Zawisza. Schodzi: Igor Witczak. Wchodzi: Dorian Affeld.

schodzi Schodzi
Igor Witczak #16
83'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Szymon Lewicki! Fantastyczna interwencja Perdijicia! Tym razem lepszy od Lewickiego był bramkarz Zagłębia!

Zawisza Bydgoszcz
82'

Sędzia odgwizdał rzut karny! Zagłębie się z tym nie zgadza, Dudek tłumaczy, że Matusiak nie miał zamiaru faulować rywala!

78'
ZMIANA

Zagłębie S. Schodzi: Jakub Wilk. Wchodzi: Fabian Klama.

Fabian Klama #33
78'

Zagłębie mocno cofnięte, stara się nie panikować podczas gry w osłabieniu.

76'

Co za interwencja Sapeli! Z około 16 metrów huknął Sebastian Dudek, ale bramkarz kapitalnie obronił!

74'

Na boisku nie dzieje się nic ciekawego. Grające w osłabieniu Zagłębie czeka na rywala.

71'

Po kilkunastu szalonych minutach oba zespoły zwolniły tempo gry.

70'

Sapela pewnie wyłapał dośrodkowanie Jakuba Wilka z rzutu wolnego.

67'
ZMIANA

Zawisza. Schodzi: Daniel Włosiński. Wchodzi: Maciej Jankowski.

Maciej Jankowski #29
64'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Szymon Lewicki. Zawodnik Zawiszy pewnie wykorzystał rzut karny.

1
62'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Wojciech Fabisiak.

Zagłębie Sosnowiec
1
62'

Nieporozumienie obrońców Zagłębia, z bramki wyszedł Fabisiak, sfaulował Lewickiego, który wpadł w pole karne. Czerwona kartka dla Fabisiaka i rzut karny dla Zawiszy!

56'

Smektała przejął piłkę, ruszył na bramkę, ale uderzył niecelnie.

54'

Uderzał Kamiński, piłka odbiła się jeszcze od Lewickiego i wpadła do bramki, ale sędzia odgwizdał spalonego. W Sosnowcu robi się coraz ciekawiej!

53'

Spojenie ratuje Zagłębie! Gdyby Stawarczyk uderzył trochę niżej, byłaby kontaktowa bramka.

51'

Pierwsza akcja Zawiszy po przerwie. Smektała chciał zamknąć ją na skrzydle, ale uprzedzili go rywale.

49'

Znów Sapela uprzedził Araka!

47'

Refleks Sapeli uratował Zawiszę!

46'

Gramy po przerwie!

43'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Daniel Włosiński.

42'

Zagłębie miało dwa rzuty rożne, oba wykonywał Wilk. Najpierw strzał Araka został zablokowany, a przy drugiej sytuacji Markowski główkował ponad bramką.

40'

Świetna indywidualna akcja Smektały. Minął Fonfarę i miał przed sobą tylko Fabisiaka, ale uderzył obok bramki.

39'

Goście mocniej zaznaczyli swoją obecność na boisku, ale Stawarczyk oddał niecelny strzał.

37'

Mogło być już 3:0! Bardzo dobrą akcję wykończył Bartczak, ale uderzył minimalnie nad poprzeczką.

35'

Smektała próbował zaskoczyć Fabisiaka strzałem pod poprzeczkę, ale bramkarz Zagłębia popisał się świetną interwencją.

33'

Dobre podanie dostał Matusiak, ale stracił piłkę na rzecz Gajewskiego.

30'

Spotkanie nieco straciło na swojej dynamice, ale wciąż inicjatywa należy do Zagłębia.

26'

Z lewej strony pola karnego strzelał Bartczak, ale Sapela obronił - tak jak i dobitkę Dudka!

20'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Sebastian Dudek. Dudek został sfaulowany około 25 metrów od bramki. Kapitan Zagłębia podszedł do piłki i bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył na bramkę. Sapela był bez szans!

1
17'

Po grze Zagłębia widać duże chęci na zajęcie trzeciego miejsca. Wszyscy piłkarze beniaminka, poza Fabisiakiem, na połowie rywali.

15'

Udovicić próbował dośrodkować w pole karne, ale piłkę przejęli bydgoszczanie.

12'

Sołowiej nie dość, że strzela bramki, to jeszcze czujnie gra w obronie. Własnie uprzedził pędzącego do piłki Lewickiego.

10'

Póki co Zawisza nie kwapi się do ofensywnej gry, raczej wyczekuje na ruchy Zagłębia.

7'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Łukasz Sołowiej. Asystował mu Jakub Wilk. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Jakub Wilk, a najwyżej do piłki wyskoczył Łukasz Sołowiej!

1
3'

Lewym skrzydłem ruszył Bartczak ale zatrzymali go obrońcy.

14:41

Mecz poprowadzi Mariusz Złotek (Gorzyce).

14:41

W przerwie zimowej zarówno Zagłębie, jak i Zawisza zapowiadały walkę o awans do Ekstraklasy. Jednak runda wiosenna w wykonaniu obu zespołów dość szybko zweryfikowała te zapowiedzi. Przed ostatnią kolejką na trzecim miejscu plasuje się Zawisza, zaś sosnowiczanie zajmują piątą lokatę, ale sezon mogą zakończyć na najniższym stopniu podium.