SportoweFakty
Primera Division: 15. kolejka
31 gru 2022 14:00
12:58
Do gry wraca Barcelona! Z Robertem Lewandowskim w składzie. Kara dla Polaka została zawieszona i może zagrać w derbach z Espanyolem. Po wtorkowej wygranej Realu Madryt Barcelona w La Liga spadła na 2. miejsce. Jeśli zwycięży, ponownie będzie liderem.
komentarz
Piłkarze już na boisku!. W Barcelonie cieplutko, słońce świeci. Niemal jak na wczasach.
40
14
5
2
2
komentarz
Minuta ciszy upamiętniająca odejście Pele.
20
4
4
41
2
czasStart meczu
2'
Pierwsze minuty dość nerwowe. Piłkarze wchodzą w mecz, póki co razi niedokładność.
16
7
16
7
9
5'
Optyczna przewaga należy do Barcelony. Espanyol nastawiony na kontry, ale jeszcze takowych nie wyprowadzał.
10
3
2
2
5
7'
Zagranie do Gaviego od Alby. Gracz Barcelony przejął piłkę, uderzył, ale bramkarz sparował strzał na korner!
21
6
6
2
4
7'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Marcos Alonso. Asystował mu Andreas Christensen. Dogranie z kornera, uderzając głową skiksował Lewandowski. Piłka dotarła do Christensena, który głową zagrał na piąty metr, a tam, także głową, bramkarza gości pokonał Alonso! 1:0!
137
54
16
13
32
9'
Espanyol po stracie gola na moment ożywił się, ale gościom zabrakło dokładności pod bramką Barcelony.
11
5
14
5
5
11'
Fati w polu karnym znalazł sobie miejsce do strzału, ale źle uderzył. Piłka poszybowała daleko od bramki Espanyolu.
11
3
10
8
9
14'
Gospodarze bardzo dobrze weszli w mecz. Problem, że "szoł" zaczyna sędzia. Jeszcze mu nikt nie powiedział, że przeciętnie rozstrzyga spory?
6
3
5
4
9
15'
Do dogrania z kornera doszedł Lewandowski. Strzał głową był zbyt słaby i bramkarz piłkę zatrzymał na linii bramkowej.
25
11
7
12
4
18'
Uderzał Sergi Roberto, piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i wyszła na korner.
6
2
6
8
3
19'
Alonso doszedł do dogrania Alby, dołożył nogę, ale próba z czterech metrów była niecelna!
10
3
13
7
4
21'
Efektowny strzał z pola karnego oddał Fati. Piłka poszybowała daleko od bramki.
15
9
12
5
7
24'
Raphinha ruszył z piłką na bramkę, ale w polu karnym dogonił go obrońca. Barcelona cały czas w ataku, goście w ofensywie całkowicie bezradni.
7
3
2
1
3
26'
ŻÓŁTA KARTKA
Fati trafił łokciem w twarz rywala i został srogo ukarany.
12
9
10
11
16
27'
Olivan złapał za koszulkę Fatiego. Kartki brak. Błąd sędziego.
5
4
4
4
9
29'
Gil zabiegł drogę Albie, sędzia uznał, że faulu nie było. Irytujące decyzje pana arbitra.
4
2
3
5
7
30'
9
7
7
13
8
30'
Brian Olivan #14
13
8
4
4
7
30'
Przepychanki w polu karnym przed rzutem rożnym. Sędzia pokazał kartki bez mrugnięcia okiem.
7
3
2
3
31'
Sędzia wyciąga kartkę za kartką. Z tej decyzji na pewno się wybroni.
19
10
7
7
8
34'
Joselu do Melameda, który zwiódł obrońcę i uderzył z pola karnego. Piłka odbiła się od nogi i obrońcy i obok słupka wyszła na korner!
7
2
7
5
6
37'
Espanyol ożywił się, ale jak na razie tylko raz był w stanie zagrozić Barcelonie. Cały czas to miejscowi mają więcej z gry.
7
3
3
2
37'
Mocny strzał z dystansu oddał Raphinha, Alvarez z dużymi problemami, ale piłkę jakimś cudem odbił!