Everton
90+2'

Teraz z 13 metrów nad poprzeczką strzelił Nathaniel Clyne.

90+1'

Daniel Sturridge próbował oddać strzał z ostrego kąta, jednak bardzo przytomnie blokował go Muhamed Besić.

90'

Doliczone 7 minut.

86'

Z dystansu nad bramką uderzył Alberto Moreno.

84'

Temperatura meczu powoli spada, Liverpool wymienia podania w środkowej strefie.

81'

Liverpool. Schodzi: James Milner. Wchodzi: Jordon Ibe.

78'

Teraz Philippe Coutinho uderzył z dystansu celnie, ale nieco za słabo i Joel Robles złapał piłkę.

76'

Gol! Strzelił Philippe Coutinho. Asystował mu Joe Allen.

Po podaniu Allena precyzyjny strzał przy słupku oddał Coutinho i 4:0!

74'

Z ostrego kąta tyleż mocno co niecelnie uderzył Nathaniel Clyne.

72'

Liverpool atakuje z wielką pasją, Everton ma teraz problem z opuszczeniem własnego pola karnego.

69'

Jeszcze jeden zablokowany strzał Coutinho - tym razem sprzed pola karnego. Po chwili Joel Robles obronił uderzenie Alberto Moreno.

66'

Liverpool. Schodzi: Roberto Firmino. Wchodzi: Joe Allen.

65'

Bryan Oviedo rozpaczliwie blokował strzał Philippe Coutinho z 10 metrów. Pachnie pogromem!

62'

Everton. Schodzi: John Stones. Wchodzi: Steven Pienaar.

61'

Gol! Strzelił Daniel Sturridge. Asystował mu Lucas Leiva.

3:0! Lucas Leiva idealnie zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Sturridge'a, a ten z łatwością pokonał Roblesa w sytuacji sam na sam.

58'

Joel Robles na raty zatrzymał szarżującego na boku pola karnego Roberto Firmino.

58'

Everton. Schodzi: Ross Barkley. Wchodzi: Tom Cleverley.

56'

Trudno raczej zakładać, że osłabiony Everton będzie w stanie się podnieść. W drugiej połowie Mignolet nie ma na razie pracy.

56'

Przypominamy o naszym profilu na Facebooku tylko dla kibiców piłki nożnej. Polecamy -> http://www.facebook.com/PilkaNozna.SportoweFakty

54'

Origi opuścił boisko na noszach, to dla niego koniec meczu.

51'

Origi ucierpiał w tym starciu, medycy na boisku.

50'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Ramiro Funes Mori. Obrońca Evertonu brutalnie sfaulował Origiego i sędzia słusznie wyrzucił go z boiska.

49'

Spokojny początek drugiej części. Liverpool nie forsuje tempa, a goście jeszcze nie podejmują wielkiego ryzyka z przodu.

46'

Everton. Schodzi: Gareth Barry. Wchodzi: Muhamed Besić.

46'

Początek drugiej połowy.

45+2'

Gol! Strzelił Mamadou Sakho. Asystował mu James Milner.

Everton przyjął drugi cios! Druga asysta Milnera, który tym razem centrował z lewej strony pola karnego i z najbliższej odległości głową do siatki trafił Sakho!

45'

Doliczone 2 minuty.

43'

Gol! Strzelił Divock Origi. Asystował mu James Milner.

Liverpool na prowadzeniu! Milner długo układał sobie piłkę do dośrodkowania z prawego skrzydła, w końcu posłał ją wprost na głowę Origiego, a ten - mimo asysty dwóch rywali - uderzył tak, że Robles był bez szans!

43'

Gospodarze czytelnie rozegrali rzut wolny i Kevin Mirallas zablokował strzał Clyne'a z 17 metrów.

42'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Aaron Lennon.

39'

Płasko sprzed pola karnego uderzył Divock Origi. Celnie, ale zbyt lekko, by zaskoczyć Roblesa.

36'

Ross Barkley wpadł w pole karne, sposobił się do strzału z ostrego kąta, jednak znakomicie wmieszał się w to Alberto Moreno.

35'

Tempo jest znakomite, ale od dłuższego fragmentu zdecydowanie dominuje Liverpool, który atakuje z dużym rozmachem.

32'

Teraz John Stones zablokował mocny strzał Lallany z ostrego kąta.

30'

James Milner zagrał za plecy obrońców do Roberto Firmino, ten stanął oko w oko z Roblesem, ale górą bramkarz Evertonu, który zatrzymał strzał z ostrego kąta!

27'

Rzut wolny z 22 metrów egzekwował Philippe Coutinho, jednak uderzył wyraźnie obok słupka. Zarysowała się przewaga The Reds.

24'

Mogło być 1:0 dla Liverpoolu! Znakomicie z prawego skrzydła dośrodkował Nathaniel Clyne i tuż obok słupka główkował Adam Lallana!

21'

Niezła próba Philippe Coutinho, lecz po jego uderzeniu z 25 metrów piłka minęła spojenie słupka z poprzeczką.

19'

W odpowiedzi mocno, ale niecelnie uderzył z kilkunastu metrów Kevin Mirallas.

19'

Po dośrodkowaniu Alberto Moreno do nikogo zgrał piłkę Adam Lallana i goście wyszli z opresji.

16'

Gospodarze wypracowali najlepszą jak dotąd okazję, ale na razie nie potrafią zdominować lokalnego rywala.

12'

Technicznie sprzed pola karnego uderzył Kevin Mirallas. Nad poprzeczką.

11'

Dość zaskakujący obraz gry, Everton w ataku pozycyjnym.

8'

Żółtą kartkę za faul otrzymał James Milner.

6'

Co za szansa The Reds! Po podaniu Philippe Coutinho Adam Lallana przegrał jednak pojedynek sam na sam z Roblesem!

6'

Mamadou Sakho oddalił zagrożenie po dośrodkowaniu Bainesa z rzutu wolnego z narożnika boiska.

4'

Od początku bardzo szybkie tempo, nieco częściej atakują The Toffees.

2'

Przed polem karnym gospodarzy szarżował Kevin Mirallas, znakomicie zastopował go jednak Mamadou Sakho.