(0:1)
Zakończony
FC Barcelona
komentarz

Koniec meczu! Barcelona wygrała 1:0 i na ten moment ma 11 punktów przewagi nad Realem Madryt. Robert Lewandowski tym razem bez gola, ale na swoim koncie zapisał asystę przy golu Pedriego.

28
12
3
7
90+4'

Nic z tego. Została minuta i Barcelona zgarnie 3 punkty.

93
22
6
6
12
90+3'

Zakotłowało się w polu karnym Barcy, lecz Villarreal ma tylko korner.

15
10
11
8
12
90+2'

Teraz "Lewy" sam zakończył akcję. Na posterunku Reina.

36
16
10
12
20
90+2'

Lewandowski podawał do Torresa, ale niecelnie.

17
14
11
7
13
90'

Doliczone 4 minuty.

17
7
9
5
8
90'

Mogła doigrać się wynikiem na styku Barcelona. Chukwueze trafił do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego.

51
29
13
7
14
89'
29
14
14
6
5
88'

Barca nie szuka za wszelką cenę drugiego gola. Spokojnie rozgrywają sobie piłkę goście.

19
9
6
7
4
86'

Nino zdołał złożyć się do strzału z niełatwej pozycji. Nie mógł sprawić tą próbą żadnego zagrożenia.

7
10
8
3
3
84'

Chukwueze oddał niesygnalizowany strzał, lecz nie mógł nim zaskoczyć ter Stegena.

19
15
9
4
5
83'

Villarreal CF. Schodzi: Alejandro Baena. Wchodzi: Johan Mojica.

3
83'

Villarreal CF. Schodzi: Jose Luis Morales. Wchodzi: Fernando Nino.

Fernando Nino #34
5
2
1
3
3
83'
82'

Lewandowski ruszył do prostopadłego podania Pedriego. Polaka poza swoim polem karnym uprzedził Reina.

9
10
3
5
8
81'
23
11
7
3
3
81'
7
4
7
8
12
79'

Villarreal raczej nie da rady. To Barca jest bliżej drugiego gola, aniżeli gospodarze wyrównania.

24
6
3
4
76'

Torres świetnie do Pino, którego znowu wyjaśnił Araujo.

10
7
8
4
12
74'

Lewandowski efektownie odegrał do Raphinhi, którego strzał został zablokowany.

60
14
11
9
13
72'

Araujo skakał do dośrodkowania Pedriego, lecz nie był w stanie zyskać żadnej korzyści dla swojej drużyny.

10
9
9
7
6
71'

Pedri przebiegł kilkadziesiąt metrów, aż w końcu faulem zatrzymać go musiał Moreno.

12
4
5
3
4
71'
18
13
7
6
10
70'

Baena sam chyba nie wie, jaki pomysł przyszedł mu do głowy z zagraniem piłki do przodu. Ni to strzał, ni podanie. Piłka w rękach ter Stegena.

5
4
3
2
2
68'

Pino walczył o piłkę z Araujo i obaj padli na murawę. Faulował ten pierwszy.

9
3
4
3
5
66'

Igrał z ogniem Reina. Udało mu się odegrać do Chukwueze, który stracił piłkę, a obok bramki uderzył Pedri. Wcześniej jednak sędzia dopatrzył się przewinienia na graczu Villarrealu.

4
4
12
5
4
63'

"Lewy" powinien mieć drugą asystę! Idealnie odegrał do Raphinhi, który fatalnie przestrzelił.

39
18
33
16
28
62'
24
13
12
11
11
61'

Lewandowski odrobinę za mocno podał do Raphinhi i z bramki zdążył wyjść Reina.

14
9
10
11
14
61'

Pierwszy celny strzał Villarrealu autorstwa Torresa.

6
4
4
4
11
60'

Szukają dośrodkowań gracze Villarrealu, lecz nie dochodzą one do adresatów.

8
2
1
2
3
58'
14
10
14
12
17
57'

Nieco żwawiej poruszają się piłkarze gospodarzy w ofensywie po przerwie, ale nie wystawili jeszcze na żadną próbę ter Stegena.

8
6
2
3
3
56'
14
7
7
19
21
55'

Z nieco nieprzygotowanej pozycji niecelnie uderzył Lewandowski.

8
13
3
12
5
54'

Chukwueze posłał świetną piłkę do Pino, który nie zdołał ograć Kounde.

7
4
5
3
1
53'

Pino niecelnie główkował po wrzutce Parejo z rzutu rożnego.

6
5
5
2
1
52'

Fenomenalna akcja de Jonga, który rozciągnął grę do Balde. Ten dośrodkował na głowę Lewandowskiego, który znacząco chybił, choć i tak był na spalonym.

9
9
11
9
8
49'

Ostro potraktowany Lewandowski przez Baenę.

17
10
9
9
57
49'

Żółtą kartkę otrzymał Alejandro Baena.

39
6
7
7
8
47'

Moreno oddał strzał z powietrza po dośrodkowaniu Chukwueze. Zdecydowanie się pomylił.

6
3
4
2
3
46'

Przepychał się z obrońcami Lewandowski. Sędzia dopatrzył się zagrania ręką napastnika Barcelony.

12
6
8
8
14
46'

komentarz

Do przerwy Barcelona zasłużenie prowadzi 1:0 po golu Pedriego. Robert Lewandowski z asystą.

89
45
9
10
13
45+3'

Lewandowski sfaulował Albiola i nic nie wyszło z akcji gości.

22
24
10
10
7
45+1'

Morales wykorzystał kolejny błąd w komunikacji graczy Barcelony i pomknął na bramkę. Trafił tylko w boczną siatkę.

8
3
7
3
8
45'

Doliczone 3 minuty.

10
4
7
2
2
45'

Christensen poważnie się pomylił i stracił piłkę w polu karnym. Przejął ją Morales, ale z akcji nici - obrońcę Barcy uratował sędzia, który odgwizdał spalonego.

10
5
3
1
4
44'

Katastrofalnie zagrał Parejo. Strzelił (?) z rzutu wolnego, lecz ciężko powiedzieć gdzie celował.

10
17
12
5
7
43'

Araujo zagrał ręką w okolicach swojego pola karnego. To może być szansa dla Villarrealu.

4
2
6
6
15
43'
12
5
18
15
25
42'

Prostopadle do Lewandowskiego podał de Jong. Polaka świetnie uprzedził Albiol.

19
7
11
11
6
41'

Odważnie do przodu ruszył de Jong, ale za późno zdecydował się na podanie do kolegi i piłkę stracił.

5
3
5
6
4
39'

Sporo pracy w przerwie przed Quique Setienem. Jego podopieczni póki co nie dojechali na ten mecz.

7
3
1
1
1
38'
37
19
7
8
9
37'

Torres omal nie stracił piłki pod swoim polem karnym na rzecz Raphinhi. Wielkie szczęście stopera, bowiem trzech zawodników Barcy stanęłoby przed Reiną.

9
7
6
4
4
36'
35'

Zawodnik gospodarzy nadal leży na murawie. Nie będzie w stanie jej opuścić o własnych siłach. Jest znoszony na noszach.

6
7
6
8
2
33'

Pomocy medycznej potrzebuje Coquelin. Wygląda to na problemy z kolanem i wiele wskazuje na to, że konieczna będzie zmiana.

7
5
4
10
1
31'

Morales oddał strzał z pola karnego, ale nawet, gdyby wpakował piłkę do siatki, to gol nie byłby uznany. Wcześniej faulowany był Gavi.

16
3
7
5
4
29'

Pedri posłał wypieszczone podanie do Raphinhi, który miał sporo miejsca i czasu po prawej stronie. Skrzydłowy w pewnym momencie za daleko wypuścił sobie jednak piłkę i akcja spaliła na panewce.

6
3
5
7
20
28'

Ładnie w końcu pograli piłką gospodarze, którzy oddali dwa strzały. Oba zablokowane, aż w końcu Moreno nie zdołał dośrodkować piłki z lewego skrzydła.

14
10
8
6
4
28'

O ile początek meczu był względnie wyrównany, to ostatnie minuty rozgrywane są pod dyktando Barcelony. Villarreal nie ma pomysłu na grę Blaugrany.

25
13
7
7
8
26'

De Jong ładnie zagrał do Lewandowskiego, który ograł obrońcę i płasko przymierzył. Piłkę odbił Reina.

37
16
16
12
9
24'

Raphinha posłał centrostrzał z rzutu wolnego rodem z PKO Ekstraklasy. W bramkę nie trafił, żaden kolega do piłki nie doszedł.

6
24
5
6
7
23'

Pedri próbował "oddać" Lewandowskiemu asystę, lecz obrońcy zdołali przeciąć jego miękkie dogranie w pole karne.

24
9
12
17
12
21'

Walczyła Barcelona o przejęcie piłki pod polem karnym rywala i Raphinha był o rozmiar buta za daleko, by tej sztuki dokonać.

15
9
15
6
6
19'

Od razu do przodu ruszył Villarreal, ale Morales nie trafił w piłkę, próbując strzelać w naprawdę dogodnej sytuacji.

24
17
8
7
12
18'

Gol! Strzelił Pedri. Asystował mu Robert Lewandowski. Mamy otwarcie wyniku! "Lewy" sprytnie zgrał piłkę do Pedriego, a ten w sytuacji sam na sam bez problemów pokonał Reinę! Barca prowadzi 1:0!

541
207
46
38
40
17'

W ostatnich akcjach mamy nieco więcej niedokładności.

5
14'

Raphinha dośrodkował w pole karne z prawej strony - do nikogo.

22
17
16
13
11
13'

Żywy mecz od pierwszych minut. Oba zespoły szukają swojego trafienia, choć póki co bliżej była Barca za sprawą Lewandowskiego.

37
18
3
6
9
11'

Kessie walczył z Capoue na prawym skrzydle, pomocnik gospodarzy runął na ziemię i długo się z niej nie podnosi.

7
6
15
7
5
10'

Pino pomknął do długiej piłki i był bliski dojścia do podania. Ostatecznie przegrał pojedynek z Araujo.

16
7
13
2
4
8'

Z kornera nic nie wyniknęło, ale Barcelona nadal przy piłce.

31
11
12
4
9
7'

Na skrzydle znalazł się Lewandowski. Dośrodkowanie zostało zablokowane, ale Barca ma jeszcze rzut rożny.

34
11
3
4
2
7'

Kibice domagali się rzutu wolnego po starciu Baeny z Gavim - sędzia nie odgwizdał jednak rzutu wolnego dla Villarrealu.

18
9
6
5
5
6'

Villarreal próbował zaatakować prawą stroną, lecz poradzili sobie goście.

12
12
8
3
5
3'

Pierwsza szansa przed Lewandowskim! Pedri ładnie obsłużył podaniem polskiego napastnika, ale "Lewy" nie zdołał pokonać Reiny w sytuacji niemal sam na sam!