Leao. Asystował mu Olivier Giroud.

Na najważniejszego piłkarza derbów wyrasta Rafael Leao. Ten zawodnik asystował przy golu Oliviera Girouda, a w 61. minucie oddał strzał na 3:1. Jego akcja indywidualna robiła duże wrażenie. Jednym zwodem poradził sobie z trzema piłkarzami Interu, wręcz ośmieszył ich swoim bezkarnym dryblingiem.

2
2
2
2
54'

Gol! Strzelił Olivier Giroud. Asystował mu Rafael Leao.

To, co nie udało się w pierwszej połowie, wyszło Milanowi po zmianie stron. W 54. minucie Olivier Giroud oddał strzał na 2:1 w odsłonięty narożnik bramki Samira Handanovicia. Francuz uciekł obrońcom Interu po płaskim dośrodkowaniu i miał wystarczająco dużo czasu na przymierzenie. Kamera pokazała po tym golu Zlatana Ibrahimovicia, który zareagował mieszanką radości oraz ulgi.

1
1
2
2
51'

Żółtą kartkę otrzymał Charles De Ketelaere za faul blisko własnego pola karnego na Lautaro Martinezie.

AC Milan
49'

Theo Hernandez starał się umieścić piłkę w narożniku bramki Samira Handanovicia, ale uderzenie Francuza okazało się nieznacznie niedokładne. Centrował do niego z rzutu wolnego Sandro Tonali.

48'

Na razie bez zmian personalnych w obu zespołach. Milanowi nie udało się przedostać pod bramkę przeciwnika z wykorzystaniem lewego skrzydła. Futbolówka uciekła Rossonerim i do budowania swojego ataku mógł zabrać się Inter.

czas Druga połowa
komentarz

Piłkarze gotują się do wznowienia starcia.

Czy Inter Mediolan strzeli minimum gola po przerwie?
komentarz

Pierwsza połowa derbów della Madonnina za mistrzem oraz wicemistrzem Włoch. Na razie 1:1. Marcelo Brozović dał prowadzenie Interowi w sytuacji sam na sam z Mikiem Maignanem po podaniu prostopadłym Joaquina Correi. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Rossonerich, a konkretnie Rafaela Leao po asyście Sandro Tonaliego.

45'

Doliczona minuta.

40'

Ostatnie szanse w pierwszej połowie.

38'

Żółtą kartkę otrzymał Marcelo Brozović za ostre przewinienie.

38'

Mocno pogubili się w obronie podopieczni Simone Inzaghiego i ponownie zapachniało golem Milanu. Tym razem Ismael Bennacer doszedł do piłki po dośrodkowaniu i piłkarze Interu Mediolan zawdzięczają utrzymywanie się remisu niedokładności pomocnika.

35'

Robi się coraz ciekawiej na boisku i trudno nadążyć za wymieniającymi się atakami drużynami. W ostatnich minutach Milan próbował zdobyć prowadzenie, ale piłka nie wylądowała w siatce ani po uderzeniu Sandro Tonaliego, ani po próbie Theo Hernandeza.

31'

Żółtą kartkę otrzymał Olivier Giroud za przewinienie na połowie przeciwnika.

28'

Gol! Strzelił Rafael Leao. Asystował mu Sandro Tonali.

AC Milan potrafił wyrównać już w 28. minucie. Rafael Leao cieszył się z pokonania swoim uderzeniem Samira Handanovicia. Portugalczyk miał czas na przymierzenie w kierunku dalszego narożnika na zakończenie szybkiego ataku, którego przedostatnim elementem było podanie Sandro Tonaliego. 1:1 w derbach della Madonnina.

26'

Po mocnym ciosie od Marcelo Brozovicia, piłkarze Rossonerich próbują ponownie zorganizować się do ataku. Po zmianie wyniku, jeszcze nie wydarzyło się nic interesującego na połowie Nerazzurrich. Wydawało się, że podopieczni Stefano Piolego łapią rytm, ale właśnie w tym momencie zobaczyli piłkę w bramce Mike'a Maignana.

21'

Gol! Strzelił Marcelo Brozović. Asystował mu Joaquin Correa.

W 21. minucie była już skuteczna akcja, która dała prowadzenie 1:0 Interowi. Rozsypała się obrona Rossonerich i Marcelo Brozović mógł oddać płaskie uderzenie do siatki w sytuacji sam na sam z Mikem Maignanem. Chorwat miał bardzo dużo miejsca po podaniu prostopadłym Joaquina Correi.

17'

W 17. minucie Milan odpowiedział strzałem technicznym Rafaela Leao, ale nie zaskoczył nim Samira Handanovicia.

15'

Za zespołami kwadrans derbów. Nieco aktywniejsi w atakowaniu byli gracze Interu. Uderzenie Lautaro Martineza zza pola karnego zostało zablokowane. Po jednym z dośrodkowań mocno zakotłowało się w pobliżu bramki Mike'a Maignana, ale żadnemu z Nerazzurrich nie udało się strzelić gola.

12'

Była zaledwie 9. minuta i piłkarze rzucili się sobie do gardeł na połowie Milanu. W awanturze wzięło udział kilku zawodników, a żółte kartki trafiły na konto Theo Hernandeza oraz Denzela Dumfriesa.

10'

Żółtą kartkę otrzymał Denzel Dumfries za niesportowe zachowanie.

10'

Żółtą kartkę otrzymał Theo Hernandez za niesportowe zachowanie.

4'

Wymiana podań przed polem karnym Nerazzurrich. Piłka znalazła się pod nogami Lautaro Martineza i ten postanowił spróbować brawurowego uderzenia ze znacznego dystansu. Blokowali to z powodzeniem mistrzowie Włoch.

3'

Rozpoczęły się derby della Madonnina. Drużyny w tradycyjnych strojach adekwatnych do przydomków. AC Milan w czerwono-czarnych koszulkach, a Inter Mediolan w czarno-granatowych trykotach.

1
czas Start meczu
02:28

Sędzia: Daniele Chiffi

02:25

Pomysłowa zapowiedź meczu przygotowana przez Inter.

02:25

Inter poradził sobie bez problemu z beniaminkiem.

02:18

Z lepszej strony w poprzednim meczu pokazał się Inter Mediolan. Podopieczni Simone Inzaghiego zwyciężyli 3:1 z beniaminkiem Cremonese. W pierwszej połowie uderzenia do bramki oddali Joaquin Correa oraz Nicolo Barella. Po przerwie trzeciego gola dorzucił Lautaro Martinez.

02:16

Inter Mediolan wygrał w poprzednim meczu z Cremonese.

02:16

Trener Stefano Pioli przed ekscytującym pojedynkiem.

02:16

AC Milan zgubił punkty w dwóch z dotychczasowych czterech meczów.

02:15

AC Milan zremisował w poprzednim meczu 0:0 z US Sassuolo. W poprzednim sezonie drużyna Stefano Pioliego zagwarantowała sobie mistrzostwo Włoch w Reggio Emilia. Tym razem nie zaprezentowała się równie dobrze. Mike Maignan musiał ratować ją obroną strzału z rzutu karnego Domenico Berardiego.

02:13

Przygotowania Rossonerich do derbów della Madonnina.

02:07

W drugim z sobotnich meczów w lidze włoskiej dojdzie do konfrontacji AC Milanu z Interem Mediolan. Prestiżowe derby della Madonnina będą przetarciem dla obu zespołów przed startem w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Stawką tradycyjnie będzie panowanie w stolicy Lombardii.