(0:0)
Zakończony
SSC Napoli
90+2'

Gospodarze nie spieszą się ze wznowieniem gry, zresztą trudno im się dziwić. Akcja toczy się pod polem karnym SSC Napoli.

1
90'

Sędzia doliczył jeszcze cztery minuty do drugiej połowy.

90'

Giacomo Raspadori był naprawdę blisko! Andre Onana instynktownie interweniował i nie ma gola.

89'

Pierwsza porażka SSC Napoli w sezonie 2022/23 zbliża się wielkimi krokami. W ostatnich minutach zrobiło się naprawdę gorąco na murawie w Mediolanie.

88'
ŻÓŁTA KARTKA
SSC Napoli
87'
86'

Odważna próba Hakana Calhanoglu. Turek próbował przelobować Alexa Mereta strzałem z kilkudziesięciu metrów, aczkolwiek piłka poszybowała nad poprzeczką.

85'
84'
83'

W ten sposób Inter objął prowadzenie:

1
80'

Neapolitańczycy przejęli inicjatywę po trafieniu Edina Dzeko, natomiast nic nie wynika z ich ataków. Andre Onana przygląda się grze.

78'

Emocji w Mediolanie nie brakuje. Warto jednak przypomnieć, że obie drużyny oddały po jednym celnym strzale na bramkę.

74'

Piotr Zieliński spędził 65 minut na murawie Giusppe Mezza. Nie było to najlepszy występ w wykonaniu kadrowicza, który przed zmianą stron zmarnował niezłą okazję.

1
1
1
72'

Posiadanie piłki:

Inter - 38 proc.

Napoli - 62 proc.

70'

Edin Dzeko znowu wygrał pojedynek główkowy. Ten strzał nie mógł zagrozić bramce strzeżonej przez Alexa Mereta.

1
68'

Czołówka tabeli Serie A:

1. SSC Napoli - 41 pkt

2. AC Milan - 36 pkt

3. Juventus - 34 pkt

4. Inter - 33 pkt

65'
ZMIANA
63'

Neapolitańczycy ruszyli do ataku po bramce rywali. Giovanni Di Lorenzo płasko dośrodkował i nikt nie przeciął toru lotu piłki.

1
61'

Chwicza Kwaracchelia miał swoją szansę. Gruziński skrzydłowy trafił jednak w boczną siatkę.

1
1
59'

Dośrodkowanie Piotra Zielińskiego, a następnie niecelny strzał Amira Rrahmaniego. SSC Napoli próbowało odpowiedzieć na gola Interu.

3
2
58'

Fani Interu Mediolan skandują nazwisko 36-letniego snajpera. Było to siódme trafienie Edina Dzeko w tym sezonie Serie A.

56'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Edin Dzeko. Asystował mu Federico Dimarco.

Szybka akcja Interu Mediolan i gol! Federico Dimarco ruszył lewą flanką, miał mnóstwo miejsca i wręcz idealnie dośrodkował w kierunku Edin Dzeko. Bośniak oddał strzał głową, a Alex Meret nie miał absolutnie żadnych szans.

4
1
2
3
6
54'

Kibice czekają na pierwszego gola w szlagierze Serie A. Początek drugiej połowy ze wskazaniem na SSC Napoli.

52'

Zagotowało się w polu karnym Interu Mediolan. Victor Osimhen przegrał walkę o piłkę z Hakanem Calhanoglu.

1
1
51'

Piotr Zieliński był dobrze ustawiony po dośrodkowaniu Federico Dimarco. Dobra interwencja polskiego pomocnika.

1
1
49'

Giovanni Di Lorenzo został trafiony piłką prosto w twarz. Po chwili defensor wstał i kibice nagrodzili go brawami.

47'

Obiecująca akcja Interu Mediolan zakończyła się niecelnym podaniem Romelu Lukaku. Belg nie porozumiał się z Nicolo Barellą.

3
2
2
2
4
czas Druga połowa
45'

Zaspali defensorzy Interu Mediolan. Andre-Franck Zambo Anguissa strzelił obok lewego słupka.

1
44'

Jak dotąd mediolańczycy wypracowali sobie więcej klarownych sytuacji. Goście nie potrafią zagrozić bramce rywali.

2
42'

I znowu Alex Meret! Federico Dimarco stanął oko w oko z golkiperem, który wykazał się niesamowitym refleksem. Tymczasem sędzia zasygnalizował spalonego.

1
1
41'

Fenomenalne zagranie piętką Nicolo Barelli do Romelu Lukaku. Belgijski napastnik pojawił się w polu karnym, a Alex Meret przeniósł piłkę nad poprzeczką.

1
39'

Hakan Calhanolgu mocno wstrzelił piłkę w pole karne. Victor Osimhen wrócił pod własną bramkę, a następnie zażegnał niebezpieczeństwo.

37'

Miejscowi skutecznie powstrzymują napastników SSC Napoli. Andre Onana nie ma zbyt wiele pracy.

35'

Chwicza Kwaracchelia nie radzi sobie z obrońcami Interu Mediolan. Gruzin przegrał kolejny pojedynek na lewej flance.

32'

Nicolo Barella zderzył się z Piotrem Zielińskim, po czym padł na murawę. Filar Interu Mediolan potrzebował krótkiej przerwy, jednak już jest gotowy do gry.

31'

Piotr Zieliński miał znakomitą okazję do zdobycia bramki. Reprezentant Polski chciał huknąć z 16 metrów, ale nieczysto trafił w piłkę.

3
2
2
1
2
29'

Neapolitańczycy zbliżają się do bramki gospodarzy. Piotr Zieliński rozdziela podania tuż przed polem karnym.

1
27'
1
1
26'

To mogła być bramka! Koronkowa akcja Interu Mediolan, precyzyjne podanie Edina Dzeko i niesamowite pudło Matteo Darmiana. Nic z tego.

24'

Wrzutka Piotra Zielińskiego z narożnika boiska i nieudana próba Victora Osimhena. Nigeryjczyk nawet nie trafił w piłkę.

2
1
22'

Andre-Franck Zambo Anguissa mocno ucierpiał po starciu z przeciwnikiem. Wygląda na to, że sędzia zapomniał zabrać ze sobą kartek.

20'

Chwicza Kwaracchelia zatańczył w polu karnym i chciał wystawić piłkę Piotrowi Zielińskiemu. Podanie Gruzina było jednak niecelne.

18'

Trybuny Giuseppe Meazza pękają w szwach. Mamy atmosferę piłkarskiego święta w Mediolanie.

1
16'

Szykuje się wyrównana rywalizacja na Giusppe Meazza. W ostatnich kilkudziesięciu sekundach mediolańczycy próbowali przedostać się w pole karne rywali.

14'

Trener SSC Napoli uaktywnił się przy linii bocznej. Luciano Spaletti domagał się żółtej kartki dla Romelu Lukaku.

12'

W pierwszych minutach stroną przeważającą był Inter Mediolan. Teraz podopieczni Luciano Spallettiego próbują dłużej utrzymać się przy piłce.

1
1
10'

Pierwsza próba Piotra Zielińskiego. Kadrowicz uderzył sprzed pola karnego i został zablokowany przez Nicolo Barellę.

1
1
8'

Neapolitańczycy zgłaszają pretensje do sędziego głównego. Chwicza Kwaracchelia przewrócił się tuż przed polem karnym i przegrał pojedynek z Milanem Skriniarem.

1
6'

Nicolo Barella mocno się przeliczył. Pomocnik Interu Mediolan oddał strzał z krawędzi pola karnego, lecz piłka przeleciała obok lewego słupka.

1
1
4'

Co zrobił Federico Dimarco? Lewy wahadłowy otrzymał świetne dośrodkowanie od Romelu Lukaku i fatalnie przestrzelił z trzech metrów.

1
2
3'

Tym razem Romelu Lukaku w walczył o piłkę z Amirem Rrahmanim. Starania Belga spaliły na panewce, sytuację wyjaśnił Alex Meret.

1
1
2'

Edin Dzeko już składał się do strzału przed polem karnym. Stanislav Lobotka przeszkodził bośniackiemu snajperowi.

1
czas Start meczu
20:42

Po raz ostatni obie drużyny spotkały się w lutym zeszłego roku. Rywalizacja SSC Napoli z Interem zakończyła się remisem 1:1 po trafieniach Lorenzo Insigne i Edina Dzeko.

20:40

Sędzia Simone Sozza poprowadzi hit kolejki Serie A.