4
3
1
90+3'

Nie ma wielkiego przekonania w tych atakach. Czesi wyglądali najlepiej w kwadransie po przerwie, a obecnie głównie snują się między skoncentrowanymi na obronie przeciwnikami.

13
6
1
5
1
90'

Doliczone siedem minut.

1
7
7
7
5
88'

Ostatnie ataki w podstawowym czasie.

8
5
1
3
86'

Czechy. Schodzi: Tomas Cvancara. Wchodzi: Ondrej Lingr.

wchodzi Wchodzi
Ondrej Lingr #12
schodzi Schodzi
1
86'

Czechy. Schodzi: Ladislav Krejci. Wchodzi: Mojmir Chytil.

1
86'

Reprezentacja Czech otrząsnęła się po bramce Nedima Bajramiego i powróciła do wysokiego rozgrywania piłki. Inna sprawa, że akurat przed momentem groźniej zapowiadała się kontra gości niż wymiana podań gospodarzy.

1
1
2
84'

Albania. Schodzi: Nedim Bajrami. Wchodzi: Klaus Gjasula.

Nedim Bajrami #10
1
84'

Albania. Schodzi: Taulant Seferi. Wchodzi: Myrto Uzuni.

Myrto Uzuni #11
Taulant Seferi #15
80'

Adam Hlozek powinien przed takimi strzałami nadać komunikat przez megafon, żeby przechodnie poza stadionem patrzyli w górę.

4
78'

Nabrali pewności siebie goście. Można odnieść wrażenie, że go Albanii mocniej pomogło wprowadzenie zawodników z ławki rezerwowych na boisko. A może to po prostu magia strzelonego gola?

3
4
1
76'

Jeszcze kwadrans podstawowego czasu. Nie widać zasadniczego przyspieszenia gospodarzy, ani gości, natomiast jeszcze bardzo dużo interesującego może wydarzyć się w końcówce spotkania.

5
72'

Po serii zmian pozostało nam jeszcze kilkanaście minut spotkania. Czesi nie popisali się, chociaż tak genialnemu uderzeniu trudno było zapobiec. Problem był kilka sekund przed strzałem, a głównym winowajcą był chyba Alex Kral.

1
1
1
70'

Czechy. Schodzi: Jan Kuchta. Wchodzi: Vaclav Jurecka.

Jan Kuchta #11
1
1
70'

Czechy. Schodzi: Vaclav Cerny. Wchodzi: Adam Hlozek.

69'

Albania. Schodzi: Jasir Asani. Wchodzi: Arbnor Muja.

Arbnor Muja #22
69'

Albania. Schodzi: Kristjan Asllani. Wchodzi: Keidi Bare.

Keidi Bare #7
Kristjan Asllani #21
1
1
67'

Żółtą kartkę otrzymał Nedim Bajrami za niesportowe zachowanie.

Albania
1
1
66'

Gol! Strzelił Nedim Bajrami. Asystował mu Jasir Asani.

Na gola na 1:1 nie trzeba było specjalnie długo czekać. W 66. minucie pogubiła się cała grupka Czechów po zablokowaniu strzału Jasira Asaniego i nie potrafiła wybić piłki. Trafiła ona pod nogi Nedima Bajramiego, który huknął perfekcyjnie z dystansu do siatki. Było co podziwiać!

Albania
5
6
2
1
4
64'

Albania musi gonić wynik, a pierwszym zmiennikiem był Ernest Muci z Legii Warszawa.

62'

Tym samym Czechy na zasłużonym prowadzeniu, ponieważ po powrocie z szatni na boisko nie dawały chwili na złapanie oddechu przeciwnikom. Albania musi gonić wynik, ale bezpośrednio po zmianie wyniku nie widać jakiegokolwiek ożywienia w jej ofensywie.

5
1
1
60'

Albania. Schodzi: Sokol Cikalleshi. Wchodzi: Ernest Muci.

Mirlind Daku #19
1
1
2
56'

Gol! Strzelił Vaclav Cerny. Asystował mu Tomas Soucek.

Drużyna z Czech konsekwentnie była na obrzeżach pola karnego przeciwnika, a Albania znajdowała się pod coraz większą presją w obronie. W 56. minucie Vaclav Cerny strzelił gola zgodnie z przepisami piłkarskimi. Poradził sobie z Etritem Berishą w sytuacji sam na sam. Początkowo sędzia asystent pokazał spalonego, jednak tym razem wideo weryfikacja okazała się radosna dla gospodarzy.

53'

Jeszcze jedna groźnie wyglądająca akcja reprezentacji Czech została przerwana z powodu spalonego.

2
1
1
52'

Żółtą kartkę otrzymał Jasir Asani za niesportowe zachowanie.

2
3
1
1
51'

W 47. minucie Czesi wpakowali piłkę do bramki Albanii, ale gol Tomasa Cvancary nie został uznany z powodu spalonego. Długa wideo weryfikacja potwierdziła, że doszło do złamania przepisów.

4
1
1
1
1
49'

Długa wideo weryfikacja po lądowaniu piłki w bramce Albanii.

komentarz

Pierwsza połowa nie porwała tłumów. Nie brakuje chęci do atakowania, nie brakuje nieustępliwej walki, ale brakuje stuprocentowych sytuacji podbramkowych. W nielicznych wykazali się golkiperzy. Na razie Jiri Pavlenka oraz Etrit Berisha są bezbłędni na swoich posterunkach.

3
1
2
45'

Doliczone dwie minuty.

2
1
1
1
43'

Tomas Soucek nęka przeciwników swoimi wbiegnięciami w pole karne przeciwnika. Tym razem pomocnik próbował pokonać Etrita Berishę strzałem z kilkunastu metrów, ale nadział się na blok Albańczyka.

1
41'

Sporo pauz. Anthony Taylor cały czas ma coś do powiedzenia zawodnikom.

1
1
39'

Czesi mają wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, a przy ich rozegraniach Albania chowa się w komplecie na własnej połowie boiska. Sposobem na rozerwanie defensywy przeciwnika miało być dośrodkowanie, ale Tomasowi Cvancarze nie udało się po nim oddać celnego strzału.

1
1
1
37'

W ostatnim fragmencie meczu nieustannie czegoś brakuje gospodarzom do powodzenia ataku. Tym razem niedokładność w kombinacyjnej wymianie podań i piłka potoczyła się w objęcia skoncentrowanego Etrita Berishy.

1
1
36'

Akcja Czechów zakończyła się dośrodkowaniem, jednak bardzo niedokładnym, przez co wznowienie od bramki zostało przyznane Etritowi Berishy.

1
1
1
1
32'

Ponownie przepychanki poddenerwowanych zawodników. Anthony Taylor musi interweniować. Poprzednio zaprosił na rozmowę zawodników z Albanii, a tym razem miał dużo do powiedzenia Czechom.

2
2
30'

Albania skoncentrowała się na bronieniu, ale nagle przyspieszyła i pokazała możliwości w ataku. Dwóch gości wybiegło sam na sam z Jirim Pavlenką, ale nikomu nie udało się wygrać pojedynku z bramkarzem.

2
2
1
28'

Jasir Asani wybiegł sam na sam z Jirim Pavlenką, ale po pierwsze przegrał pojedynek z bramkarzem reprezentacji Czech, a po drugie znajdował się na spalonym. Po chwili ponownie przyspieszyli goście i Jiri Pavlenka musiał ścigać się z Sokolem Cikalleshim.

1
1
1
25'

Miękka wrzutka do ustawionego w polu karnym Tomasa Soucka. Obrona Albanii była nieco zaskoczona ofensywnym szturmem pomocnika i dopiero Etrit Berisha zapobiegł stracie gola. Czesi musieli zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

1
1
1
1
24'

Taulant Seferi zrobił przewagę na lewej stronie boiska, ale po ominięciu jednego przeciwnika, wpadł niebawem na następnego i już zadziałała siła złego na jednego. Akcja Albanii nie zakończyła się nawet uderzeniem w kierunku bramki Jiriego Pavlenki.

1
1
20'

Od początku pod prądem jest sędzia Anthony Taylor, który musi uspokajać rozgorączkowanych piłkarzy.

1
2
19'

Vaclav Cerny zaliczył upadek w polu karnym przeciwnika, ale nawet nie domagał się przyznania jedenastki Czechom. Oburzyła się wyłącznie publiczność na trybunach.

1
1
18'

Raz jeszcze piłka została opanowana przez reprezentantów Albanii na własnej połowie. Goście pozwolili jak dotąd na sprawdzenie jednym strzałem, ale zza pola karnego Etrita Berishę.

1
1
1
15'

Reprezentacja Czech przejęła inicjatywę i jednocześnie piłkę w jej posiadanie. Ostatnie rozegranie gospodarzy zakończyło się niepowodzeniem i futbolówka uciekła im poza boisko.

12'

Pierwsza niebezpieczna akcja została przeprowadzona w 12. minucie. Czesi przyspieszyli przed polem karnym Albanii i wymienili podania, a Vaclav Cerny zakończył tę kombinację celnym strzałem. Rozgrzał nim Etrita Berishę w bramce Albanii.

2
10'

Dużo powolnych wymian podań i wzajemne badanie się obu jedenastek. W pewnym momencie Albania poderwała się dynamicznie do wysokiego pressingu i jednemu z gospodarzy bardzo szczęśliwie udało się nie zgubić piłki.

1
5'

Czesi także odpowiedzieli atakiem, a raczej próbą zaatakowania na prawej stronie boiska. Wmieszali się w to goście, przez co nasi południowi sąsiedzi musieli zadowolić się wywalczeniem wrzutu z autu na połowie przeciwnika.

1
1
4'

Wymiana podań na prawej stronie boiska Elseida Hysaja z Kristjanem Asslanim. Akcja Albanii zakończyła się dośrodkowaniem w kierunku Taulanta Seferiego. Piłka przeleciała ponad napastnikiem Albanii, który ryzykownie wskoczył na plecy przeciwnika i starał się w ten sposób oddać uderzenie.

1
1
3'

Rozpoczęła się istotna konfrontacja w Pradze. Reprezentacja Czech w czerwonych strojach z białymi oraz niebieskimi elementami, a Albania na biało z czerwonymi wstawkami.