Strzał rozpaczy Kane'a z dystansu. To nie mogło się udać.

90+4'

Forster uratował Southampton! Bardzo groźnie uderzał Chadli.

90'

W końcówce nie dzieje się wiele ciekawego. Arbiter doliczył 5 minut do regulaminowego czasu.

85'

Niecelny strzał głową oddał Dier. Nie kleją się ataki Tottenhamu.

83'

Żółtą kartkę otrzymał Shane Long.

Southampton FC
80'

Long przedzierał się środkiem pola, ale nie zdołał opanować piłki i przejął ją Lloris.

78'

Tottenham. Schodzi: Ryan Mason. Wchodzi: Nacer Chadli.

78'

Gospodarze ruszyli do ataków. Czy zdołają przynajmniej zremisować?

76'

Niecelne uderzenie Lameli z rzutu wolnego. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

72'

Gol! Strzelił Steven Davis. Southampton na prowadzeniu! Steven Davis wymienił podanie z Tadiciem, po czym uderzył płasko z 16 metrów. Zasłonięty Lloris nie zdążył z interwencją!

70'

Krótka przerwa w grze na regenerację sił. Trenerzy wykorzystują tę okazję do udzielenia piłkarzom wskazówek.

67'

Walker dopadł do piłki na 25.  metrze i postanowił oddać mocny strzał. Trafił jednak w nogi jednego z obrońców.

65'
65'
64'

Wyrównany pojedynek w drugiej połowie, żadna z drużyn nie uzyskała wyraźne przewagi.

59'

Mocny strzał Kane'a z dystansu minął bramkę strzeżoną przez Forstera.

58'

Southampton. Schodzi: Jordy Clasie. Wchodzi: Oriol Romeu.

56'

Wzrost nie pomógł Kane'owi w dojściu do dośrodkowania. Gdyby jednak napastnik sięgnął piłkę, byłoby bardzo groźnie.

54'

Teraz świetną okazję miał Long, jednak główkował niecelnie! Mogło być 2:1 dla Świętych!

51'

Lamela centrował z rzutu wolnego przed bramkę, gdzie pojedynek główkowy wygrali obrońcy S'oton.

50'

Żółtą kartkę otrzymał Sadio Mane.

49'

Dwie groźne kontry wyprowadzili już Święci. Tottenham musi uważać w obronie.

46'

Początek II połowy.

45+3'

Wyśmienita okazja dla Tottenhamu! Kane ograł obrońcę przy linii końcowej i miał przed sobą tylko Forstera, ale trafił w niego. Dobijał jeszcze Eriksen i tym razem Forster kapitalnie interweniował.

45+1'

Tadić dogrywał do Davisa na środek pola karnego. W ostatniej chwili we wszystko wmieszali się obrońcy Tottenhamu.

45'

Arbiter doliczył 3 minuty do I połowy.

41'

Nieciekawa końcówka I połowy meczu w Londynie.

37'

Tottenham wrócił do prowadzenia ataków, ale podopieczni Pochettino nie grają dzisiaj rewelacynie.

34'

Przerwa w grze, na skutek urazu którego doznał Sadio Mane.

31'

Gol! Strzelił Steven Davis. Wyrównanie na White Hart Line! Szybka akcja Southampton: dogranie w pole karne i podanie Tadicia, po którym Steven Davis strzałem z pierwszej piłki zaskoczył Llorisa.

29'

Dosyć ryzykowna interwencja Rose'a, który wybijał piłkę na rzut rożny centymetry obok słupka bramki Kogutów.

27'

Z dystansu strzelał Kane, jednak przymierzył dość wyraźnie obok słupka.

26'

Anemiczny strzał Eriksena z 16 metrów nie sprawił Forsterowi żadnych problemów.

23'

Mane szarżował w polu karnym i niemal zdołał oddać strzał z 6 metrów. Poprawiał jeszcze Tadić, ale zablokował go Walker.

21'

Niecelnie z dystansu przymierzył Dusan Tadić.

20'

Święci na razie nie mają recepty na szczelną defensywę Tottenhamu, który nadal przeważa.

16'

Gol! Strzelił Heung-Min Son. Koguty na prowadzeniu! Po prostopadłym podaniu Lameli Son ubiegł bramkarza i spod linii końcowej podbiegł dwa metry w kierunku bramki, po czym mimo asysty obrońców z bliska pokonał Forstera!

Tottenham Hotspur
12'

Son potężnie dośrodkował przed bramkę spod linii końcowej, ale piłka tylko przeszyła powietrze.

11'

Ni to strzał, nie to podanie Tadicia przed bramkę. Serb posłał piłkę tuż obok słupka, a sytuację miał dogodną.

8'

Długo trwała ofensywna akcja Tottenhamu, jednak zabrakło strzału na bramkę. Ostatecznie tylko korner dla londyńczyków.

6'

Świetna okazja dla Tottenhamu! Po dograniu w pole karne Eriksen oddał strzał wślizgiem, który w doskonałym stylu obronił Forster!

5'

Koguty starają się przejść do ataku pozycyjnego.

3'

Szybkie tempo gry w pierwszych minutach meczu, ale na razie bez spięć podbramkowych.

14:10

Southampton w ostatniej kolejce pokonał 4:2 Manchester City i zajmuje wysokie 7. miejsce w tabeli.

14:10

Tottenham w przypadku zwycięstwa zapewni sobie 3. miejsce w tabeli. De facto będzie miał również zagwarantowane wicemistrzostwo Anglii.