1
1
89'

Gol! Strzelił Joel Matip. Asystował mu Kostas Tsimikas.

Bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, Matip wygrał walkę w powietrzu i mocnym strzałem głową strzelił w kierunku bramki. Co prawda piłkę wybijał Tadić, ale robił to już za linią. Goal-line technology podpowiedziało sędziemu decyzję. 2:1!

2
5
1
3
88'

Technicze uderzenie Salaha, rykoszet i piłka odbija się od poprzeczki! Ależ blisko gola!

1
85'

Darwin Nunez! Ładnie nawinął obrońcę przy linii bocznej, chyba strzelał w kierunku dalszego słupka, ale końcówkami palców odbił piłkę Pasveer. Był tam jeszcze Luis Diaz, ale nie zdołał oddać strzału.

83'

Niemożliwe. To powinien być gol na 2:1! Firmino zagrał idealnie w tempo do Salaha, ten oddał piłkę do Darwina Nuneza, który był dużo lepiej ustawiony, ale fatalnie pudłuje!

1
1
80'
Kenneth Taylor #8
80'

Tsimikas już zbierał się do dośrodkowanie, aż tu nagle sędzia przerwał grę. Leżał w polu karnym Bassey. Mocno oberwał piłką.

79'

Ładnie pograli teraz goście, jednak popsuł wszystko niedokładnym dośrodkowaniem Bergwijn. Łapie piłkę na przedpolu Alisson.

78'

Słaby strzał Thiago z trzydziestu metrów. Do koszyczka Pasveera.

75'

Fantastyczna okazja dla Ajaxu! Ależ kontratak! Tadić miał mnóstwo miejsca z prawej strony, zagrał miękko w pole karne i centymetry obok słupka główkuje Blind!

1
1
74'

Dobra centra Alexandra-Arnolda, ale Matip strzela nad bramką.

73'

Zablokowana centra Salaha. Tylko (albo aż) rzut rożny dla Liverpoolu. Wzmaga się doping.

71'

Alisson broni mocny strzał Kudusa z ostrego kąta, ale gol i tak nie zostałby uznany, bo napastnik Ajaxu był na wyraźnym spalonym.

69'

Jeszcze jedna wrzutka Tsimikasa. Po lekkim rykoszecie pewnie łapie piłkę na przedpolu Pasveer.

1
67'

Tsimikas tym razem wrzucał prawą nogą, ale Matip fatalnie skiksował przy próbie strzału głową.

2
66'
66'

Ależ teraz zabawił się Luis Diaz. Kapitalnie ograny Rensch przy linii bocznej. Wbiegł w pole karne, ale jego uderzenie z ostrego kąta zostało zablokowane.

65'

Tym razem bliźniacza akcja po drugiej stronie boiska. Rensch zagrywał w pole karne, jednak dobrze spisał się van Dijk i nie pozwolił na oddanie strzału.

63'

Świetnie włączył się do akcji ofensywnej Tsimikas. Mocne zagranie wzdłuż linii piątego metra, ale minimalnie spóźniony był Diogo Jota i nie zdołał oddać strzału.

1
1
62'
61'

Zablokowany strzał Luisa Diaza z trzydziestu metrów. Długo się składał, było to bardzo czytelne.

1
60'

Salah przewrócił się tuż przed polem karnym, bezradnie rozłożył ręce, domagając się faulu. Sędzia jednak nie użył gwizdka.

59'
57'

Ajax ma problemy z wyjściem z własnej połowy. Liverpool cały czas wysoko pressuje.

54'

Techniczny strzał Elliotta zza pola karnego. Piłka zmierzała jednak zbyt wolno w kierunku bramki i pewnie łapie ją Pasveer.

51'

Dobra wrzutka Tsimikasa z rzutu wolnego, van Dijk wygrał walkę w powietrzu, jednak uderzył nad bramką.

2
50'

Elliott podawał w kierunku Salaha, ale dobrze zachował się Blind, wbiegł przed rywala i spokojnie odegrał piłkę głową do własnego bramkarza.

47'

Liverpool od razu poszedł z kontrą. Diogo Jota strzelał z szesnastego metra, ale w sam środek bramki. Pewnie broni Pasveer.

47'

Kapitalna kontra Ajaksu! Bergwijn rozpędził się prawym skrzydłem, zagrał w pole karne do Kudusa, a ten się przewrócił. Był kontakt z Salahem? Sędzia go nie dostrzegł.