Jeszcze raz nie trafia Benzema! Odbiór Valverde przed polem karnym, Benzema zgubił obrońcę i uderzył przy bliższym słupku, jednak ponownie doskonale broni Trubin!

schodzi Schodzi
88'
Neven Djurasek #17
88'

Benzema dopadł do piłki na osiemnastym metrze, strzelił bez przyjęcia, ale obok słupka.

86'

Ależ pudłują jedni i drudzy. Asensio w narożniku pola karnego i on również strzela daleko od bramki.

85'

Nie popisał się też Sudakow, który miał sporo miejsca przed polem karnym, jednak kopnął w trybuny.

85'

Valverde z dystansu i ponownie niecelnie.

82'

Sytuacyjny strzał Viniciusa, ale zbyt lekko, by pokonać Trubina. Niezadowolony Asensio, który czekał niepilnowany z lewej strony.

80'
80'

Podpalił się Mudryk i uderzył nad poprzeczką.

79'

Rzut wolny dla Szachtara z dwudziestu pięciu metrów po faulu Camavingi.

78'

Okazja dla Szachtara! Mudryk rozrzucił akcję na lewą stronę, Mychajliczenko zagrał precyzyjnie w pole karne, jednak skiskował Konopla! To mógł być remis!

77'

A Szachtar się nie poddaje i cały czas próbuje krótko rozgrywać piłkę na własnej połowie. Często kończy się to stratą, natomiast Real nie potrafi tego wykorzystać.

1
75'

Valverde huknął w trybuny.

1
1
74'

Kroos faulowany na trzydziestym metrze od bramki Szachtara. Będzie dobra okazja z rzutu wolnego.

1
1
72'

Centra Alaby w pole karne i niecelnie uderza Tchouameni.

1
1
72'

Real Madryt cały czas przebywa na połowie Szachtara. Goście sporadycznie odgryzają się po kontratakach.

1
1
1
1
71'

Dośrodkowanie Valverde, był w polu karnym Benzema, jednak po raz kolejny nie doszedł do piłki.

1
69'

Kolejna kapitalna akcja Królewskich. Na jeden kontakt, Vinicius zagrał jeszcze do Valverde, ale chyba przekombinowali gospodarze, bo zabrakło decyzji o strzale.

67'
Danyło Sikan #14
67'
Ivan Petriak #34
Marjan Szwed #9
1
67'

Mychajliczenko strzelał z dystansu... bardzo niecelnie.

65'

Powinno być 3:1! Alaba do Benzemy, ten nie opanował piłki, ale przypadkowo doszedł do strzału Vinicius i... koszmarnie spudłował.

3
1
64'

Zaskakujący strzał Rodrygo przy bliższym słupku, ale nie popełnił błędu Trubin! Dobrze przeczytał rywala bramkarz gości.

1
63'

Mecz delikatnie wyhamował. Real nie atakuje już tak intensywnie, jak w pierwszej połowie. Teoretycznie ma to spotkanie pod kontrolą, ale przewaga to zaledwie jeden gol.

1
60'

Dobrze gra dziś Mendy. Zagrał prostopadle do Viniciusa, ten poczekał, dośrodkowanie na dalszy słupek do Benzemy, który jednak został uprzedzony przez obrońcę.

1
58'

W odpowiedzi mieliśmy bardzo niecelną próbę Tchouameniego z dystansu.

1
58'

Akcja Szachtara. Dośrodkowanie Mudryka, dużo swobody miał Szwed, ale uderzył nad bramką.

1
55'

Krótko rozegrany rzut wolny przez Real, Kroos do Alaby, ten zagrał w pole karne, jednak Rodrygo strzelił niecelnie.

2
1
55'
Wałerij Bondar #5
54'

Nonszalanckie zachowanie obrońców Szachtara i przed szansą stanął Benzema, jednak jego uderzenie zostało zablokowane. Można było to lepiej rozegrać.

53'

Kontra gości! Doskonałe podanie do rozpędzonego Mudryka, który łatwo zgubił goniącego go Carvajala, ale w polu karnym zabrakło decyzji o strzale! Wbiegł między trzech obrońców i ostatecznie stracił piłkę.

52'

Mocne uderzenie Valverde z dystansu! Trubin odbija piłkę. Miał szczęście, że leciała blisko środka bramki.

52'

Praktycznie cały czas utrzymują się przy piłce zawodnicy Realu. Szachtar jeszcze nie zrobił nic w ofensywie w drugiej połowie.

1
49'

Świetny rajd Viniciusa, dogranie wzdłuż pola karnego do Benzemy, który... nie trafia w piłkę. Ponownie przycisnął Real.

1
48'

Tym razem Mendy zagrał niezwykle precyzyjnie na głowę Viniciusa, ale ten źle trafił w piłkę i mamy kolejne niecelne uderzenie po stronie gospodarzy.

1
1
47'

Wrzutka niepilnowanego Kroosa, jednak Militao główkował nad bramką.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

czas Druga połowa
komentarz

Zawodnicy wracają na boisko.

komentarz

Koniec pierwszej połowy. Real Madryt miał gigantyczną przewagę, ale prowadzi tylko jednym golem, choć sam mógł strzelić ich trzy lub cztery.

1
45'

Sędzia doliczył minimum jedną minutę.

1
1
44'

Pierwsza po stracie gola akcja Realu. Najpierw Trubin broni strzał Benzemy, a po chwili dobitka Viniciusa w trybuny.

1
44'

Doskonałe podanie Mudryka w pole karne do wbiegającego Bondarenki, jednak ten nie trafił w piłkę! Szachtar mógł już remisować w Madrycie.

43'

Szwed uderzył zza pola karnego, kiepsko, ale był rykoszet i Szachtar ma rzut rożny.

42'

Real został trochę wybity z rytmu. To był prawdziwy koncert Królewskich, a teraz nawet kibice na trybunach trochę ucichli.

39'

Gol! Strzelił Ołeksandr Zubkow. Asystował mu Bohdan Mychajliczenko.

Szok w Madrycie, bo Szachtar strzela gola! Precyzyjne dośrodkowanie Mychajliczenki z lewego skrzydła i Zubkow fantastycznie złożył się do strzału z powietrza. Łunin bezradny!

4
38'

Niebywałe z jaką lekkością wyprowadzają kontry gospodarze! Po podaniu Benzemy mnóstwo miejsca z prawej strony miał Valverde, później Rodrygo zagrał do Viniciusa, ale ten strzelił minimalnie obok słupka! To wręcz nieprawdopodobne, że Real zdobył dziś zaledwie dwie bramki.

1
36'

Pierwsza dziś szansa dla gości. Mudryk zgubił Carvajala, lecz skiksował w momencie oddawania strzału i piłka nawet nie leciała w stronę bramki. Mimo to rzucił się Łunin i złapał futbolówkę.

1
35'

Miękkie dośrodkowanie na dalszy słupek do Alaby, odegranie wzdłuż linii piątego metra i blisko gola Benzema! Ostatecznie nie trafia czysto w piłkę i znów broni Trubin!

34'

A gospodarze nie zamierzają się zatrzymywać. Dwójkowa akcja Benzemy z Viniciusem, jednak tym razem dobrze spisał się Trubin i obronił uderzenie Brazylijczyka z ostrego kąta.

34'

Szachtar wychodził do kontry, ale ruszyło do niej zaledwie czterech zawodników. To za mało, bo Real wrócił się większą liczbą. Mudryk zwątpił i zagrał do tyłu. Szachtar jest dziś bardzo słabo dysponowany.

31'

Dośrodkowanie Valverde do kompletnie niepilnowanego Benzemy, ale ten strzela z woleja minimalnie obok słupka!

1
1
31'

Co też robi dzisiaj Trubin! Najpierw zawahał się przy dośrodkowaniu do Benzemy, później wypuścił piłkę z rąk, ale strzał Viniciusa zostaje zablokowany na linii bramkowej!

1
2
31'

Potężnie huknął zza pola karnego Valverde. I choć w środek bramki, to sporo problemów miał Trubin.

1
30'

Ruszył do pressingu Benzema, ale został złapany na powrotnym spalonym.

1
28'

Gol! Strzelił Vinicius Junior. Asystował mu Rodrygo Goes.

Poklepane! Ależ to zagrali Królewscy. Odbiór i szybkie przejście do kontry. Kilka krótkich podań na jeden, maksymalnie dwa kontakty, Rodrygo do Viniciusa, a ten nie myli się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Carlo Ancelotti wstał i bije brawo. To była akcja na nieprawdopodobnej intensywności.

8
4
1
2
2
26'

Podanie do Mudryka, jednak ten nie wyszedł na czystą pozycję, bo świetnym wślizgiem popisał się Militao. Był jednak spalony.

25'

Trubin tym razem stanął na wysokości zadania. Broni strzał Benzemy z kilkunastu metrów.

24'

Pressing Realu zmusza rywali do błędu. Trubin za krótko wybijał piłkę, przechwycił ją Carvajal, ale nie zdołał zrobić z tej akcji nic konstruktywnego.

22'

Mendy centrował z lewego skrzydła, ale Stepanenko wybija piłkę. To już powoli wygląda na oblężenie bramki Szachtara.

21'

Benzema piętką do Valverde i teraz to on jest zablokowany na osiemnastym metrze. Vinicius miał lekkie pretensje, bo liczył na prostopadłe podanie.

20'

Ależ akcja Viniciusa. Fantastyczną sztuczką techniczną wbiegł w pole karne obok dwójki rywali. To się chyba nazywa odwrócone elastico. Kapitalne zagranie, aż szkoda, że po chwili jego strzał został zablokowany przez obrońcę, bo mielibyśmy jednego z piękniejszych goli w tym sezonie.

1
1
18'

Dobry pressing Realu, który nie pozwala na swobodne rozgrywanie piłki rywalom. Ci mają problemy z przedostaniem się w okolice pola karnego Łunina.

1
1
16'

Na razie spotkanie jest pod całkowitą kontrolą ekipy z Madrytu.

2
2
1
14'

Bondarenko starał się podać na lewą stronę do Mudryka, ale ten nie ruszył do piłki. Carvajal do spółki z Łuninem spokojnie wyjaśnili sytuację.

1
13'

Gol! Strzelił Rodrygo Goes.

Przewaga Realu Madryt z minuty na minutę robiła się coraz większa, wreszcie zaskakujący strzał z osiemnastu metrów oddał Rodrygo i po dość nieporadnej interwencji Trubina piłka wpadła do siatki!

Real Madryt
10
5
1
2
3
10'

Ładna akcja Benzemy z Rodrygo, jednak strzał Brazylijczyka z osiemnastu metrów został zablokowany. Po chwili z powietrza poprawiał jeszcze Valverde, jednak dobrze w bramce Trubin.

1
9'

Miał sporo miejsca Alaba, więc pokusił się o uderzenie z ponad trzydziestu metrów... pomylił się bardzo.

8'

Póki co brakuje jeszcze sytuacji strzeleckich z obu stron. Optyczną przewagę mają gospodarze.

7'

Dośrodkowanie Kroosa z rzutu wolnego, ale Militao nie trafił czysto w piłkę i oddał kiepski strzał głową.

4'

Szachtar nie ogranicza się do długich podań, a stara się rozgrywać piłkę po ziemi już od własnego pola karnego. To nie jest regułą na Benabeu.

2'

Po rzucie rożnym bardzo niecelnie strzelał Tchouameni.

2'

Świetna akcja Realu Madryt, podanie Valverde do Benzemy, wydawało się, że Francuz zaraz odda groźny strzał na bramkę, ale w ostatniej chwili wybija piłkę Matwijenko.

1'

Słowacki sędzia Ivan Kruzliak zagwizdał po raz pierwszy. Rozpoczynamy spotkanie Real - Szachtar!

czas Start meczu
20:57

Przed nami hymn Ligi Mistrzów i niebawem zaczynamy mecz.