Bezpańska piłka została strącona do Andrego Onany. Ryzykowna, ale skuteczna interwencja Milana Skriniara już w doliczonym czasie.

1
1
1
90+1'

Nieuznana bramka, która mogła zakończyć zabawę w derbach della Madonnina. Przed oddaniem strzału do siatki na spalonym znajdował się Lautaro Martinez.

90'

Doliczone pięć minut.

89'

Hakan Calhanoglu nie przebił się ze swoim uderzeniem przez obrońców Rossonerich. Turek tylko sprowokował Milan do przeprowadzenia kontrataku. Szarża podopiecznych Stefano Piolego została przerwana dopiero wewnątrz pola karnego przez Francesco Acerbiego.

88'

Żółtą kartkę otrzymał Ante Rebić za faul na połowie przeciwnika.

85'

AC Milan. Schodzi: Simon Kjaer. Wchodzi: Ante Rebić.

85'

Poderwała się publiczność i podniosła się wrzawa. Kibice Interu Mediolan nie byli przekonani o słuszności nieuznania gola Romelu Lukaku. Belg wkopał piłkę do siatki, jednak wcześniej przesadził z agresją w konfrontacji z Malickiem Thiawem.

84'

Żółtą kartkę otrzymał Olivier Giroud za przewinienie na połowie przeciwnika.

83'

Skuteczna interwencja Alexisa Saelemaekersa wewnątrz pola karnego, a ponadto był on faulowany przez zbyt agresywnego Robina Gosensa.

80'

Podanie Nicolo Barelli w kierunku szarżującego wewnątrz pola karnego Robina Gosensa. Gospodarze domagali się ponadto przyznania im jedenastki po kontakcie Pierre'a Kalulu z Lautaro Martinezem.

78'

Igrają z ogniem Nerazzurri. Kolejna szansa na doprowadzenie do remisu z rzutu wolnego. Tym razem uderzenie Oliviera Girouda, ale piłka przeleciała po nim nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką.

76'

Inter Mediolan pogubił się w pobliżu własnego pola karnego, ale moment zwątpienia nie miał poważnych konsekwencji. Pozostało jeszcze kilkanaście minut na uratowanie wyniku podopiecznym Stefano Piolego.

75'

W 75. minucie Sandro Tonali zorganizował pierwszy sprawdzian bramkarzowi Nerazzurrich.

74'

1
1
1
1
2
72'
71'

AC Milan. Schodzi: Matteo Gabbia. Wchodzi: Malick Thiaw.

Malick Thiaw #28
69'

Szansa na poprawienie wyniku z perspektywy Milanu uderzeniem z rzutu wolnego. Przy piłce ustawili się Sandro Tonali oraz Theo Hernandez. Reprezentant Francji ostatecznie oddał uderzenie, jednak kilka metrów ponad poprzeczką w bramce Interu.

68'

Żółtą kartkę otrzymał Francesco Acerbi za przewinienie blisko własnego pola karnego.

67'

Żółtą kartkę otrzymał Henrich Mchitarjan za przesadne protestowanie po gwizdnięciu faulu.

64'

Podanie crossowe dotarło do Federico Dimarco. Piłka uciekła jednak wahadłowemu Interu Mediolan, choć była dobra szansa na wyprowadzenie w pole zdezorientowanego Alexisa Saelemaekersa.

61'

Żółtą kartkę otrzymał Rafael Leao za przypadkowe uderzenie w twarz Nicolo Barelli.

1
1
60'

Coś drgnęło w grze Milanu, więc jeszcze może być interesująco w derbach della Madonnina. Rozluźnili się gospodarze, a największe problemy będzie im sprawiać prawdopodobnie Rafael Leao.

1
57'

Rossoneri dostali piłkę w ich posiadanie. Wymiana podań na lewej stronie boiska i płaskie dośrodkowanie Theo Hernandeza. Zagraniem reprezentanta Francji zostało poskromione przez czujnego Francesco Acerbiego.

1
1
55'

AC Milan. Schodzi: Divock Origi. Wchodzi: Rafael Leao.

54'

Simone Inzaghi mobilizuje swoich podopiecznych, ponieważ przewaga jednego gola jeszcze może nie być wystarczająca do odniesienia zwycięstwa. Ostatnia akcja Nerazzurrich została zakończona niecelnym uderzeniem Federico Dimarco.

1
52'

W grze Milanu jest bardzo dużo do poprawienia. Padła jego obrona, a ofensywa nie istnieje i Andre Onana nie został sprawdzony ani jednym poważnym strzałem. Po przerwie Rossoneri grają już z Brahimem Diazem zamiast Juniorem Messiasem. W przodzie są ustawieni Olivier Giroud oraz Divock Origi, jednak obaj nie mają możliwości dojścia do piłki.

49'

Żółtą kartkę otrzymał Matteo Gabbia za ostre przewinienie.

46'

AC Milan. Schodzi: Junior Messias. Wchodzi: Brahim Diaz.

czas Druga połowa
komentarz

Takiej dominacji dawno nie było w derbach della Madonnina.

komentarz

AC Milan musi gonić przeciwnika.

komentarz

Derby pod kontrolą Nerazzurrich.

Czy AC Milan doprowadzi do remisu po przerwie?
komentarz

Pierwsza połowa derbów della Madonnina została zdominowana przez Inter Mediolan. Formalni gospodarze potrafili potwierdzić przewagę golem, jednak nie było to takie proste zadanie. Na razie decydujące o wyniku 1:0 jest uderzenie Lautaro Martineza po dośrodkowaniu Hakana Calhanoglu z rzutu rożnego. Na razie AC Milan nie potrafi zagrozić lokalnym wrogom ani jednym konkretnym strzałem.

45'

Doliczona minuta.

43'

Lautaro Martinez pognał za zdezorientowanym Juniorem Messiasem i odzyskał piłkę dla Interu Mediolan w centrum boiska.

42'

Inter Mediolan nie oddaje piłki przeciwnikom, a Rafael Leao spogląda na boisko z pewnym zrezygnowaniem. Prawdopodobnie Portugalczyk pojawi się w grze po przerwie.

39'

AC Milan nie ma już możliwości kurczowego bronienia się i oczekiwania na sposobność do przeprowadzenia kontrataku. Niesieni dopingiem oraz wynikiem Nerazzurri wywalczyli dla siebie wznowienie od rzutu wolnego po faulu Simona Kjaera na Federico Dimarco.

1
36'

Lautaro Martinez na 1:0 dla Nerazzurrich!

1
34'

Gol! Strzelił Lautaro Martinez. Asystował mu Hakan Calhanoglu.

Obrona Milanu padła po 34 minutach. Hakan Calhanoglu zabrał się za wykonanie kolejnego rzutu rożnego, a jego świetnie wymierzone dośrodkowanie spadło na głowie Lautaro Martineza. Argentyńczyk w odpowiednim momencie odskoczył od Simona Kjaera i wykonał strącenie prosto do siatki. Rzucił się Ciprian Tatarusanu, ale nie zdołał dosięgnąć futbolówki i po stracie gola na 0:1 z wściekłością uderzał pięścią w boisko

7
6
2
1
1
33'

Bardzo umiejętne wyjście spod pressingu podopiecznych Simone Inzaghiego, a próba przeprowadzenia kontrataku przez Lautaro Martineza została przerwana brutalnym faulem.

1
32'

Żółtą kartkę otrzymał Pierre Kalulu za faul na Lautaro Martinezie.

3
2
1
1
1
29'

Szansa na zaskoczenie Rossonerich z rzutu wolnego. Milan Skriniar starał się wykorzystać dogranie Hakana Calhanoglu, ale strącona przez niego futbolówka przeleciała wyraźnie ponad poprzeczką w bramce Cipriana Tatarusanu.

27'

Inter ma dużą przewagę w posiadaniu piłki, ale nie wychodzi mu dochodzenie do stuprocentowych sytuacji podbramkowych. Niezmiennie najlepszą szansę na pokonanie Cipriana Tatarusanu miał Lautaro Martinez, ale było to ponad kwadrans temu.

24'

Po kilkunastu minutach ofensywa Interu przestała być huraganowa, a Milan zaczął czuć się coraz pewniej w nowym ustawieniu z pięcioma obrońcami w linii. W 24. minucie półfinalista Pucharu Włoch przypomniał o sobie, ale strzał Nicolo Barelli zza pola karnego został zablokowany.

23'

Tak przywitali drużyny kibice na trybunach.

1
1
1
1
1
21'

Jedenastka na miarę panowania w Mediolanie?

1
1
19'

Próba przedostania się w szesnastkę Milanu przez Lautaro Martineza, jednak zobaczył przed sobą ścianę złożoną z przeciwników i nie zdecydował się na kontynuowanie rajdu. Cała akcja Interu została zatrzymana przez Theo Hernandeza.

16'

Nieudane podanie w pole karne i futbolówka została sprzątnięta przez ustawionego kilkanaście metrów przed bramką Andrego Onanę.

14'

Kompletnie nieudana próba przeprowadzenia ataku przez Inter Mediolan. Dośrodkowanie zostało poskromione przez Theo Hernandeza. Po chwili jednak gospodarze ponownie przycisnęli i domagali się przyznania im rzutu karnego po kolizji Edina Dzeko z Matteo Gabbią.

10'

Nerazzurri nie przestawali napierać i raz po raz podnosili temperaturę w polu karnym przeciwnika. Lautaro Martinez oddał uderzenie po dośrodkowaniu, ale nieznacznie spudłował w 10. minucie. Ciprian Tatarusanu spoglądał z przerażeniem w oczach w kierunku piłki, ale ta nie znalazła się ostatecznie w sieci.

1
6'

Inter chciał od razu dobrać się do bramki zawodnych w defensywie Rossonerich. Pierwsze uderzenie oddał Hakan Calhanoglu, a szansa na gola Lautaro Martineza w 6. minucie była już stuprocentowa. Argentyńczyk miał dużo czasu na przymierzenie w bramkę i zrobił to, jednak nie zaskoczył skoncentrowanego Cipriana Tatarusanu.

1
1
3'

Drużyny w klasycznych strojach. Inter w roli formalnego gospodarza i w czarno-granatowych pasiakach. Z kolei Milan w czerwono-czarnych koszulkach, a także białych spodenkach oraz getrach. Pierwsze uderzenie oddał Hakan Calhanoglu, ale nie trafił w bramkę byłego klubu.