FC Nantes
90'

Doliczony czas.

87'

Neymar próbował uruchomić kompana z zespołu miękkim podaniem. W ostatnim momencie interweniował defensor Nantes i nie pozwolił piłce na dotarcie w pole karne. Po chwili jeszcze jedno przyspieszenie będącego na prowadzeniu zespołu, jednak Lionel Messi nie zaskoczył lobem Albana Lafonta.

84'
ZMIANA

Paris Saint-Germain. Schodzi: Pablo Sarabia. Wchodzi: Arnaud Kalimuendo.

wchodzi Wchodzi
Arnaud Kalimuendo #29
schodzi Schodzi
Pablo Sarabia #19
82'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Neymar.

Neymar w 82. minucie strzelił sprytnie z rzutu karnego na 4:0. Ponownie Brazylijczyk wykorzystał wywalczony przez siebie stały fragment gry, ponieważ to jego powalił w szesnastce Jean-Charles Castelletto.

Neymar #10
1
1
1
81'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Jean-Charles Castelletto za faul w polu karnym na Neymarze.

Jean-Charles Castelletto #21
FC Nantes
81'

Jean-Charles Castelletto wyrzucony przez sędziego z boiska. Rzut karny za faul na Neymarze!

1
78'
ZMIANA

FC Nantes. Schodzi: Evann Guessand. Wchodzi: Sebastien Corchia.

Sebastien Corchia #24
Evann Guessand #7
78'
ZMIANA

Paris Saint-Germain. Schodzi: Achraf Hakimi. Wchodzi: Nordi Mukiele.

Nordi Mukiele #26
Achraf Hakimi #2
1
78'
ZMIANA

Paris Saint-Germain. Schodzi: Marco Verratti. Wchodzi: Leandro Paredes.

Leandro Paredes #8
Marco Verratti #6
77'

Pozostało jeszcze trochę czasu do zakończenia rozstrzygniętego spotkania. W pierwszej połowie jeszcze podnosiła się temperatura w pobliżu bramki Gianluigiego Donnarummy, ale w ostatnich minutach reprezentant Włoch jest tylko obserwatorem ataku pozycyjnego jego kompanów z klubu.

75'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Samuel Moutoussamy za faul blisko koła środkowego.

Samuel Moutoussamy #8
FC Nantes
72'

Przerwa na napoje.

70'

Dobra interwencja Marquinhosa i nie pozwolił on po podaniu prostopadłym na stoczenie pojedynku sam na sam z Gianluigim Donnarummą.

68'
ZMIANA

Paris Saint-Germain. Schodzi: Vitinha. Wchodzi: Danilo.

Danilo #15
Vitinha #17
68'
ZMIANA

Paris Saint-Germain. Schodzi: Nuno Mendes. Wchodzi: Juan Bernat.

Juan Bernat #14
Nuno Mendes #25
64'
ZMIANA

FC Nantes. Schodzi: Marcus Coco. Wchodzi: Samuel Moutoussamy.

Marcus Coco #11
64'
ZMIANA

FC Nantes. Schodzi: Pedro Chirivella. Wchodzi: Mostafa Mohamed.

Mostafa Mohamed #31
Pedro Chirivella #5
62'

Mistrz Francji gra rozsądnie na utrzymanie piłki i nie pozwala przeciwnikom na rozwinięcie skrzydeł. Absolutnie nic nie wskazuje na to, że trofeum ruszy w drogę z Tel Awiwu do Paryża.

60'

Sergio Ramos i 3:0!

57'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Sergio Ramos.

Praktycznie "po zawodach" zrobiło się w 57. minucie. Po miękkim podaniu Marco Verrattiego, penetrującym pole karne, było uderzenie Pablo Sarabii. Alban Lafont poradził sobie z nim, ale wobec dobitki piętą Sergio Ramosa był bezradny. 3:0 w Tel Awiwie!

Sergio Ramos #4
5
4
3
1
1
56'

Podanie w pole karne do Lionela Messiego, a konsekwencją jego zablokowanego dośrodkowania było wywalczenie rzutu rożnego.

1
52'

Dobra wymiana podań na prawej stronie boiska. Zagranie na wolne pole do Achrafa Hakimiego, który choć wykorzystał swoją szybkość do zdobycia przestrzeni, to nie wykonał dokładnego dośrodkowania. Paris Saint-Germain musiało zadowolić się wywalczeniem wrzutu z autu na połowie Nantes.

2
50'

Tym razem akcja Nantes została podsumowana przeciągniętym dośrodkowaniem. Po chwili poprawka z przeciwnego skrzydła i co prawda było uderzenie, ale poza lustro bramki Gianluigiego Donnarummy.

1
48'

Tym razem przewinienie Neymara na starającym się nabrać prędkości w centrum boiska Moussie Sissoko.

czas Druga połowa
Czy PSG strzeli minimum gola również po przerwie?
Tak
Nie
komentarz

Pierwsza połowa dla Paris Saint-Germain. Do zdobycia prowadzenia wystarczyła odrobina magii Neymara oraz Lionela Messiego. Argentyńczyk strzelił na 1:0 po podaniu prostopadłym Neymara. Nantes od czasu do czasu odpowiadało swoimi atakami, ale Gianluigi Donnarumma nie znalazł się ani razu w poważnych opałach. W doliczonym czasie padła jeszcze bramka z rzutu wolnego Neymara. 2:0.

1
45+4'
GOOOOOOL!!!

W doliczonym czasie jeszcze szansa na podwojenie prowadzenia przez Paris Saint-Germain strzałem z rzutu wolnego. Za wykonanie zabrał się poszkodowany niewiele wcześniej Neymar i oddał kapitalne uderzenie ponad murem na 2:0. Efektowne trafienie Brazylijczyka!

Neymar #10
3
2
45'

Doliczone trzy minuty.

1
44'

Tak formalni gospodarze zdobyli prowadzenie.

43'

Lionel Messi miał możliwość skompletowania dubletu swoim uderzeniem. Tym razem kapitan reprezentacji Argentyny nie zaskoczył Albana Lafonta podobnie jak chwilę wcześniej jednego z defensorów Nantes.

1
40'

Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie.

39'

Żółtą kartkę otrzymał Marcus Coco za ostre przewinienie.

FC Nantes
39'

Evann Guessand nie potrafił powstrzymać piłkarza Paris Saint-Germain i otworzyła się możliwość przeprowadzenia ataku przed podopiecznymi Christophe'a Galtiera. Zabrakło egzekutora, który zamknie uderzeniem z bliska płaskie dośrodkowanie.

36'

W upalnych warunkach spadła intensywność rywalizacji w Tel Awiwie. Paris Saint-Germain potrafi trzymać piłkę w odpowiedniej odległości od bramki Gianluigiego Donnarummy i w ostatnich minutach nie było sytuacji podbramkowych zapowiadających wyrównanie.

31'

Najaktywniejszy w ofensywie Nantes jest jak na razie Ludovic Blas. Kolejna akcja tego piłkarza została zatrzymana zgodnie z przepisami przez Marquinhosa. Upadający Ludovic Blas dotknął piłkę ręką i dlatego została ona przyznana od rzutu wolnego Paris Saint-Germain.

1
28'

Piłkarze z Paryża domagają się mocniejszego ukarania przeciwnika za przewinienie na Pablo Sarabii. Nicolas Pallois zaatakował bezpardonowo ustawionego na prawej stronie boiska zawodnika.

1
27'

25'

Lionel Messi i 1:0 dla Paris Saint-Germain!

1
1
22'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Lionel Messi.

W piłkarskim przeciąganiu liny skuteczniejsi okazali się gracze z Paryża. W 22. minucie Paris Saint-Germain wyszło na prowadzenie 1:0. Lionel Messi przypomniał o swoich nietuzinkowych umiejętnościach i po położeniu na łopatki Albana Lafonta, oddał uderzenie do odsłoniętej bramki. Podawał Neymar, a próba zatrzymania piłki przez defensora Nantes, tylko pomogła Lionelowi Messiego w opanowaniu futbolówki.

Lionel Messi #30
6
3
1
2
3
18'

W odpowiedzi na sytuację podbramkową Presnela Kimpembe było nieznacznie niecelne uderzenia po dośrodkowaniu Ludovica Blasa.

1
16'

Żółtą kartkę otrzymał Vitinha za ostre przewinienie.

Vitinha #17
1
14'

W 14. minucie była pierwsza, stuprocentowa szansa na gola Paris Saint-Germain. W powietrze wyszedł wysoko Presnel Kimpembe, przeskoczył przeciwników z Nantes, ale swoim strzałem głową trafił w poprzeczkę w bramce strzeżonej przez Albana Lafonta.

1
12'

Paris Saint-Germain w granatowych strojach z białymi i czerwonymi elementami, natomiast piłkarze Nantes w żółtych trykotach z zielonymi wstawkami. Gracze Nantes domagali się podyktowania rzutu karnego za zagranie ręką Sergio Ramosa, ale nie ma gwizdka sędziego Orela Grinfelda.

1
5'

Pierwsze ataki w meczu, który wyłoni posiadacza Superpucharu Francji. Jak dotąd ani gospodarzom, ani gościom nie udało się poważnie zagrozić bramce przeciwnika. Na pewno oczy zwrócone są przede wszystkim na otwierające granie o stawkę w sezonie Paris Saint-Germain.