Koniec! Wymęczone zwycięstwo Francji w Dublinie stało się faktem!

1
90'

Sędzia doliczył minimum trzy minuty.

90'

Jeszcze raz Maignan! Kapitalna interwencja po strzale głową Collinsa. Co za refleks na linii!

1
90'
89'

Maignan końcem palców broni strzał Browne pod poprzeczkę!

88'

Długie podanie w kierunku Mbappe, ale ten miał trudną sytuację do oddania strzału. Kopnął piłkę, lecz ta poleciała wysoko nad bramką.

1
1
1
1
1
88'
Adam Idah #10
Irlandia
86'
wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Jayson Molumby #14
84'

Blisko wyrównania gospodarze. Mocny strzał z ostrego kąta oddał McClean i po raz pierwszy dziś zmuszony do interwencji został Maignan.

1
1
1
1
1
82'

Powalczyli o piłkę Irlandczycy. Złapali Francję w wysokim pressingu, ale strzał Molumby'ego zablokował Upamecano.

2
2
1
1
1
82'

Z boiska wieje nudą. Seria zmian w obu reprezentacjach na pewno nie upłynni tej gry.

1
1
81'
81'
1
1
1
1
1
77'
Mikey Johnston #22
77'
Dara O'Shea #4
77'
James McLean #11
1
1
77'
Irlandia
75'

Mogło być 0:2! Nieatakowany Rabiot huknął zza pola karnego, ale zdołał odbić piłkę Bazunu!

74'

Duże problemy Irlandczyków, by wydostać się spod pressingu. Ten zakładany jest już w okolicach pola karnego.

72'

A Francuzi cały czas to samo. Od prawej do lewej. Nie ma opcji, by wbiec w pole karne? No to wycofanie piłki i przerzut na kilkadziesiąt metrów, żeby tylko piłki nie przejął przeciwnik.

69'

Pokazał się rezerwowy Diaby. Opanował piłkę w narożniku pola karnego, prostym zwodem przełożył ją na lewą nogę i oddał niezły strzał na dalszy słupek, ale dobrze broni Bazunu.

1
1
67'

Widoczne są braki w wyszkoleniu technicznym u miejscowych zawodników. Francuzi bez większych problemów przerywają ich ataki.

2
2
2
1
1
65'
Evan Ferguson #19
65'
65'
62'

Francuzi w dalszym ciągu dłużej utrzymują się przy piłce, grają spokojnie. Może nawet zbyt spokojnie.

1
61'

Pół godziny do końca. Czekamy na choć odrobinę emocji. Nie jest to wybitny mecz.

58'

W końcu udało się wyjść z kontrą ekipie Irlandii. Ogbene zagrał na osiemnasty metr, ale Knight zbyt czytelnie przyjmował piłkę. Zdążył z blokiem wracający Griezmann.

1
55'

Nie widzimy huraganowych ataków ze strony gospodarzy po straconym golu. Maignan w dalszym ciągu nudzi się w bramce.

2
1
1
54'

Griezmann podszedł do piłki, ale strzelił w mur. Dobra reakcja Irlandczyków.

1
1
2
54'

A teraz będzie idealna okazja dla gości. Rzut wolny z 25 metrów.

52'

Po centrze Cullena doszedł do strzału Knight, jednak doskonale ustawiony był Upamecano i przyjął lekki strzał na ciało.

52'

Korner dla gospodarzy.

1
1
1
1
1
50'

Ale bramka! Na coś takiego warto było czekać aż 50 minut! Koszmarny błąd w wyprowadzeniu piłki przez Irlandczyków. Kapitalnym odbiorem przed polem karnym popisał się Pavard, a następnie uderzył idealnie, futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki!

6
2
1
1
1
49'

Cullen zagrywał z rzutu wolnego... kolejny raz niedokładnie. Zbyt nisko, zbyt lekko. Piłka wybita przez Francuzów.

46'

Nieudana klepka Theo Hernandeza i Mbappe. Faul tego drugiego. To kolejna niezbyt dobra współpraca między Francuzami w tym meczu.

1
1
1
1
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

1
czas Druga połowa
komentarz

Słaby mecz w Dublinie. Do przerwy Irlandia 0, Francja 0. Emocji niewiele. Oby po przerwie było ciekawiej.

2
2
2
3
2
43'

Kolo Muani dostał prostopadłe podanie od Pavarda, ale jego wycofanie w kierunku Giroud było niedokładne. Niemniej, Kolo Muani i tak był na minimalnym spalonym.

41'

Z rzutu rożnego wrzucał Cullen i Francuzi oddalają zagrożenie.

41'

Knight po raz kolejny szukał miękkiego dośrodkowania z rzutu wolnego. Irlandczycy nie oddali strzału, ale wywalczyli jeszcze rzut rożny.

38'

Dobra akcja Francji. Dośrodkowanie Pavarda na bliższy słupek, uciekł spod krycia Griezmann, jednak strzelił niecelnie.

36'

Mbappe zagrał do wbiegającego w pole karne Theo Hernandeza, ale kolejny raz możemy mówić o złym przyjęciu piłki. Zgubił ją, nie opanował i praktycznie było po akcji.

33'

Dwóch Irlandczyków biega na połowie przeciwnika, natomiast trudno tu mówić o pressingu. Francja spokojnie rozgrywa piłkę. Brakuje jednak przyspieszenia i akcji do przodu.

1
31'

Pół godziny za nami. Wynik identyczny, jak w Warszawie. Bez goli. Sytuacji też jest jak na lekarstwo. Póki co kibice w Dublinie nie mają wielu powodów do radości.

28'

Kolejna niecelna wrzutka Pavarda, ale Irlandczycy panikują i wybijają piłkę na oślep. Francja momentalnie ją odbiera, a nawet nie atakuje zbyt agresywnym pressingiem.

2
27'

Chcieli to kombinacyjnie rozegrać gospodarze, ale trochę... przekombinowali. Zabrakło nawet dośrodkowania.

4
26'

Co za akcję zrobił Doherty. Nic sobie nie robił z obecności dwójki rywali, po prostu biegł przed siebie. Wywalczył dzięki temu rzut rożny.

1
1
1
24'

No i było groźnie. Po strzale Giroud piłka trafiła w jednego z Irlandczyków i wyraźnie zmieniła tor lotu. Chwila nerwowości i ostatecznie wyjaśnił sytuację Bazunu.

1
1
23'

Ruszył lewym skrzydłem Mbappe, daleko wypuścił sobie piłkę, lecz wywalczył tylko rzut rożny. Pobiegło za nim dwóch rywali. Jeden mógłby nie wystarczyć.

1
1
22'
4
4
3
4
3
21'

Świetnie utrzymywali się przy piłce goście. Parę szybkich podań na jeden kontakt przed polem karnym, ale w końcowej fazie zabrakło precyzji przy dośrodkowaniu Theo Hernandeza.

20'

Knight zagrywał miękko z rzutu wolnego. Klasycznie, na walkę. Ostatecznie lepsi w powietrzu Francuzi.

17'

Na razie brakuje klarownych sytuacji. Zdecydowanie częściej przy piłce są goście (71 proc.), natomiast poza jedną niezłą szansą niewiele z tego wynika.

16'

Długo konstruowali akcję Francuzi. Ostatecznie po lekkim zamieszaniu i zbyt krótkim wybiciu zablokowany na osiemnastym metrze został Mbappe.

1
1
1
1
1
14'

Zbyt mocne podanie Griezmanna w kierunku Pavarda. Ten zagrywał już zza linii końcowej.

13'

Kolejny raz pograli prawą stroną goście, przyzwoite dośrodkowanie spod linii końcowej, ale składający się do woleja Mbappe nie trafił w piłkę.

10'

Tym razem Pavard zacentrował z prawej flanki, lecz nie przyjął dobrze piłki Giroud. Lepsze zachowanie Francuza i byłaby kolejna sytuacja strzelecka.

1
9'

Świetne podanie Upamecano na kilkadziesiąt metrów. Kolo Muani opanował piłkę w polu karnym, minął bramkarza, ale miał zbyt ostry kąt do strzału. Wycofanie piłki do Giroud, jednak ten niezbyt czysto trafił i został zablokowany.

7'

Powoli, bardzo cierpliwie gra Francja. Wyczekują na odpowiedni moment, by przejść do konkretów.

1
6'

Prosta strata Irlandczyków na własnej połowie, ale pospieszył się z dośrodkowaniem Mbappe. Kolo Muani był za obrońcą i nie dał rady wygrać pojedynku w powietrzu.

1
1
4'

Tak jak można było przypuszczać, gra będzie toczyć się głównie na połowie gospodarzy. Irlandczycy nastawieni typowo pod kontratak.

2
1
1
1
1
2'

Ależ wrzawa kibiców. Mbappe został przeczytany na skrzydle przez Ogbene i Francuz następnie faulował.

2'

Na trybunach trudno dostrzec jakiekolwiek wolne miejsce.

1
1'

Rozpoczynamy spotkanie Irlandia - Francja!