Liga Konferencji Europy: III runda eliminacyjna, pierwsze mecze
(1:0)
Zakończony
Lech Poznań
komentarz

Cóż. Do listy hańby polskiej piłki dopisujemy kolejny mecz. Historia dzieje się na naszych oczach. W rewanżu jednak nadzieje są.

21
45
1
5
90+3'

Mogło być 2:0. Strzelał Djurić, Bednarkowi udało się wybić piłkę na rzut rożny. Z dużym szczęściem.

6
23
4
7
5
90+2'

Ostatnie minuty nadziei Lecha. Do pola karnego wciąż daleko.

7
50
4
9
8
90'

Sędzia doliczył 4 minuty.

5
12
2
5
11
89'
2
89'

Jeszcze Lech, gospodarze wybili piłkę w pobliskie krzaczory.

5
24
3
4
2
87'

Gracze Lecha przejęli piłkę pod bramą rywala i... zagrali ją do tyłu. Bez sensu.

5
41
3
4
9
86'
ZMIANA
wchodzi Wchodzi
David Atlason #24
schodzi Schodzi
Helgi Gudjonsson #9
1
85'

Z dystansu mocno prawą nogą uderzył Skóraś. Dwa metry ponad bramką. Brawa za próbę, gorzej z celnością.

3
6
2
2
4
83'

Końcówka gry, a piłkarze Lecha grają wzdłuż własnego pola karnego. Pewnie, czasu jest sporo.

14
21
5
82'
#0
Lech Poznań
7
3
2
2
80'

Huknął z ok. 19 metrów Punyed. Piłka przeleciała tuż obok bramki!

2
4
3
1
3
78'

Z ok. 20 metrów Ishak. Strzał, a właściwie podanie do bramkarza rywali.

3
12
1
1
1
77'

Nie mamy zbyt wielu zębów, dokładnie dwa, ale wszystkie nas bolą, kiedy patrzymy na grę Lecha.

6
13
2
3
5
75'

Już tylko kwadrans pozostał Lechowi do doprowadzenia do remisu. To wprawdzie pierwszy mecz, ale mimo wszystko trochę jesteśmy czerwoni ze wstydu.

7
9
1
2
4
71'
3
70'

Pereira otrzymał piłkę z prawej strony pola karnego. Mocne dogranie, ale z nim poradzili sobie obrońcy Vikingura.

6
2
1
5
1
68'

Murawski dogrywał na szósty metr. Tam jednak pewnie interweniował bramkarz.

5
4
2
4
4
66'

Kilka wymian podań pomiędzy graczami Lecha, ale dośrodkowanie w pole karne nie było zbyt dobre.

5
8
2
4
3
64'

Lech na moment zaatakował, teraz to znowu gospodarze pod bramką Kolejorza.

7
9
2
5
6
62'

Piłkarze Vikingura przejęli inicjatywę. Lecha na razie nie ma na boisku.

13
33
2
4
3
73'
ZMIANA
#0
#0
1
1
61'
2
60'

Gospodarze domagali się podyktowania rzutu karnego. Sędzia nakazał grać dalej.

7
6
2
4
6
58'

Kolejny alarm pod bramką Lecha. Piłka wyszła na rzut rożny.

4
3
4
2
2
55'

Andrason wszedł z piłką w pole karne, znalazł miejsce do uderzenia. W ostatnim momencie został zablokowany.

3
1
1
5
54'

Dośrodkowanie z lewej strony wprost na głowę Gudjonssona. Piłka przeleciała tuż ponad bramką.

3
3
2
1
2
53'
2
51'

Velde nie mógł uderzać, dogrywał do partnera, ale ten trochę przyspał.

4
6
4
2
4
49'

Atak pozycyjny Lecha. W końcu miejsce do strzału znalazł sobie Velde. Piłka odbiła się od górnej części poprzeczki.

6
4
3
3
2
47'

A teraz mocne dogranie Pereiry z prawej strony padło łupem bramkarza Vikingura.

6
3
2
3
6
47'

Amaral z piłką w polu karnym. W ostatnim momencie został jednak zablokowany.

3
4
2
4
4
czas Druga połowa
46'
komentarz

Nie tak wyobrażaliśmy sobie wynik meczu do przerwy. Może stracony gol obudzi Lecha.

26
59
4
1
3
45'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ari Sigurpalsson. No i masz... Lech był blisko gola. Poszła kontra, z piłką biegł Sigurpalsson i uderzył z ok. 17 metrów. Bednarek bez szans. 1:0.

69
110
7
20
23
45'

Zamieszanie pod bramką Vikingura. Uderzenia były jednak blokowane.

4
1
2
3
1
44'

Kilka wrzutek w pole karne gospodarzy. Z wszystkimi poradzili sobie miejscowi.

4
4
3
2
2
42'
Julius Magnusson #20
9
4
2
1
2
40'

Groźne dogranie z prawej strony. Bednarek czujny niczym celnik złapał piłkę.

7
2
2
3
1
40'

Zbliżamy się do przerwy. Rozumiemy, że gra na sztucznej murawie łatwa nie jest. Mimo wszystko to grają zawodowcy.

6
11
1
2
2
37'

Gra toczy się w środku pola. Gospodarze cały czas czekają na swój moment. Lech stara się kreować grę, ale dość topornie mu to wychodzi.

4
6
4
2
2
34'

Sędzia coś opowiadał Ishakowi. Być może mówił o pobliskich sklepach. A może jednak pouczał Szweda?

2
17
3
1
3
31'

W końcu Lech zaczyna dyktować warunki meczu. Rywal trochę opadł z sił, ale mimo wszystko wysoko atakuje Kolejorza.

9
5
1
3
28'

Lech na dłużej w okolicach pola karnego Islandczyków. Jednak wszystko trwa zbyt długo. W końcu Pereira dośrodkował, strzał głową Skórasia był niecelny.

3
5
2
3
4
25'

Dobra kontra Lecha. Pazerna! Ruszył Ishak, zagrał na lewo. Po chwili dośrodkowanie, ale zabrakło dobrego uderzenia.

5
3
5
4
2
24'

Minuty płyną, w ataku gospodarze. Na szczęście w bramce Lecha stoi dość pewny w czwartek Bednarek. Wszyscy wiemy, kto tam mógł działać "cuda".

6
6
1
2
2
21'

Rywal zrobił zwód, a stojący trzy metry od zawodnika z Islandii Skóraś przewrócił się.

2
20
2
4
2
19'

Szaleństwa w wykonaniu na razie nie ma. To gospodarze jak na razie bardziej się starają z przodu. W sumie grają u siebie.

6
2
2
3
3
16'

To ma być mistrz Polski? Strata niczym na "orliku". Douglas niemal oddał piłkę rywalowi, dogrania w pole karne nikt nie zamknął. Uff!

8
20
1
5
5
15'

Kolejny raz zawodnik Vikinguru urwał się prawą stroną. Na szczęście dogrywał z autu bramkowego.

6
1
1
1
1
12'

Gospodarze nie zamierzają bronić się przed Lechem. Sami szukają szybkiej bramki. Goście muszą być bardzo uważni w tyłach.

4
2
2
1
2
9'

W pole karne z piłką wpadł Sigurpalsson, po chwili mocno uderzył. Na szczęście metr ponad bramką!

3
4
1
4
4
8'

Lech przejął inicjatywę. Dogranie w pole karne do Ishaka. Strzał został jednak zablokowany.

5
3
1
2
3
5'

Zaatakował Lech. Strzał Ishaka sprzed pola karnego był jednak niecelny.

13
7
2
3
4
5'

Coraz większe problemy w obronie ma Lech. Gospodarze ruszyli do ataku, gubią się gracze Kolejorza.

1
5
2
7
5
4'

Bednarek uratował Lecha! Sprzed pola karnego płasko uderzył Magnusson. Bramkarz końcami palców sparował piłkę na korner!

6
2
3
4
2
3'

Lech stara się przejąć inicjatywę i przyzwyczaić się do gry na sztucznej murawie.