Ależ pudło Janoszki! Skrzydłowy Zagłębia znalazł się oko w oko ze Szmatułą, ale uderzył obok słupka.

Sporo gry w środkowej strefie boiska w ostatnich minutach meczu.

Przyblokowany strzał Janusa i Szmatuła z trudem wybił piłkę na korner.

84'

Piast chyba już się nie podniesie. Zagłębie wyraźnie odżyło.

81'

Gol! Strzelił Filip Jagiełło. Asystował mu Adrian Rakowski.

Akcja dwóch rezerowych. Rakowski podał do Jagiełły, a 18-latek uderzył sprzed pola karnego nie do obrony dla Szmatuły!

KGHM Zagłębie Lubin
75'

POPRZECZKA! Po rzucie rożnym piłka przeleciała przez całe pole karne i potężny strzał Vacka trafił w poprzeczkę!

74'

Badia znalazł się z lewej strony pola karnego, jednak jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

72'

Zagłębie stara się uspokoić grę, ale Piast wyraźnie poczuł wiatr w żagle.

69'

Vacek oddał techniczny strzał sprzed pola karnego i piłka przeleciała tuż obok słupka.

67'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Kamila Vacka i Polacek bez problemu złapał piłkę.

65'

Piast. Schodzi: Bartosz Szeliga. Wchodzi: Gerard Badia.

64'

Gol! Strzelił Mateusz Mak. Asystował mu Marcin Pietrowski.

Pietrowski idealnie dośrodkował z prawej strony na piąty metr, gdzie Mateusz Mak wyprzedził Janusa i zdobył gola głową.

62'

Vacek silnie dośrodkował z rzutu wolnego, jednak w defensywie Papadopulos interweniował bezbłędnie.

58'

Żółtą kartkę otrzymał Radosław Murawski. Faulował Dąbrowskiego.

54'

Gol! Strzelił Łukasz Janoszka. Asystował mu Michal Papadopulos.

Czeski napastnik dośrodkował na piąty metr, ale tutaj fatalnie interweniował Szmatuła, który nie potrafił złapać piłki. Dopadł do niej Janoszka i bez problemu umieścił w siatce.

53'

Początek drugiej połowy dla Zagłębia. Gra toczy się w okolicach pola karnego Piasta.

51'

Kapitalny drybling Janoszki, ale zabrakło dokładności w polu karnym gliwiczan.

48'

Janoszka uderzył piłkę nad poprzeczką po dośrodkowaniu Starzyńskiego z rzutu wolnego.

46'

Korner dla gospodarzy, ale bez strzału na bramkę Szmatuły.

46'

Początek drugiej połowy.

41'

Brzydki faul Tosika i to powinna być kartka, ale sędzia nie podyktował nawet faulu.

39'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Tosik. To oznacza, że nie zagra w kolejnym meczu.

37'

Bardzo nieudany strzał z dystansu oddał Krzysztof Janus.

35'

Szarża Filipa Starzyńskiego, ale tym razem dobrze interweniował Hebert.

32'

Niezbyt silne uderzenie Papadopulosa z kilku metrów, ale Piast ponownie pozwolił rywalom na oddanie strzału.

31'

Fatalne dośrodkowanie Pietrowskiego z prawej strony boiska.

30'

Zagłębie oddało inicjatywę i czeka na kontry, które są dzisiaj zabójcze.

28'

Zupełnie nieudany strzał z dystansu oddał Łukasz Piątek.

26'

Korner dla Piasta i po dośrodkowaniu na piąty metr piłkę wybili piłkarze Zagłębia.

24'

Piast stara się zdziałać coś w ofensywie, ale Zagłębie wiosną straciło zaledwie cztery gole - najmniej w Ekstraklasie.

21'

Któraś już kontra Zagłębia i Starzyński zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, który o metr minął słupek Piasta.

20'

W końcu Piast! Sasa Zivec był sam na sam z Polackiem, ale ten umiejętnie skrócił kąt i obronił strzał przeciwnika.

19'

Krzysztof Janus dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego i dobry strzał głową oddał Papadopulos. Tym razem Szmatuła nie dał się pokonać.

18'

Piast jest bezradny. Niemal każda akcja Zagłębia pachnie golem.

16'

Znów Zagłębie. Strzał Janusa został przyblokowany i korner dla lubinian.

15'

Kapitalna kontra Zagłębia i kolejny raz doskonałe prostopadłe podanie Starzyńskiego trafiło do Janoszki, który zamiast strzelać, to dryblował i stracił futbolówkę.

14'

Pietrowski zbyt mocno odchylił się przy strzale z 30 metrów i piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

13'

Lekki strzał Szeligi sprzed pola karnego bez problemu złapał Polacek.

12'

Mateusz Mak doszedł do strzału głową na piątym metrze. Był atakowany przez stoperów i oddał niecelne uderzenie.

10'

Kolejna błyskawiczna akcja Miedziowych. Starzyński wypatrzył Janoszkę, ale ten źle przyjął piłkę.

9'

Niezłe dośrodkowanie Starzyńskiego z rzutu wolnego, ale tym razem żaden jego kolega nie doszedł do piłki.

7'

Gol! Strzelił Filip Starzyński.

Reprezentant Polski nie pomylił się i chociaż Szmatuła wyczuł jego intencje, to strzał był zbyt silny, żeby mógł skutecznie interweniować.

6'

RZUT KARNY! Janoszka sfaulowany przez Osyrę!

5'

Ależ BOMBA! Janoszka huknął z 13 metrów i piłka trafiła w POPRZECZKĘ!

4'

Szybka kontra Zagłębia. Janus podał do Starzyńskiego, który uderzył silnie i Szmatuła wybił piłkę na korner.

2'

Gol! Strzelił Łukasz Janoszka. Asystował mu Filip Starzyński.

Janus tylko trącił piłkę z rzutu rożnego do Starzyńskiego, a ten dośrodkował na piąty metr, gdzie ładnym strzałem głową gola zdobył Łukasz Janoszka.