SSC Napoli. Schodzi: Giacomo Raspadori. Wchodzi: Alessio Zerbin.

1
80'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Leo Ostigard.

W 80. minucie włoska drużyna ostatecznie zamknęła rywalizację golem na 3:0. Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego spadło na głowie Leo Ostigaarda, a ten strzelił tak dokładnie, że Allan McGregor tylko obserwował lądowanie piłki w sieci.

Leo Ostigard #55
SSC Napoli
2
2
2
2
79'

Podanie z prawego skrzydła w pole karne Rangersów. Pierwszy zawodnik minął się z futbolówką, ale nadbiegł jeszcze Mario Rui. Uderzenie Portugalczyka zostało odbite przez Allana McGregora na korner.

78'

Ostatnia zmiana spowodowana urazem.

1
1
76'
ZMIANA

Rangers FC. Schodzi: Leon King. Wchodzi: Borna Barisić.

Leon King #38
1
1
73'
ZMIANA
71'

Będą zmiany w zespole z Neapolu, ale ktoś pogubił się i trzeba poczekać na kolejną przerwę w grze.

69'

Powiało ekstraklasą.

1
67'
ZMIANA
64'

Teraz nieco lepsze wykonanie stałego fragmentu gry przez Rangersów. Po odchodzącym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, było zgranie i zablokowane w ostatnim momencie uderzenie. Drobne ostrzeżenie dla zespołu z Kampanii.

61'

Szansa dla Rangersów z rzutu wolnego. Piłka ustawiona na wysokości pola karnego, ale beznadziejne zagranie nie nadawało się do podsumowania strzałem.

1
58'

Nie ma dramaturgii w tym meczu, no nie ma. Inna sprawa, że Napoli potrafi się rozluźnić.

56'

Wymiana podań Azzurrich. Od czasu do czasu przyspieszają i zagrażają przeciwnikom ze Szkocji. Na przykład w ostatnich minutach Giovanni Di Lorenzo wystartował do podania z głębi pola i uderzeniem z ostrego kąta trafił w nogi Allana McGregora.

52'

Tymczasem Giovanni Simeone nie dość, że w sytuacji sam na sam z Allanem McGregorem przelobował również bramkę, to jeszcze na dodatek był na spalonym.

1
50'

Włoskie media zapowiadały wejście Piotra Zielińskiego z ławki rezerwowych. Zobaczymy, czy pan Piotr będzie potrzebny przy korzystnym wyniku.

1
48'

Podanie z prawego skrzydła w pobliże linii pola karnego do Giacomo Raspadorego. Napastnikowi Napoli odskoczyła piłka w momencie jej przyjmowania i nie udało mu się odzyskać jej przez interwencją defensora z Glasgow.

46'
ZMIANA

Rangers FC. Schodzi: Scott Wright. Wchodzi: Fashion Sakala.

Scott Wright #23
czas Druga połowa
komentarz

Problemy Rangersów.

komentarz

Napoli z konkretnym prowadzeniem.

Czy Napoli strzeli trzeciego gola po przerwie?
Tak
Nie
komentarz

Do końca pierwszej połowy pozostało 2:0. Mocniej pachniało kolejnym - 20. golem Napoli w grupie Ligi Mistrzów niż jakimkolwiek Rangersów. Można wspomnieć między innymi uderzenie Tanguya Ndombele w poprzeczkę, a także główkę Giacomo Raspadorego w Allana McGregora. Pod bramką Alexa Mereta raczej były sztucznie napompowane niż rzeczywiste emocje.

45'

Doliczone dwie minuty.

42'

Żółtą kartkę otrzymał John Lundstram za przewinienie na Tanguyu Ndombele.

1
1
40'

Pozostało pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania.

39'

Centrował Matteo Politano, a główkował w bramkę Giacomo Raspadori. Piłka została wyłapana przez Allana McGregora.

37'

Stanislav Lobotka interweniował z dużym powodzeniem w pobliżu linii własnego pola karnego. Słowak nie pozwolił przeciwnikom na oddanie uderzenia z dystansu.

1
1
34'

W ostatnich minutach na moment podniosła się temperatura w polu karnym Napoli. Azzurri nie pozwolili jednak, żeby ich nieporozumienie doprowadziło do gola kontaktowego.

1
30'

I tak się żyje tej jesieni w Neapolu. Kolejna drużyna wypunktowana w nieco ponad kwadrans i podopieczni Luciana Spallettiego mogą sobie kontrolować wydarzenia. Może jednak Rangersi jeszcze podniosą temperaturę widowiska.

1
1
26'

Podanie w pole karne Napoli, ale tam Alfredo Morelos został pokonany jak dziecko przez Kima Mina Jae. Natychmiast riposta Azzurrich i Giacomo Raspadori główkował obok bramki.

3
1
22'

I prawie wpadło. Tanguy Ndombele huknął w poprzeczkę Rangersów!

1
22'

Jeszcze jedna skuteczna akcja podopiecznych Luciana Spallettiego i będą mieć 20 strzelonych goli w grupie Ligi Mistrzów. Jeszcze dwa trafienia Napoli i Rangersi będą mieć 20 straconych bramek. Różnice.

1
20'

Próbuje odpowiedzieć szkocka drużyna. Dłuższe rozegranie przyjezdnych, ale nie mieli oni pomysłu na zbliżenie się do bramki Alexa Mereta i ostatecznie wywalczyli dla siebie tylko wznowienie wrzutem z autu w centrum boiska.

3
16'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Giovanni Simeone. Asystował mu Mario Rui.

Azzurri biją rekordy skuteczności w europejskim pucharze i nie potrzebowali dużo czasu na podwyższenie wyniku. Giovanni Simeone główkował z bliska do sieci po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Maria Ruiego. 2:0 dla faworyta. Łatwo.

1
1
3
14'

Szkocka drużyna musi wcześnie organizować się do pościgu za Napoli. Inna sprawa, że gospodarze nie wycofali się po zdobyciu prowadzenia i nieustannie niepokoją Allana McGregora.

1
1
11'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Giovanni Simeone. Asystował mu Giovanni Di Lorenzo.

W 11. minucie rozegranie Napoli jakby uśpiło zawodników w pomarańczowych strojach. Giovanni Di Lorenzo wykonał podanie przez dwie linie, do którego wystartował w dobrym momencie Giovanni Simeone. Argentyńczyk poradził sobie w sytuacji sam na sam z Allanem McGregorem. Technicznym strzałem, w kierunku dalszego narożnika, zdobył trzeciego gola w edycji Ligi Mistrzów.

9'

Żółtą kartkę otrzymał Ben Davies za spóźniony wślizg w centrum boiska.

Rangers FC
1
6'

Tanguy Ndombele zaskoczył przyjezdnych swoim zbiegnięciem na prawe skrzydło. Mocne wstrzelenie Francuza nie nadawało się za specjalnie do oddania strzału. Piłka odbiła się od głowy Giacomo Raspadorego i poleciała mocno poza lustro bramki.

4'

Blokowane uderzenie z kilkunastu metrów Eljifa Elmasa, a ponadto wcześniej było zagranie ręką zawodnika Napoli próbującego opanować piłkę po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

2'

Dla formalności i przypomnienia, Napoli w błękitnych koszulkach oraz getrach, a także białych spodenkach. Rangers FC w pomarańczowych strojach z szarymi elementami.

1
czas Start meczu
20:59

Za nami hymn Ligi Mistrzów.

20:54

Niebawem rozpoczęcie spotkania w Neapolu.

20:43

Sędzia: Halil Umut Meler (Turcja)

20:28

Alex Meret nie oddaje miejsca w bramce.

20:18

Drużyna z Glasgow zagra w pomarańczowych strojach.

20:18

Rangersi na stadionie.

20:17

Wygodna sytuacja skłoniła trenera Luciano Spallettiego do rotacji w podstawowym składzie. Na ławce rezerwowych zasiądą na początku meczu Piotr Zieliński, Chwicza Kwaracchelia, Victor Osimhen i Hirving Lozano. Możliwość pokazania się dostali Giacomo Raspadori, Giovanni Simeone czy Leo Ostigard zamiast kontuzjowanego Amira Rrahmaniego.

20:11

Szkocka delegacja w Neapolu.

20:09

Piłkarze Azzurrich na Stadio Diego Armando Maradona.

19:55

Więcej o środowych meczach w Lidze Mistrzów.

1
1
1
19:48

Napoli było w grupie pięciu klubów, którym cztery kolejki wystarczyły do zapewnienia sobie awansu z grupy Ligi Mistrzów. Azzurri zagrali w nich bardzo dobrze i zwyciężyli dwa razy z Ajaksem, a także z Liverpoolem i Rangersami. 17 zdobytym bramkom, w bilansie podopiecznych Luciana Spallettiego, towarzyszyły tylko cztery stracone gole.