1
1
1
90+4'

Jeszcze nieudana akcja Nicoli Zalewskiego i Stephana El Shaarawy'ego. Interwencja Adama Marusicia i AS Roma zyskała jedynie możliwość wznowienia gry wrzutem z autu na połowie przeciwnika.

90+2'

Żółtą kartkę otrzymał Toma Basic za przewinienie taktyczne na Nicoli Zalewskim.

Toma Basic #88
Lazio Rzym
1
1
90'

Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

1
89'

Żółtą kartkę otrzymał Matteo Cancellieri za odkopnięcie piłki po gwizdku.

Matteo Cancellieri #11
Lazio Rzym
88'

Lazio Rzym. Schodzi: Pedro Rodriguez. Wchodzi: Toma Basic.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
87'

Przerwa w grze po zderzeniu Danilo Cataldiego z Nicolą Zalewskim.

83'

Nieudana szarża indywidualna osamotnionego Nicoli Zalewskiego. Polak ruszył na przebój między Biancocelestich, ale nie zakończył rajdu ani niebezpiecznym uderzeniem, ani dośrodkowaniem.

81'

Lazio Rzym. Schodzi: Mattia Zaccagni. Wchodzi: Matteo Cancellieri.

80'

Żółtą kartkę otrzymał Gianluca Mancini za ostre przewinienie.

77'

W 77. minucie Leonardo Spinazzola sprawdził Ivana Provedela technicznym strzałem, ale nie pozwolił on na odebranie Lazio przewagi.

1
1
74'

Luis Alberto miał możliwość oddania piłki Pedro Rodriguezowi. W ostatnim momencie interweniowali Giallorossi i w znakomitej sytuacji podbramkowej Lazio musiało zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

1
71'

Żółtą kartkę otrzymał Bryan Cristante za ostre przewinienie.

1
1
1
67'

W 67. minucie AS Roma cieszyła się z wyrównania, ale ta radość nie potrwała długo. Chris Smalling sprowokował błąd Nicolo Casale, a ten wpakował piłkę do własnej bramki. Trafienie zostało anulowane z powodu spalonego Anglika.

1
1
67'

AS Roma. Schodzi: Andrea Belotti. Wchodzi: Tammy Abraham.

65'

Gol! Strzelił Mattia Zaccagni. Asystował mu Felipe Anderson.

Lazio dopięło swego w 65. minucie i przekuło przewagę liczebną w gola na 1:0. Sytuacja Biancocelestich zrobiła się już bardzo dobra po uderzeniu Mattii Zaccagniego. Szybka wymiana podań na lewej stronie boiska pozwoliła na zgubienie Nicoli Zalewskiego. Reprezentantowi Polski nie udało się dosięgnąć piłki i ta dotarła do Mattii Zaccagniego. Autorowi gola pozostało pokonać płaskim uderzeniem z ostrego kąta Ruiego Patricio. Przełom w derbach della Capitale!

3
2
2
1
2
63'

Akcja Felipe Andersona oraz Pedro Rodrigueza. Hiszpan miał niezłą szansę na pokonanie miękkim uderzeniem Ruiego Patricio, ale utrudnił sobie zadanie, wyganiając za mocno do boku. Jeszcze rzut rożny, a po nim strzał z bliska Felipe Andersona prosto w portugalskiego bramkarza Giallorossich.

59'

Żółtą kartkę otrzymał Alessio Romagnoli za faul na Andrei Belottim.

57'

Przewaga w posiadaniu piłki zawodników Lazio, ale nie przekłada się ona na prowadzenie. Denerwuje się publiczność na większości sektorów Stadio Olimpico. Tym bardziej, że Luis Alberto oddał uderzenie z dystansu obok bramki Ruiego Patricio.

53'

W 53. minucie Luis Alberto znudził się długą wymianą podań Lazialich. Hiszpan oddał uderzenie zza pola karnego, a potężnie kopnięta piłka szybowała pod poprzeczkę w bramce Ruiego Patricio. Dobrze ustawiony był Portugalczyk, popisał się refleksem i nie dał się pokonać.

51'

Kolejna wymiana podań podopiecznych Maurizio Sarriego. Została ona poskromiona wewnątrz pola karnego, a całe zamieszanie zostało wyjaśnione przez Nicolę Zalewskiego. Reprezentant Polski przytomnie odegrał piłkę w rękawice Ruiego Patricio.

50'

Staranna wymiana podań Biancocelestich. AS Roma potwierdza, że potrafi twardo bronić i absolutnie nie dała się zaskoczyć miękkim podaniem w jej pole karne. Mattia Zaccagni nie miał szans na opanowanie futbolówki.

47'

Lazio w ataku pozycyjnym. Podanie z głębi pola w kierunku Felipe Andersona zostało przechwycone przez Ruiego Patricio. Portugalczyk sprzątnął piłkę sprzed nosa umiejętnie blokowanego Brazylijczyka.