Premier League: 31. kolejka
19 mar 2016 16:00
90+3'

Dimitri Payet ustawił piłkę na 27. metrze. Techniczne uderzenie minęło mur, ale Thibaut Courtois rzucił się w swoją lewą stronę i obronił.

90+2'

Żółtą kartkę otrzymał Cesc Fabregas.

90'

Arbiter doliczył 5 minut.

89'

Gol! Strzelił Cesc Fabregas

Hiszpan uderzył w prawy róg, a bramkarz pofrunął w lewy. Remis na Stamford Bridge!

88'

Antonio podciął Rubena Loftusa-Cheeka. Rzut karny dla Chelsea!

84'
78'

Zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, ale żaden z gości nie oddał strzału.

72'

Przewrotka Fabregasa, ale piłka przeleciała nad bramką.

69'

Próbuje Chelsea, ale goście nie przypadkowo zajmują w tabeli piątą pozycję. Dobra, obronna postawa West Hamu.

65'

Ofiarna interwencja Reida, który przyjął na plecy atomowy strzał Traore. Gospodarze protestowali, widząc zagranie ręką w szesnastce, ale nic z tych rzeczy.

64'

Żółtą kartkę otrzymał Cheikhou Kouyate. Faul na Pedro nie podlegał dyskusji.

West Ham United
61'

Gol! Strzelił Andy Carroll. Asystował mu Dimitri Payet.

Był na boisku niespełna minutę, a już podniósł rękę w geście triumfu! Caroll znakomicie pokazał się po lewej stronie pola karnego i wykończył podanie od Payeta.

61'

Piękny strzał Remy'ego, ale Adrian również błysnął przedniej urody interwencją.

56'

Zaskakujący strzał Cresswella z lewej strony pola karnego. Bramkarz jedynie uklęgnął, a piłka trafiła w poprzeczkę i wróciła na boisko!

52'

Dobra oskrzydlająca akcja Ivanovicia, który podłączył się prawym skrzydłem. Zagranie wzdłuż bramki przeciął jednak jeden z obrońców.

49'

Świetny pomysł Payeta i długie prostopadłe podanie na wolne pole. Zza obrońców wyskoczył Sakho, ale ofiarnym wślizgiem piłkę zgarnął John Terry.

46'
46'

Początek II połowy.

45+3'

Gol! Strzelił Cesc Fabregas.

Hiszpan fenomenalnie przymierzył z 23 metrów, pakując futbolówkę w górny róg bramki Andriana.

45+2'

Żółtą kartkę otrzymał Winston Reid. To kara za faul na Oskarze.

45'

Arbiter doliczył 3 minuty.

42'

West Ham długo rozgrywał piłkę na połowie Chelsea. Wreszcie prostopdałą piłką został obsłużony Mark Noble. Pomocnik chyba nie spodziewał się takiego rozwiązania akcji, bowiem nie trzymał linii spalonego.

39'

Bezpośredni strzał na bramkę z 25 metrów. Willian ładnie zakręcił piłkę, ta minęła mur, ale przeleciała obok lewego słupka.

37'

Cheikhou Kouyate zbyt intensywnie pracował rękoma i uderzył Kenedy'ego. Potrzebna pomoc medyczna.

33'

Słabo wygląda dyspozycja Chelsea. Brakuje nie tylko sytuacji, ale i celnych podań. Adrian z pewnością spodziewał się trudniejszego meczu.

30'

Manuel Lanzini piętą zagrywał na wolne pole. Nadbiegający Aaron Cresswell huknął po długim rogu, ale pomylił się o metr.

28'

Wreszcie gospodarze wymienili kilka szybkich podań przed polem karnym rywala i zrobiło się groźnie. Piłka powędrowała na prawą stronę. Uderzał Willian, ale świetny blok Cresswella wyjaśnił sytuację.

25'

Kenedy założył siatkę rywalowi i uderzył z 20 metrów... nad poprzeczką.

23'

Diafra Sakho dobrze wystartował do prostopadłego podania od Payeta, ale Cahill do spółki z bramkarzem zatrzymali napastnika.

20'

Dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne West Hamu, ale Adrian sprzątnął piłkę sprzed nosa Terry'ego. Dobre piąstkowanie golkipera gości.

17'

Gol! Strzelił Manuel Lanzini.

John Obi Mikel niefortunnie wybijał piłkę wślizgiem spod nóg Payeta, a ta trafiła do Lanziniego. Piękny strzał sprzed pola karnego i Thibaut Courtois nie sięgnął futbolówki.

15'

Żółtą kartkę otrzymał Branislav Ivanović. Payet zatrzymany w zdecydowany sposób.

14'

Wkrótce minie kwadrans, a my czujemy niedosyt. Gra nie porywa.

11'

Odpowiedź gości i niemal identyczna pozycja strzałowa, w której znalazł się Antonio. Różnica polegała na tym, że Thibaut Courtois nie odbijał piłki, a pewnie ją chwycił.

9'

Dużo przypadku w akcji Chelsea. Piłka trafiła na prawą stronę pola karnego, gdzie z ostrego kąta uderzył Loic Remy. Adrian pilnował krótkiego rogu i odbił piłkę nogami.

7'

Gra toczy się głównie w środku pola.

4'

Otwierające podanie na lewe skrzydło do Kenedy'ego, a ten natychmiast zagrywał do Remy'ego. Akcję przerwał gwizdek...był ofsajd.

1'

Pierwsza akcja i już West Ham mógł skarcić gospodarzy. Dimitri Payet zbyt mocno zagrywał do wybiegającego na czystą pozycję Valencii.

15:39

Spotkanie poprowadzi Robert Madley.

15:39

Przed nami derby Londynu! Kto by przypuszczał, że po 29. kolejkach Młoty będą miały aż 9 punktów więcej od Chelsea. Mimo niższej pozycji w tabeli to podopieczni Hiddinka są uznawani za faworytów dzisiejszego spotkania.