(1:0)
Zakończony
Hiszpania
komentarz

Kolejna niespodzianka w eliminacjach do EURO 2024. W Glasgow Szkocja pokonała Hiszpanię 2:0 i objęła samodzielne prowadzenie w grupie. Obie bramki w spotkaniu zdobył Scott McTominay.

6
2
1
90+6'
90+5'

To już końcowe sekundy gry. Nikt już nie zabierze Szkotom trzech punktów.

5
3
1
90+3'

Próba z dystansu Pino. Rzeczywiście, to był strzał rozpaczy.

1
90+2'

Iglesias starał się dogrywać do Williamsa. Zabrakło zrozumienia i jedna z ostatnich okazji dla Hiszpanów przepadła.

90'

Sędzia doliczył 6 minut.

2
3
1
1
1
89'
wchodzi Wchodzi
Lawrence Shankland #10
schodzi Schodzi
88'

Obronie gospodarzy starał się urwać Nico Williams. Znalazł się jednak na spalonym.

85'

Hiszpanie cały czas mają nadzieję na punkt. Goście w ataku, ale nie potrafią pod bramką zbyt wiele zdziałać.

1
1
83'
2
1
1
3
83'
Lewis Ferguson #18
81'

Wymiana podań przez Hiszpanów może się podobać. Za to jednak nikt punktów nie przyznaje. Szkocja swoje zrobiła i jest coraz bliżej kompletu punktów i objęcia pozycji lidera grupy.

1
1
79'

Wciąż Szkoci grają swoje. Hiszpanie bez koncepcji na skuteczny atak. Niewiele dzieje się pod bramkami.

2
2
78'
76'
1
74'
74'
72'

Optyczna przewaga należy do Hiszpanów. Jednak goście nie są w stanie stworzyć sobie dobrej okazji na gola.

1
70'

Nie przynoszą efektu przeprowadzane zmiany. Hiszpanie niewiele potrafią zdziałać pod bramką Gunna, a do końca już niewiele czasu.

1
1
68'
2
1
1
2
2
66'
64'

Piłka dotarła do Aspasa. Zmiennikowi zabrakło jednak spokoju. Piłka poszybowała daleko od bramki Szkotów.

2
61'

Dwa kwadranse do końca. Hiszpania szuka kontaktowego gola. Szkoci cały czas bronią się dość pewnie.

2
1
1
1
2
58'

McGinn groźnie uderzył. Trzeciej bramki jednak nie ma. Świetnie między słupkami zachował się bramkarz.

1
2
1
57'
54'

Hiszpanie starają się rzucić do odrabiania strat. Jednak w grze gości jest zbyt wiele chaosu.

1
51'

Gol! Strzelił Scott McTominay. Dogrywał Tierney, piłka odbiła się od obrońcy. Dopadł do niej McTominay i uderzył nie do obrony! 2:0!