(3:0)
Zakończony
Athletic Bilbao
komentarz

Koniec! Barcelona efektownie wygrywa z Athletikiem Bilbao 4:0. Bohaterem Ousmane Dembele, autor gola i trzech asyst. Przy jednym asystował mu Lewandowski, a w jednej sytuacji to on dogrywał do Polaka.

64
20
6
11
6
90+2'

Podanie do Fatiego, mógł wyjść na czystą pozycję, ale piłka zaplątała mu się między nogami. Nie dał dobrej zmiany ten zawodnik.

13
14
18
10
13
63'
4
5
5
5
3
90'

Sędzia doliczył minimum trzy minuty.

32
13
15
13
9
89'
23
8
7
9
5
89'

Po błędzie ter Stegena koszmarnie mylą się goście! Dwukrotnie strzelali i w obu przypadkach piłka była wybijana z linii bramkowej!

16
27
13
4
7
86'

Barcelona wykorzystała już komplet zmian, więc kończyć będzie ten mecz w osłabieniu.

9
11
28
25
22
86'

Sergi Roberto w gustownym meleksie opuszcza murawę. Trzyma się za lewy bark.

5
5
13
30
13
84'

Sergi Roberto doznał jakiegoś urazu przy wślizgu. Źle upadł na murawę i złapał się za dłoń. Potrzebuje pomocy medycznej.

7
5
17
40
18
83'

Podanie z głębi pola w kierunku Ferrana Torresa, ale szybszy przy piłce był Unai Simon i w ostatniej chwili zdołał zapobiec sytuacji sam na sam.

14
8
24
8
12
80'

Bez wiary zawodnicy z Bilbao. Oni chcieliby, żeby ten mecz już się skończył. Barcelona wymienia kolejne podania i zmusza rywali do biegania za piłką.

56
28
10
7
11
78'
12
8
21
14
33
77'
10
75'

Udało się oddać strzał gościom, jednak piłka wylądowała na górnej siatce.

12
17
8
7
11
75'

Szarża rozpaczy w wykonaniu Berenguera. Niewiele brakowało, ale Athletic ma jedynie rzut rożny.

12
14
9
5
14
73'

Gol! Strzelił Ferran Torres. Asystował mu Ousmane Dembele.

Może i Barcelona gra gorzej po przerwie, ale wobec bierności rywali nie może pozostać obojętna. Kapitalne podanie Dembele w pole karne, Ferran Torres opanował piłkę i strzelił między nogami Unaia Simona. 4:0!

156
63
16
11
12
72'

Niezła centra Berenguera z rzutu wolnego, ale Sancet nie trafił w piłkę i znów spokojnie interweniował ter Stegen.

13
7
5
3
4
71'
5
3
14
7
16
70'
4
4
8
5
4
70'
1
70'

Barcelona ewidentnie włączyła tryb ekonomiczny w drugiej połowie, a mimo to i tak jest nieosiągalna dla zespołu gości.

12
8
6
2
5
67'

Niebezpiecznie w polu karnym Athletiku. Dembele zagrał do Ferrana Torresa, a ten z ostrego kąta nie dał rady pokonać Unaia Simona. Efektowny pajacyk golkipera gości.

12
7
16
7
9
66'

W odpowiedzi szybka akcja Barcelony. Świetne podanie de Jonga, ale Fati strzela minimalnie nad poprzeczką.

20
7
20
10
10
65'

Dośrodkowanie Nico Williamsa, do nikogo. Na przedpolu pewnie ter Stegen.

18
4
4
6
3
63'

FC Barcelona. Schodzi: Pedri. Wchodzi: Ferran Torres.

15
5
7
6
9
63'

Cóż, był to ostatni kontakt z piłką Polaka, który właśnie opuścił boisko. Jest oszczędzany przed Ligą Mistrzów.

91
23
20
26
25
62'

Po podaniu Lewandowskiego ręką zagrywał w polu karnym jeden z zawodników gości, ale było to przypadkowe. Raczej nie będzie "jedenastki".

14
6
20
11
21
62'
12
5
11
4
8
62'
32
15
23
42
152
60'
7
60'
6
5
10
6
5
59'

Raz jeszcze źle Dembele. Dwa oblicza tego zawodnika. Fantastycznie spisywał się w pierwszej połowie, a teraz znów podawał niedokładnie przy kontrze.

7
6
19
25
38
57'

Popsuł kontrę Barcelony Dembele, bo za mocno podawał do Pedriego. Po chwili Francuz miał jeszcze okazję do strzału zza pola karnego, ale trafił w sam środek bramki. Bez problemu interweniował Unai Simon.

16
14
21
15
37
55'

Kolejny dynamiczny rajd Balde. Z jednym rywalem sobie poradził, z drugim nie dał rady. Unai Simon łapie piłkę.

32
19
18
10
15
53'

Blisko czwartego gola! Cóż tam się działo! Sergi Roberto wbiegł w pole karne, zagrywał płasko do Pedriego, ale... przy próbie interwencji Daniel Garcia trafił w słupek!

42
21
40
18
17
53'

Kounde z długim podaniem w stronę Lewandowskiego, ale ten nawet nie ruszył do piłki. Nie miał szans.

22
13
33
22
18
52'

Akcja Barcelony, jednak nie popisał się przy dośrodkowaniu Sergi Roberto. Jedno z niewielu nieudanych zagrań w tym spotkaniu.

20
12
23
13
12
51'

Zero argumentów po stronie Basków. Barcelona jednym podaniem potrafi ominąć pressing gości.

38
12
9
2
2
48'

Nieco wyżej starają się atakować goście, natomiast nie robi to większego wrażenia na zawodnikach Barcelony, którzy w dalszym ciągu na dużym spokoju rozgrywają piłkę na własnej połowie.