(0:1)
Zakończony
Czechy U-20
90+2'

W doliczonym czasie możliwość doprowadzenia do remisu przez Patryka Pierzaka. Kopnięta przez niego piłka poleciała prosto w Tadeasa Stoppena. Zabrakło lepszej rotacji w energicznym strzale.

2
1
2
3
3
90'

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

3
2
88'

Podanie prostopadłe w pole karne reprezentacji Czech, a tam kilkanaście metrów od własnej bramki interweniował Tadeas Stoppen.

1
3
85'

Czechy U-20. Schodzi: Denis Kramar. Wchodzi: Frantisek Matys.

1
84'

Sporo ostrzeżeń dostali goście po zmianie stron, ale niezmiennie zachowują oni czyste konto. Czechom brakuje zaledwie kilku minut do odniesienia zwycięstwa w Sosnowcu.

1
1
1
80'

Dwie szanse na doprowadzenie do remisu i w obu akcjach uczestniczył Filip Wilak. Zmiennik świetnie wyłuskał piłkę na połowie przeciwnika i oddał ją Mariuszowi Fornalczykowi, który nie popisał się w sytuacji sam na sam z Tadeasem Stoppenem. Niewiele później strzelił już Filip Wilak, jednak niedokładnie.

78'

Czesi starają się pozostać z piłką w bezpiecznej dla nich odległości od bramki Tadeasa Stoppena. Była nawet szansa na podwyższenie prowadzenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

76'

Czechy U-20. Schodzi: Jakub Kristan. Wchodzi: Daniel Langhamer.

Daniel Langhamer #22
Jakub Kristan #8
1
76'

Czechy U-20. Schodzi: Denis Alijagić. Wchodzi: Filip Urica.

Filip Urica #19
Denis Alijagić #10
74'

Polska U-20. Schodzi: Fryderyk Gerbowski. Wchodzi: Patryk Pierzak.

Patryk Pierzak #6
Fryderyk Gerbowski #9
74'

Polska U-20. Schodzi: Daniel Dudziński. Wchodzi: Filip Wilak.

1
71'

Przerwa w grze spowodowana urazem Fryderyka Gerbowskiego.

1
1
1
1
1
69'

Akcja indywidualna Mariusza Fornalczyka została tym razem podsumowana uderzeniem. Lider kadry Miłosza Stępińskiego schował twarz w dłoniach, kiedy zauważył, że kopnięta przez niego piłka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką.

1
1
1
1
1
68'

Polska U-20. Schodzi: Cezary Polak. Wchodzi: Mateusz Stawny.

Mateusz Stawny #15
Cezary Polak #3
65'

Nieustannie podopieczni Miłosza Stępińskiego napierają z wykorzystaniem Mariusza Fornalczyka. Czesi otaczają dynamicznego zawodnika coraz bardziej troskliwą opieką.

63'

Polska U-20. Schodzi: Filip Borowski. Wchodzi: Krzysztof Machowski.

Krzysztof Machowski #2
Filip Borowski #13
1
63'

Polska U-20. Schodzi: Tomasz Neugebauer. Wchodzi: Marcel Misztal.

Marcel Misztal #16
Tomasz Neugebauer #20
63'

Czechy U-20. Schodzi: Filip Horsky. Wchodzi: Adam Kadlec.

Adam Kadlec #14
Filip Horsky #7
63'

Czechy U-20. Schodzi: Jachym Sip. Wchodzi: Barnabas Lacik.

Barnabas Lacik #17
Jachym Sip #6
60'

W 60. minucie była praktycznie pierwsza stuprocentowa szansa na gola Polski. Lucjan Klisiewicz zawiesił się na ramionach przeciwnika i dynamicznie wyskoczył do piłki po dośrodkowaniu Mariusza Fornalczyka. Uderzenie głową rosłego napastnika okazało się minimalnie niecelne. Zabrakło tylko dokładniejszego strzału, ponieważ Tadeas Stoppen nie ruszył się z miejsca na linii bramkowej.

1
58'

Żółtą kartkę otrzymał Mariusz Fornalczyk za próbę wymuszenia rzutu wolnego.

Mariusz Fornalczyk #7
Polska U-20
57'

Jeszcze jedna indywidualna akcja Mariusza Fornalczyka i reprezentantowi Polski nie udało się zakończyć rajdu wbiegnięciem w pole karne. Tomasz Wajda postanowił, że skrzydłowy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza został powstrzymany zgodnie z przepisami.

1
55'

Nieudane rozegranie podopiecznych Miłosza Stępińskiego. Tym razem nie popisał się w centrum boiska Tomasz Neugebauer. Pocieszenie dla Biało-Czerwonych jest takie, że również Czesi nie potrafili dłużej utrzymać się w posiadaniu futbolówki.

51'

Kelechukwu Ibe-Torti interweniował nerwowo blisko linii polskiego pola karnego. Sędzia Tomasz Wajda nie zdecydował się na odgwizdanie faulu, a tym bardziej na pokazanie żółtego kartonika zmiennikowi.

1
1
49'

Polska rozpoczęła drugą połowę w dwoma nowymi piłkarzami w jedenastce. Miłosz Stępiński zdecydował się na wprowadzenie z ławki rezerwowych Fryderyka Gerbowskiego oraz Kelechukwu Ibe-Tortiego.

2
48'

Do starcia dochodzi na otwartym w rundzie wiosennej stadionie w Sosnowcu. Kibice z Zagłębia doczekali się obiektu, który może gościć między innymi młodzieżową reprezentację Polski.

1
46'

Polska U-20. Schodzi: Marcel Błachewicz. Wchodzi: Kelechukwu Ibe-Torti.

Kelechukwu Ibe-Torti #8
Marcel Błachewicz #17
1
1
46'

Polska U-20. Schodzi: Radosław Cielemęcki. Wchodzi: Fryderyk Gerbowski.

komentarz

Na razie prowadzenie konkretniejszych reprezentantów Czech, którzy zdobyli zaliczkę w drugim kwadransie spotkania uderzeniem Denisa Alijagicia. Polska nie odpowiedziała jeszcze celnym uderzeniem, które stanowiłoby poważny egzamin dla Tadeasa Stoppena. Być może podopieczni Miłosza Stępińskiego będą groźniejsi po zmianie stron.

1
1
45+1'

Żółtą kartkę otrzymał Josef Kozeluh za przewinienie taktyczne.

Josef Kozeluh #18
Czechy U-20
1
2
44'

Ostatnie szanse na poprawienie wyniku w pierwszej połowie spotkania. Na razie w natarciu Czesi, a Jakub Kristan sprawia Polakom dużo problemów swoimi dośrodkowaniami z rzutów rożnych. Tym razem interweniował nerwowo Kacper Trelowski i wykonał piąstkowanie prosto pod nogi Josefa Kozeluha.

1
1
1
40'

Ponownie ostre przewinienie Patrika Vydry, który od kilku minut jest obciążony żółtym kartonikiem. Ucierpiał Lucjan Klisiewicz. Czech ma szczęście, że nie został już w pierwszej połowie wykluczony z gry przez sędziego.

1
38'

Żółtą kartkę otrzymał Patrik Vydra za przewinienie blisko koła środkowego.

Patrik Vydra #4
Czechy U-20
1
34'

Kacper Trelowski znalazł się w odpowiednim miejscu i nie pozwolił naszym południowym sąsiadom na wykorzystanie błędu w wyprowadzeniu piłki.

1
1
31'

W odpowiedzi na prawej stronie boiska rozpędził się Mariusz Fornalczyk. Skrzydłowy zgubił jednym zwodem przeciwnika i pognał w kierunku bramki Tadeasa Stoppena. W ostatnim momencie powrócili do obrony Czesi i utrudnili oddanie niebezpiecznego strzału Fornalczykowi.

1
30'

Na zakończenie drugiego kwadransa meczu była kolejna szansa na gola dla przyjezdnych. Rzut rożny był konsekwencją interwencji Cezarego Polaka, a dośrodkowanie spod chorągiewki spowodowało popłoch w polu karnym Biało-Czerwonych. Ostatecznie płaskie uderzenie Denisa Alijagicia zostało zablokowane.

27'

Przerwa w grze jest spowodowana urazem Lucjana Klisiewicza.

24'

Daniel Dudziński zabrał się za wykonanie rzutu rożnego i poderwały się do dopingu osoby na trybunach sosnowieckiego stadionu. Krótkie zamieszanie i po nim Lucjan Klisiewicz oddał sytuacyjne uderzenie ponad bramką przyjezdnych.

1
20'

Gol! Strzelił Denis Alijagić.

Czesi napierali częściej na początku meczu, co potwierdzili golem na 1:0 w 20. minucie. Denis Alijagić sam mógł zdziwić się, jak dużo miejsca ma w pobliżu bramki Kacpra Trelowskiego. Ponadto zdobywca bramki miał szczęście, że piłka dotarła do niego po przyblokowanym dośrodkowaniu. Pozostało dopełnić formalności uderzeniem z bliska do siatki. Celna główka i Biało-Czerwoni zostali trafieni.

Czechy U-20
3
2
2
20'

Daniel Dudziński oraz Marcel Błachewicz zastanawiali się nad rozegraniem rzutu wolnego na połowie reprezentacji Czech. Zbyt głębokie dośrodkowanie i trudno było przekuć je w niebezpieczne uderzenie Maksymilianowi Tkoczowi.

15'

Brawa z trybun sosnowieckiego stadionu dla Kacpra Trelowskiego. Jego postanowienie o wyjściu na przedpole było słuszne, ponieważ uniemożliwiło reprezentantom Czech oddanie uderzenia po dośrodkowaniu.

14'

Strata na skrzydle Mariusza Fornalczyka i była szansa na błyskawiczne wymierzenie kary Polakom. Po dośrodkowaniu było uderzenie z powietrza, jednak poza lustro bramki Kacpra Trelowskiego.

12'

Podanie do Lucjana Klisiewicza na połowę reprezentacji Czech. Przyjezdni mieli przewagę liczebną i nie pozwolili napastnikowi na odwrócenie się z futbolówką w kierunku bramki Tadeasa Stoppena.

10'

Jakub Kristan zabrał się za wykonanie rzutu wolnego na połowie reprezentacji Polski. Jeszcze jedno niebezpieczne dośrodkowanie Czecha i piłka nadawała się do oddania groźnego strzału na bramkę Kacpra Trelowskiego.

6'

Po raz pierwszy w meczu podeszli wysokim pressingiem reprezentanci Polski, co odrobinę zdeprymowało przyjezdnych. Czechom udało się jednak utrzymać w posiadaniu piłki, a po ich rzucie rożnym Denis Alijagić główkował nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką.

1
1
3'

Reprezentacja Polski w czerwonych strojach z białymi elementami, a Czesi w białych koszulkach i spodenkach z niebieskimi oraz czerwonymi wstawkami.