Liga Konferencji Europy: Grupa C
03 lis 2022 21:00
komentarz

Koniec! Hapoel Beer Szewa wygrał z Austrią Wiedeń 4:0, ale... nic mu to nie dało. Drugie miejsce w tabeli tej grupy zajął Lech Poznań!

26
18
90'

Sędzia dolicza minimum trzy minuty.

2
90'

Mocne uderzenie Kelesa zza pola karnego, jednak nienagannie ustawiony był Glazer i pewnie złapał piłkę.

1
88'

Braunoeder... jakby od niechcenia. Słaby strzał z dystansu w boczną siatkę.

4
1
1
87'

Zawodnicy Austrii najwyraźniej chcą, żeby ten mecz jak najszybciej się skończył.

1
4
2
85'

Hemed nie trafia w dogodnej sytuacji, ale uratował go gwizdek arbitra. Zdaniem asystenta był spalony.

1
1
3
2
82'

Niecelny strzał Jukicia zza pola karnego. Bezradni są zawodnicy z Wiednia.

1
1
1
81'

Kolejny atak Hapoelu, jednak po dośrodkowaniu z lewej strony na spalonym złapanych zostało aż czterech piłkarzy w czerwonych strojach.

2
78'
ZMIANA
wchodzi Wchodzi
Billy Koumetio #89
schodzi Schodzi
Johannes Handl #46
1
77'

Lech nokautuje Villarreal 3:0! Coraz bliżej awansu Kolejorza!

11
5
1
77'
ZMIANA
Astrit Selmani #21
Sagiv Yehezkel #11
1
1
1
76'

Mieli swoją okazję goście, ale Glazer dobrze broni strzał Tabakovicia.

1
76'

Kwadrans do końca. Trudno sobie wyobrazić, by cokolwiek miało się zmienić w tym meczu.

2
73'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Johannes Handl.

Strzelał Micha, tor lotu piłki zmienił Handl, co kompletnie zmyliło Kosa. Hapoel prowadzi już 4:0!

Austria Wiedeń
2
2
8
73'

Kontra Austrii, ruszyli w sile trzech zawodników. Zapowiadało się nieźle, bo dośrodkowanie było przyzwoite, ale zawiodło odegranie piłki i Jukić nie miał szans dojść do sytuacji strzeleckiej.

2
2
1
2
70'

Galvao opanował piłkę w polu karnym i oddał sytuacyjny strzał, jednak nie trafił w bramkę.

1
1
1
69'
ZMIANA
67'

Micha opanował piłkę, ale był na spalonym.

2
1
1
66'

Hapoel robi swoje. Po przerwie przewaga gospodarzy jest już gigantyczna. Austrii w zasadzie nie ma na boisku.

3
3
2
1
5
63'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Itay Shechter. Asystował mu Tomer Yosefi.

Goście nie potrafili wybić piłki, Yosefi zagrał mocno wzdłuż piątego metra, a z bliska do siatki trafia Shechter!

17
61'

Hatuel z kolejną próbą! Ależ huknął zza pola karnego i z najwyższym trudem odbija piłkę Kos!

1
1
2
1
60'
1
60'
ZMIANA
Eugene Ansah #13
1
2
59'
ZMIANA
Ramzi Safouri #7
59'

Szansa dla Austrii po rzucie rożnym! Baltaxa najwyżej wyskoczył na piątym metrze, ale uderzył minimalnie nad bramką!

2
1
1
1
1
57'

Praktycznie cały czas gra toczy się na połowie Austrii. Na nic zdały się aż cztery zmiany w przerwie. Nic nie drgnęło w grze gości.

2
1
3
54'

W strzałach 12-5 na korzyść Hapoelu.

2
1
2
53'

Kolejna szansa dla Hapoelu! Hatuel strzela raz, odbija piłkę Kos. Wydaje się, że dobitka będzie już skuteczna, ale zawodnik gospodarzy fatalnie kiksuje.

2
7
1
52'

Lech prowadzi z Villarrealem już 2:0, a zatem sprawa awansu powoli się rozstrzyga!

16
10
2
52'

Teraz doszedł do piłki Hatuel, jednak strzelił obok bramki.

2
51'

Brakuje precyzji przy dośrodkowaniach z bocznych sektorów boiska. Oblężenie bramki Austrii, jednak brakuje konkretu.

1
1
49'

Pokazał się rezerwowy Jukić, jednak strzelił w trybuny z osiemnastu metrów.

1
2
1
1
1
47'

Hatuel strzela niecelnie z szesnastu metrów po krótko rozegranym rzucie rożnym.

1
1
1
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

1
czas Druga połowa
46'
ZMIANA
Matteo Meisl #40
Manuel Polster #11
46'
ZMIANA
Dominik Fitz #36
46'
ZMIANA

Austria Wiedeń. Schodzi: Reinhold Ranftl. Wchodzi: James Holland.

James Halland #8
Reinhold Ranftl #26
46'
ZMIANA
Aleksandar Jukić #77
Manfred Fischer #30
komentarz

Zawodnicy wracają na boisko. Będą zmiany.

komentarz

Na razie sytuacja Lecha Poznań jest dobra, bo prowadzi z Villarrealem. Ale jeśli Hiszpanie wyrównają, a Hapoel strzeli jeszcze dwa gole, to wówczas zespół z Izraela awansuje na drugie miejsce w grupie.

1
4
komentarz

Koniec pierwszej połowy. Austria w zasadzie nie dojechała na mecz. Hapoel prowadzi pewnie i zasłużenie 2:0.

1
1
4
8
13
45+1'
5
45'

Jedna z niewielu szans dla gości. Galvao strzelał z piętnastego metra, ale piłkę zablokował jeden z obrońców. Sugerowali przyjezdni, że ręką, natomiast sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

1
1
1
2
43'

Hapoel wyprowadził groźną kontrę, a Yehezkel jest po prostu wszędzie. Wbiegł w pole karne z drugiej linii, przyjął piłkę na klatkę, ale nie za bardzo miał z czego uderzyć.

1
2
1
41'

Kos faulowany na piątym metrze, bo zbyt agresywnie atakował go Yehezkel. Niewiele jednak brakowało, a mielibyśmy kolejną bardzo groźną sytuację po rzucie rożnym.

1
1
2
1
40'
Rotem Hatuel #77
4
3
39'

Ależ to mogła być sytuacja. Ansah wychodził na czystą pozycję, dostał idealne podanie, ale wmieszał się we wszystko będący na spalonym Hatuel.

1
1
37'

Był rzut rożny dla Austrii, lecz Tabaković dopuścił się faulu w ofensywie.

2
1
5
36'

Ruszyli do kontry goście, ale zaatakowali zbyt małą liczbą piłkarzy i nie stworzyli żadnego zagrożenia.

2
1
35'

Kibice na stadionie świętują. Mają powody do zadowolenia, bo Hapoel nie ogląda się na mecz w Poznaniu i po prostu robi swoje.

4
3
2
4
33'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ramzi Safouri. Asystował mu Rotem Hatuel.

Hatuel na wślizgu wygarnął piłkę spod nóg obrońcy przy linii bocznej, wycofał ją do niepilnowanego Safouriego, a ten do asysty dokłada gola. Hapoel prowadzi już 2:0!

Asysta:
3
1
1
2
13
32'

Wracamy do obrazu gry z pierwszych minut. Hapoel po strzelonym golu uspokoił sytuację na boisku. Wymienia kolejne podania. Austria biega za piłką.

3
29'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Sagiv Yehezkel. Asystował mu Ramzi Safouri.

Hapoel prowadzi! Świetne dośrodkowanie Safouriego z rzutu rożnego, a Yehezkel skorzystał z dużej bierności obrońców Austrii i pewnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce!

Asysta:
4
4
3
8
32
28'

Poruszenie na trybunach, więc prawdopodobnie spiker poinformował właśnie kibiców o wyniku z Poznania.

7
5
1
3
27'

Kolejny stały fragment gry dla Austrii, ale raz jeszcze radzą sobie z tym gospodarze.

4
1
1
1
1
26'

Tymczasem Lech prowadzi z Villarrealem. W tej sytuacji wynik w Izraelu nie ma kompletnie żadnego znaczenia.

9
1
24'

Ujmijmy sprawę tak. Widać, że jest to mecz dwóch najgorszych drużyn tej grupy. Mało jest płynnych akcji. Austria nic nie musi, a Hapoel wygląda na zespół sparaliżowany stawką.

2
2
21'

Sytuacyjny strzał Fischera z powietrza i instynktownie przy bliższym słupku broni Glazer.

3
3
1
2
2
19'

Jeszcze jeden rzut rożny, jednak tym razem Ansah strzela obok bramki.

1
4
2
2
1
19'

Ranftl bliski kuriozalnego gola samobójczego! Piłka odbija się od słupka!

1
1
6
1
4
18'

Dobre prostopadłe podanie w kierunku Hatuela, uderzenie z osiemnastu metrów i piłka przeleciała minimalnie nad bramką! Był rykoszet, więc Hapoel ma rzut rożny.

5
3
1
4
17'

Dośrodkowanie w pole karne, jednak Glazer dobrze czytał grę i popisał się pewną interwencją na przedpolu.

2
17'

Z minuty na minutę spotkanie coraz bardziej się wyrównuje, a może nawet lekką przewagę zaczynają osiągać Austriacy.

1
15'

Wreszcie nieco wyżej podeszli goście i odebrali piłkę. Polster wbiegł w pole karne, przewrócił się, ale nie ma mowy o przewinieniu.

2
2
3
1
12'

Na razie brakuje sytuacji z obu stron. Optyczna przewaga Hapoelu i to w zasadzie tyle.

2
2
1
2
9'

To była jednak jedna z nielicznych kontr w wykonaniu gości. Austria ma spore problemy z wymienieniem kilku podań i wydostaniem się z własnej połowy.

2
7'

W odpowiedzi mieliśmy kontrę Austrii, doskonałe podanie dostał Polster, wbiegł w pole karne, lecz uderzył w boczną siatkę z ostrego kąta. Dobrze wrócił za akcją Yehezkel i utrudnił zadanie przeciwnikowi.

2
1
2
7'

Świetna akcja Hapoelu. Yehezkel utrzymał się przy piłce na skrzydle mimo wściekłych ataków obrońcy, zagrał w pole karne, Safouri obrócił się z futbolówką z rywalem na plecach, jednak strzelił obok bramki.

1
5'

Źle to rozegrali przyjezdni. Jeden z zawodników został złapany na spalonym.

2
4'

Fitz daleko wypuścił sobie piłkę, ale był faulowany przez Yehezkel. Rzut wolny dla Austrii parę metrów od bocznej linii pola karnego.

2
3'

Od samego początku przewaga gospodarzy. Już dwie akcje prawym skrzydłem, ale nie musiała interweniować defensywa Austrii.

1
3
1'

Przypomnijmy, każdy wynik inny niż zwycięstwo Hapoelu premiuje do dalszej fazy rozgrywek Lecha Poznań, niezależnie od wyniku jego meczu z Villarrealem.