23
19
21
90+6'

Rodrygo podawał do Benzemy, który był na wyraźnym spalonym i nawet nie ruszył do piłki. Znowu popsuli kontrę goście.

123
87
21
23
20
90+3'

W tym momencie w wirtualnej tabeli Barcelona ma już dwanaście punktów przewagi nad Realem.

443
159
26
39
57
90+3'

Gol prawidłowy, więc gra rozpoczęta od środka.

333
123
25
25
47
90+2'

Oczywiście teraz to piłkarze Realu ruszyli z pretensjami do sędziego.

169
153
34
29
57
90+2'

Gol! Strzelił Franck Kessie. Asystował mu Alex Balde.

Zrobiła się wymiana ciosów i lepiej wyszli na tym gospodarze! Lewandowski zagrał piętką do Balde, ten odnalazł w polu karnym Kessiego, który wbija piłkę do bramki!

487
187
45
40
54
90+1'

Sędzia doliczył minimum pięć minut.

53
25
18
16
17
90+1'
25
16
10
7
10
90'

Asensio wygrał fizyczne starcie z Balde i obrońca Barcelony faulował taktycznie.

32
13
13
12
21
90'
16
10
7
10
22
89'

Długo przygotowywał akcję Benzema. Holował piłkę, czekał na odpowiedni moment. Aż wreszcie Mendy wykopał piłkę poza boisko. Zniweczył cały wysiłek kolegów.

38
35
11
15
15
87'

Rodrygo na pole karne i wybija piłkę Araujo. Barcelona zepchnięta do defensywy.

34
29
21
17
50
86'

Płaskie podanie Rodrygo z lewego skrzydła do Benzemy. Francuz blokowany. Piłka odbita pod nogi Tchouameniego i ten też zablokowany.

27
15
13
9
16
86'

Spora przewaga Królewskich w ostatnich minutach. Barcelona musi się obudzić, jeśli nie chce tego spotkania przegrać.

37
21
14
11
23
85'

Podrażniony Asensio poszukał strzału z dystansu. Zabrakło niewiele. Piłka przeleciała tuż nad bramką.

29
24
18
23
13
83'

I nie ma gola. VAR podpowiedział sędziemu, że Asensio był na spalonym!

217
105
21
35
47
83'
32
10
8
10
6
82'

Real ma to, na co zapracował w ostatnich minutach! Popędził Rodrygo, zagrał na prawą stronę do Carvajala. Wydawało się, że Hiszpan się pogubił, ale zdołał jeszcze zacentrować w pole karne, gdzie najlepiej ustawiony był Asensio i z bliska wpakował piłkę do bramki.

Sprawdzają jeszcze sędziowie czy aby Asensio nie był na minimalnym spalonym!

107
44
23
23
37
79'

Błąd Barcelony na własnej połowie. Prosta strata piłki, ale pospieszył się Benzema i strzelił zbyt lekko z szesnastu metrów, choć aż prosiło się o podanie do niepilnowanego Asensio.

20
16
12
9
22
78'

Strzał Viniciusa z dwudziestu metrów. Zbyt lekki, by zaskoczyć ter Stegena.

19
28
11
17
11
77'
27
10
6
9
9
76'
4
76'
7
6
4
5
6
76'

Blisko Barcelona, de Jong podawał w pole karne do Lewandowskiego, ten uderzył bez przyjęcia, ale tylko w boczną siatkę.

35
18
11
10
12
74'

Poklepali Sergi Roberto i Raphinha, strzał Brazylijczyka broni jednak Courtois. Wreszcie coś zaczęło się dziać.

30
18
15
13
11
74'

Ciekawa statystyka. W drugiej połowie nie było jeszcze ani jednego celnego strzału.

10
13
21
18
21
72'

Druga połowa pod znakiem zepsutych kontrataków. Była akcja dwóch na dwóch Barcelony, lecz Raphinha podawał niecelnie do Lewandowskiego.

21
13
17
29
39
70'

Bardzo nieudany strzał Viniciusa z szesnastu metrów. Piłka poszybowała wysoko nad bramką, ku uciesze kibiców na Camp Nou.

28
27
10
16
15
69'

Teraz to Modrić kopnął Gaviego i powstrzymał groźnie zapowiadającą się kontrę Barcelony.

22
15
15
11
32
69'
Real Madryt
33
20
8
11
13
67'

Pięknie złożył się do strzału z powietrza Lewandowski. Cóż to byłby za gol! Był niepilnowany Polak, ale uderzył niecelnie.

102
57
25
38
48
65'

Znowu zły wybór Viniciusa, bo był niepilnowany z lewej strony Rodrygo, a on na siłę podawał w kierunku Benzemy, przy którym było trzech rywali.

17
32
14
11
11
65'

Sergi Roberto taktycznie faulował wychodzącego do kontry Modricia. Książkowa kartka.

16
12
15
14
28
65'
20
11
13
11
25
63'

Fatalna strata Busquetsa przy wyprowadzeniu piłki! Kolejna fantastyczna szansa dla Realu, lecz Rodrygo postawił na siłę i nie trafił w bramkę!

26
29
15
12
9
63'

Kontra Realu i poślizgnął się w polu karnym Vinicius. Kolejna popsuta okazja przez gości.

21
24
7
10
6
62'

Real Madryt. Schodzi: Nacho. Wchodzi: Ferland Mendy.

11
5
6
5
3
62'
12
4
7
4
4
61'

Świetne podanie Modricia na skrzydło. Holował piłkę Vinicius, ale nie strzelał, tylko szukał podania do obiegającego Benzemy. Niedokładnie.

24
15
11
9
11
59'

Lewandowski! W końcu pokazał, że uczestniczy w tym meczu. Dobry strzał zza pola karnego i piłka o centymetry mija bramkę Realu.

121
53
24
23
16
57'

Powtórki pokazują, że doszło do uderzenia łokciem, ale sędzia nie konsultował tego z VAR i nie pokazał kartki.

34
24
18
13
20
57'

Carvajal nagle padł na murawę. Sugeruje, że został trafiony w twarz przez Gaviego.

10
10
11
15
18
56'

To okres meczu, w którym mniej dzieje się na boisku. Brakuje klarownych sytuacji z jednej i drugiej strony.

5
3
11
8
8
54'

Seria niedokładnych wrzutek po stronie Realu. Wreszcie przegrał do strzałem z szesnastu metrów Modrić, ale w porę zablokował to uderzenie Kounde.

24
16
5
9
11
51'

Nacho ratuje Real. W ostatniej chwili wybił piłkę poza boisko po centrze Sergiego Roberto. Już czekał na futbolówkę na dalszym słupku Raphinha.

34
19
14
19
23
51'

Lepiej weszli w drugą połowę podopieczni Xaviego. Praktycznie cały czas utrzymują się przy piłce na połowie Realu.

40
20
10
8
12
48'

Gavi przewrócił się w polu karnym. Dość mizerna próba wymuszenia faulu. Sędzia niewzruszony.

18
23
16
11
15
47'

Przyspieszył Vinicius. Ma małej przestrzeni uciekł Araujo, dogonił piłkę przed linią końcową (chyba) i dograł do Valverde, ale ten oddał niezbyt czysty strzał.

13
13
6
7
11
46'

komentarz

Zawodnicy wracają na boisko. Emocjonujące 45 minut za nami. Oby równie efektowne przed nami.

6
45'

Barcelona utrzymała się przy piłce i mamy wyrównanie! Najpierw Raphinha został zablokowany, ale piłka szczęśliwie spadła pod nogi Sergiego Roberto i ten strzałem przy słupku trafia do siatki!

386
156
36
63
81
45'

Lewandowski zagrał w pole karne, ale nie trafił w piłkę Raphinha.

87
55
31
25
30
44'

Dobre dośrodkowanie Camavingi na dalszy słupek. Benzema walczył o piłkę z Kounde i interwencja obrońcy Barcelony zrobiła robotę. Benzema już chciał odegrać piłkę do niepilnowanego przed bramką Viniciusa.

17
14
10
6
11
41'

Faul Nacho przed polem karnym? Nie gwiżdże sędzia. Przechwycił piłkę Vinicius i teraz już mamy rzut wolny po faulu na Brazylijczyku. Ależ protesty miejscowych.

36
26
19
16
33
40'

A tymczasem publiczność na Camp Nou zaczyna się niecierpliwić.

40
34
15
18
13
39'

Nacho oddał piłkę za darmo rywalom. Podawał... no właśnie, nie wiadomo do kogo. Nie jest to najpewniejszy punkt zespołu gości w tym meczu.

14
18
11
11
10
38'

Nie doszedł do sytuacji strzeleckiej Lewandowski. Sugerował, że powinien być rzut rożny dla Barcelony, choć innego zdania był sędzia.

24
35
17
18
20
38'

Vinicius wrócił do obrony. Wytrącał z równowagi Raphinhę aż w końcu sędzia odgwizdał faul skrzydłowego gości.

21
14
9
9
11
37'

Przegrał pojedynek z Araujo Vinicius. Chciał jeszcze kontynuować akcję, ale wmieszał się we wszystko Busquets.

20
11
9
13
19
35'

Lewandowski podawał zbyt mocno do wychodzącego na czystą pozycję Gaviego. Szybszy przy piłce Courtois.

32
25
16
21
17
34'

Raphinha teraz pokazał się z lepszej strony. Złamał akcję do środka, ograł Nacho i oddał potężny strzał zza pola karnego, ale po raz kolejny dobrze w bramce Courtois.

28
15
14
10
12
33'

Stracił piłkę Raphinha i chyba w efekcie frustracji bardzo ostro faulował Kroosa.

13
14
15
12
25
33'
25
21
15
13
40
32'

Na krótko zagrali rzut rożny gospodarze. Efektownie złożył się do strzału Christensen po centrze de Jonga, ale na posterunku Courtois. Zabrakło siły.

18
10
11
6
8
31'

Jeszcze jedna wrzutka w wykonaniu Balde i wybija piłkę Camavinga. Chyba będą musieli znaleźć inny pomysł na grę w ofensywie gospodarze, bo ten obecny nie przynosi korzyści.

19
15
9
6
9
30'

Wrzutka Balde... do nikogo. Nie było w polu karnym Lewandowskiego, który ucierpiał po wcześniejszym wejściu Kroosa. Nacho spokojnie odegrał piłkę do Courtois.

19
13
7
11
11
29'

Pograł na małej przestrzeni Real. W najważniejszym momencie zawiodło jednak podanie Carvajala w pole karne. Zabrakło precyzji.

13
15
6
10
10
27'

Odważnie poszedł Vinicius środkiem. Porwał się na niewykonalne wręcz zadanie. Chciał wbiec między trzech rywali. Udało mu się to, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i zdążył z interwencją ter Stegen.

20
11
15
15
11
26'

Raphinha ponownie pozostawiony bez opieki z boku boiska, jednak tym razem zabrakło precyzji przy dograniu w pole karne. Po chwili faulowany wychodzący spod pressingu Valverde.

17
17
12
11
16
24'

Dużo miejsca na lewym skrzydle miał Raphinha i to wykorzystał. Niezwykle precyzyjne dośrodkowanie na głowę Christensena, ale ten pudłuje z kilku metrów!

29
25
23
25
32
22'

Carvajal przewrócił się w polu karnym, ale nie ma tu mowy o jakimkolwiek faulu. Hiszpan źle przyjął piłkę i stracił równowagę. Zepsuli akcję goście.

28
20
14
14
17
22'

Gwizdy kibiców, bo Real dłużej utrzymuje się przy piłce. Do tego miejscowa publika nie jest przyzwyczajona.

28
26
13
11
17
20'

Ruszył w pole karne Araujo. Chciał mu zagrać Raphinha, jednak dobrze w defensywie spisał się Militao i nie pozwolił, by Araujo w ogóle pomyślał o złożeniu się do strzału.

20
15
11
19
23
19'

Był rzut wolny dla Barcelony, natomiast dośrodkowanie de Jonga pozostawiało wiele do życzenia. Nikt nie zamknął akcji na dalszym słupku.

27
28
19
34
27
18'

Skrobnięty Araujo przez Nacho. Kartka dla obrońcy Realu.

30
15
11
14
20
17'
Real Madryt
47
14
8
18
23
17'

Vinicius ograł Araujo, ale potem minimalnie zbyt mocno zacentrował w kierunku Benzemy. Francuz nie miał szans, by oddać strzał.

19
12
9
16
11
16'

Ojojoj, brutalny faul Sergiego Roberto. Nacho zagrał piłkę, a następnie z dużym impetem zaatakował go rywal. Sędzia nie ocenił tego jednak na kartkę.

18
13
10
13
18
14'

Strzał Benzemy z dystansu zablokowany. Chciał jeszcze dobijać Modrić, lecz dopuścił się faulu w ofensywie.

25
17
12
11
18
13'

Gavi popisał się świetnym prostopadłym podaniem. Raphinha ruszył w tempo, jednak umiejętnie przyblokował go Nacho i nie pozwolił na oddanie strzału.

26
18
11
9
19
13'

Lewandowski przypadkowo doszedł do piłki w polu karnym, ale za długo składał się do strzału i został zablokowany. Akcja z niczego mogła przynieść wyrównanie.

35
50
21
26
42
11'

Raphinha rozpędził się na prawym skrzydle, jednak nie zdołał minąć Militao. Dobra asekuracja Brazylijczyka.

29
18
9
7
14
10'

Dużo. Bardzo dużo swobody miał Vinicius. Jakby zapomnieli o nim zawodnicy Xaviego. Konsternacja na Camp Nou!

23
23
11
17
43
9'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

GOOOOL! Real Madryt na prowadzeniu! Pozornie niegroźne dośrodkowanie Viniciusa, ale trącił piłkę Araujo, co kompletnie zmyliło ter Stegena!

105
103
36
65
151
8'

Barcelona nie odpuszcza. Cały czas wysoki pressing, który zaczyna się już w okolicach pola karnego Realu.

41
13
6
9
11
6'

Ależ tu się dzieje! Co za pressing Barcelony. Raphinha strzelał głową i wybornie Courtois! Po chwili zza pola karnego uderzał jeszcze Sergi Roberto... minimalnie nad poprzeczką.

55
18
22
17
18
5'

Tak jak można było się spodziewać, Real jest wycofany w pierwszych minutach. Barcelona ma sporą przewagę w posiadaniu piłki.

56
24
11
9
16
4'

Raphinha centrował z rzutu rożnego i bardzo pewnie na przedpolu Belg. Przy okazji był faulowany.

33
13
8
10
10
3'

Świetnie obrócił się z piłką przed polem karnym Lewandowski. Od razu wypracował sobie sytuację strzelecką, huknął ile sił w nodze, jednak doskonale w bramce Courtois.

100
34
19
15
17
1'

Od razu pierwszy celny strzał gości. Benzema uderzył zza pola karnego po szybkiej kontrze, ale bez problemu broni ter Stegen.

42
19
14
12
21
1'

Rozpoczynamy El Clasico! Najważniejszy mecz w Hiszpanii, a pewnie i na całym świecie.