Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu.

Żółtą kartkę otrzymał Joleon Lescott.

87'

Żółtą kartkę otrzymał Wayne Routledge.

82'

Ostatnie 10 minut zostało drużynie z Birmingham, by wyrównać. Nie jest już równie błyskotliwa jak na początku pojedynku, więc może być o to trudno.

76'

Teraz spadło tempo rywalizacji. Dużo zmian, a Swansea City jest na rękę spowalnianie gry.

72'

Joleon Lescott główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i sytuację musiał ratować Łukasz Fabiański. Jego obrońcy dopuszczają do strzału praktycznie po każdym stałym fragmencie.

68'

Bafetimbi Gomis skupił na sobie uwagę zawodników Aston Villa. Wiedzą, że będzie motorem napędowym kontrataków Swansea City.

65'

Trudno przychodzi atakowanie gościom po zmianie wyniku. Skomplikowana sytuacja w tym spotkaniu i w tabeli Premier League wiąże im nogi.

59'

Żółtą kartkę otrzymał Gylfi Sigurdsson.

59'

Ponownie rzut wolny. Po dośrodkowaniu cała grupka piłkarzy Swansea City próbował oddać strzał. Ostetecznie spróbował szczęścia Gylfi Sigurdsson i nadział się na interwencję defensora.

57'

Swansea City może grać spokojniej z prowadzeniem. Aston Villa popełnia błędy indywidualne w kluczowych momentach i musi gonić wynik.

53'

Gol! Strzelił Federico Fernandez.

Nie popisał się Brad Guzan, który nerwowo wyszedł do dośrodkowania z rzutu wolnego po faulu Alu Cissokho. Za plecami bramkarza Aston Villa czaił się Federico Fernandez i wepchnął piłkę do bramki na 1:0!

49'

Piłka w środku pola. Trwa walka o ten sektor boiska, a bramkarze mają spokojny powrót do pracy po 15 minutach w szatni.

46'

Gra wznowiona po przerwie.

46'
45'

Doliczona minuta.

43'

Łukasz Fabiański piąstkował piłkę na rzut rożny, a po dośrodkowaniu z narożnika boiska Ciaran Clark główkował poza światło bramki Swansea City.

40'

Bafetimbi Gomis uderzył niecelnie, a po przeciwnej stronie boiska Rudy Gestede został zatrzymany wślizgiem. Tak pierwsza połowa powoli dobiega końca.

38'

Modou Barrow przeprowadził akcję indywidualną. Ładnie zbiegł do środka, ale zagapił się i nie zauważył, że przeciwnik przetnie jego przewidywalne podanie.

36'

Żywe widowisko. Momentami brakuje jakości przy ostatnim podaniu czy strzale. Tak naprawdę tylko kilka ładnych akcji doczekało się godnego wykończenia.

33'

Łukasz Fabiański! Bramkarz reprezentacji Polski przesunął się umiejętnie na linii bramkowej i złapał piłkę po strzale głową Rudy'ego Gestede. Wyborna interwencja.

32'

Fenomenalne podanie za plecy obrońców Aston Villa. Modou Barrow wyskoczył delikatnie za szybko i sędzia asystent musiał zasygnalizować spalonego.

28'

Po faulu Alu Cissokho gospodarze mieli szansę na zdobycie gola z rzutu wolnego. Została zmarnowana koncertowo.

27'

Żółtą kartkę otrzymał Aly Cissokho.

Aston Villa
25'

Akcja zespołu z Walii na lewej stronie boiska, ale nie było groźnego dośrodkowania. Grę rozpocznie dalekim wykopem Brad Guzan.

22'

Obrona Swansea City nie jest kolektywem. Ciaran Clark wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego i główkował niedaleko od bramki Łukasza Fabiańskiego.

20'

Piłka przecina pole karne Swansea City. Ashley Williams nie doszedł do równowagi po spięciu z przeciwnikiem i ratował się nerwowym wybiciem na korner.

17'

Anglia. Rudy Gestede i Ashley Williams prawie pobili się na boisku, a sędzia Mike Dean nie pokazał nawet żółte kartki.

15'

Za głębokie dośrodkowanie w pole karne Swansea City i Łukasz Fabiański miał okazję, by zaprezentować pewny chwyt.

12'

Ponownie wyrównała się gra. Kotłuje się pod obiema bramkami, natomiast wszystkie sytuacje strzeleckie nie są stuprocentowe. Na takie trzeba jeszcze poczekać.

8'

Fajnie krążyła piłka między piłkarzami Aston Villa, a całą akcję zakończył strzałem tuż nad poprzeczką Jordan Ayew. Zapachniało golem!

7'

Dłuższe rozegranie Aston Villa, a gospodarze nie kwapią się do wysokiego pressingu. Drużyna z dna Premier League chce chyba przejąć inicjatywę.

5'

Bafetimbi Gomis wywalczył rzut wolny dla Swansea City na lewym skrzydle. Nie było po nim zagrożenia w polu karnym Brada Guzana.

18:09

Ławka rezerwowych Swansea City: Kristoffer Nordfeldt - Jordi Amat, Kyle Naughton, Wayne Routledge, Leon Britton, Jefferson Montero, Alberto Paloschi.

18:09

Ławka rezerwowych Aston Villa: Mark Bunn - Jores Okore, Leandro Bacuna, Carlos Sanchez, Andre Green, Scott Sinclair, Gabriel Agbonlahor.