23 kwi 2016 16:00
90'

II połowa przedłużona o trzy minuty.

87'

Ojo wycofał piłkę spod końcowej linii do Coutinho, którego strzał na ciało przyjął Anita.

87'

Shelvey zepsuł dobrze zapowiadającą się kontrę Newcastle!

85'

Liverpool bije głową w mur.

83'

Newcastle. Schodzi: Cheick Tiote. Wchodzi: Jonjo Shelvey.

83'

Liverpool. Schodzi: Adam Lallana. Wchodzi: Oluwaseyi Ojo.

81'

I teraz po centrze Firmino z prawej strony na bramkę Newcastle zagłówkował Sturridge, ale Darlow pewnie złapał piłkę.

80'

Trwa szturm Liverpoolu, ale od kilku dobrych minut Darlow nie musiał interweniować na linii.

77'

Liverpool zamknął Sroki na ich połowie. Wprowadzenie do gry Coutinho i Lucasa wniosło dużo dobrego do gry gospodarzy.

71'

Liverpool. Schodzi: Joe Allen. Wchodzi: Lucas Leiva.

70'

Ach! Lallana uderzył płasko z linii bocznej pola karnego, ale piłka minęła słupek bramki Newcastle.

66'

Gol! Strzelił Jack Colback.

Newcastle ruszyło z kontrą po stracie Sturrigde'a, Townsend dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne Liverpoolu, a tam Lovren wygrał pojedynek powietrzny z Cisse, ale interweniował tak niefortunnie, że piłka spadła pod nogi Colbacka, który uderzył bez przyjęcia, futbolówka odbiła się od Lovrena i wpadła do siatki obok zmylonego Mignoleta.

Newcastle United
65'

Po przerwie, głównie za sprawą lepszej postawy Newcastle, spotkanie na Anfield jest o wiele ciekawsze. Brak może wielu sytuacji podbramkowych, ale gra jest prowadzona w wysokim tempie.

62'

Liverpool wziął się w garść po kolejnym ostrzeżeniu ze strony Newcastle.

59'

Piłka w siatce Newcastle po strzale Firmino, ale gol nie został uznany, bowiem Brazylijczyk był na spalonym. Uderzenie Firmino poprzedziła jednak świetna akcja Liverpoolu, którą groźną główką zakończył Allen, a po której znakomitą interwencją popisał się Darlow.

54'

Pewna interwencja Mignoleta po "główce" Sissoko.

53'

Żółtą kartkę otrzymał James Milner.

Liverpool FC
52'

Goście wyszli ze świetną kontrą, w końcowej fazie której Cisse nie zdołał oddać strzału na bramkę Liverpoolu. Napastnik Newcastle oddał jeszcze piłkę Townsendowi, ale ten uderzył wysoko nad poprzeczką.

48'

Gol! Strzelił Papiss Cisse. Asystował mu Vurnon Anita.

Fatalny błąd Mignoleta! Po centrze Anity bramkarz Liverpoolu źle obliczył tor lotu piłki i minął się z nią, dzięki czemu futbolówka trafiła do Cisse, a ten głową posłał ją do pustej bramki gospodarzy.

46'

Początek II połowy. Od środka Newcastle.

45'

I połowa została przedłużona o trzy minuty.

45'

Po centrze Cisse piłka trafiła do zamykającego akcję Anity, ale ten z 12 metrów uderzył daleko od bramki Liverpoolu.

42'

Goście w końcu stworzyli sobie sytuację strzelecką, ale Mignolet nie musiał interweniować po główce Cisse, a poza tym napastnik Srok był na minimalnym spalonym i sędziowi przerwali grę.

39'

Dośrodkowana przez Lallanę piłka padła łupem Darlowa.

36'

Sędzia Andre Mariner oszczędził Newcastle. Po zagraniu Firmino Dummett zagrał piłkę ręką w swoim polu karny, ale arbiter nie wskazał na wapno.

35'

Mbemba w ostatniej chwili wślizgiem zatrzymał składającego się do strzału Firmino!

33'

Sytuacja Newcastle jest dramatyczna. A przypomnijmy, że w każdym z trzech ostatnich meczów na Anfield Liverpool strzelał po cztery gole.

30'

Gol! Strzelił Adam Lallana. Asystował mu Alberto Moreno.

Moreno zagrał wzdłuż pola karnego do Lallany, który pokonał Darlowa fenomenalnym uderzeniem lewą nogą z 17 metrów.

28'

Ale Liverpoolu też brakuje precyzji w kluczowych momentach. Słabe spotkanie na Anfield.

25'

Jedyne, co dają Newcastle oskrzydlające ataki, to rzuty rożne, ale Mignolet nie musiał jeszcze interweniować nawet na przedpolu.

22'

Żółtą kartkę otrzymał Cheick Tiote.

21'

Bez zagrożenia pod bramką Liverpoolu po centrze Townsenda z rzutu rożnego.

17'

Zakotłowało się w polu karnym Newcastle po centrze Moreno i strzale Firmino, ale gościom udało się wyjść z opresji obronną ręką.

15'

Lovren wrócił do gry.

15'

Lovren wstał z boiska i schodzi z płyty o własnych siłach, ale nadal nie wiadomo, czy będzie mógł kontynuować występ.

13'

Dramatyczne sceny na Anfield. Lovren upadł na murawę po zderzeniu z Cisse i nie mógł złapać tchu, ale na szczęście Chorwat jest już opatrywany przez lekarzy.

11'

Liverpool przejął inicjatywę i prowadzi atak pozycyjny.

9'

Tak, Moreno wrócił na boisko.

9'

Moreno zszedł z boiska o własnych siłach i chyba będzie mógł kontynuować grę.

7'

Przerwa w grze. Moreno doznał urazu kolana i będzie potrzebował pomocy lekarzy.

5'

Sroki rzuciły się do odrabiania strat, ale gospodarze duszą w zarodku ich próby.

2'

Gol! Strzelił Daniel Sturridge. Asystował mu Alberto Moreno.

Co za początek Liverpoolu! Moreno niemal z linii środkowej zagrał piłkę w pole karne gości do Sturridge'a, ten skleił futbolówkę na pierś i pokonał Darlowa strzałem z półobrotu.

2'
#0
15:42

Piłkarze są już na boisku. Liverpool zagra na czerwono, a Newcastle wystąpi w białych koszulkach oraz błękitnych spodenkach i getrach.

15:36

To wiadomość z ostatniej chwili: w kadrze na mecz z Newcastle brakuje Mamadou Sakho, który jest podejrzany przez UEFA o stosowanie dopingu.

15:36

Dla menedżera Newcastle United, Rafaela Beniteza to powrót na Anfield. Hiszpan prowadził Liverpool w latach 2004-2010 i triumfował z The Reds w Lidze Mistrzów (2005), Superpucharze Europy (2005), Pucharze Anglii (2006) i Superpucharze Anglii (2006).

15:36

Spotkanie miał poprowadzić Martin Atkinson, ale arbitrem głównym będzie jednak Andre Mariner.