Po centrze Wróbla z rzutu rożnego Żak uderzył z kilku metrów obok bramki GKS-u!

86'

. Schodzi: Bartosz Jaroszek. Wchodzi: Adam Żak.

82'

Gol! Strzelił Grzegorz Goncerz. Asystował mu Adrian Frańczak.

"Gonzo" huknął w środek bramki jak z armaty! A Pawłowski rzucił się w swoją lewą stronę.

81'

Rzut karny dla GKS-u po faulu Jaroszka na Frańczaku!

80'

Spotkanie jest otwarte z obu stron. Piłkarzom nie brak chęci i woli odniesienia zwycięstwa, ale słabiej z jakością.

73'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Pielorz.

69'

Świetna interwencja Kuchty po "główce" Kopczyka z 9 metrów!

67'

Niecelne uderzenie Gonzaleza sprzed pola karnego.

66'

Gonzalez przedarł się prawym skrzydłem i dośrodkował do Kozłowskiego, który z czterech metrów zagłókował nad bramką GKS-u.

64'

GKS zamknął Rozwój na jego połowie, ale w II połowie Pawłowski w poważnych opałach jeszcze nie był.

62'

. Schodzi: Adam Czerkas. Wchodzi: Filip Kozłowski.

57'

GKS odzyskał kontrolę nad spotkaniem. Po przewadze Rozwoju w pierwszych minutach II połowy teraz do głosu doszli piłkarze Jerzego Brzęczka.

53'

Szołtys dośrodkował z rzutu wolnego tak, że piłka dokręcała się do bramki Rozwoju. Nikt nie trącił futbolówki, ale tor jej lotu kontrolował Pawłowski i pozwolił jej na opuszczenie boiska.

48'

Słupek uratował GKS przed stratą drugiego gola! Po centrze Wróbla z rzutu wolnego Kopczyk doszedł do pozycji strzelekiej i z narożnika pola bramkowego trafił piłką w słupek bramki GKS-u.

47'

Żółtą kartkę otrzymał Tomasz Zahorski.

46'

Początek II połowy. Od środka GKS.

45'

Straszny kiks Frańczaka, który był z piłką pod końcową linią, ale zamiast dośrodkować ją w pole karne Rozwoju, przeciął nogą powietrze i wywinął "orła".

43'

GKS ma problem z odzyskaniem kontroli nad spotkaniem.

39'

I Rozwój idzie za ciosem. Teraz Wróbel wjechał z piłką w pole karne GKS-u i spod linii końcowej wycofał piłkę do Czerkasa, którego w ostatniej chwili od podania odciął Praznovsky.

36'

Żółtą kartkę otrzymał Grzegorz Goncerz.

34'

Gol! Strzelił Tomasz Wróbel.

Ależ gol Wróbla! Kapitan Rozwoju huknął z 25 metrów tak, że Kuchta nie miał szans na interwencję!

Rozwój Katowice
30'

A jednak podopiecznym Smyły udało się zamknąć GKS na jego połowie.

28'

Rozwój nie ma argumentów, by zagrozić GKS-owi.

24'

Duda uderzył bardzo mocno z ok. 20 metrów, ale Pawłowski znów błysnął wysokimi umiejętnościami!

24'

Trwa oblężenie bramki Rozwoju!

21'

Frańczak huknął z 25 metrów, ale Pawłowski pewnie złapał piłkę.

20'

Rozwój musi gonić wynik, ale to GKS ciągle ma kontrolę nad spotkaniem.

16'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Bartosz Jaroszek.

Fatalny swojak Jaroszka! Po centrze Frańczaka interweniował głową tak niefortunnie, że posłał piłkę do swojej siatki!

13'

Tuż przed pierwszym gwizdkiem doszło do zmiany w wyjściowym składzie Rozwoju: anonsowanego pierwotnie Szatana zastąpił Tkocz.

10'

Niecelne uderzenie Dudy sprzed pola karnego.

9'

GKS przejął inicjatywę i buduje atak pozycyjny.

5'

I w odpowiedzi Kopczyk bez pardonu zaatakował Goncerza. Derby to derby...

2'

Brutalny faul Kamińskiego na Wróblu, ale sędzia Opaliński oszczędził obrońcę GKS-u i nie pokazał mu żółtej kartki.

12:41

Piłkarze są już na murawie. Rozwój wystąpi na zielono, a GKS zagra na czarno.

12:24

Po sobotnich rozstrzygnięciach w innych meczach, Rozwój Katowice spadł na siedemnastą pozycję w I lidze. Strata ekipy ze Zgody do miejsca gwarantującego baraż wynosi dwa punkty, a do bezpiecznej strefy trzy "oczka". Z kolei GKS Katowice to obecnie siódmy zespół zaplecza Ekstraklasy. GieKSa nie ma żadnych szans na awans, ale w jej zasięgu jest zajęcie trzeciego miejsca na zakończenie sezonu.