01 kwi 2016 20:30
90'

Sędzia doliczył 2 minuty.

89'

Drużyna z Wolfsburga mogła uratować honor, jednak strzał z pierwszej piłki Scheafera minął bramkę o pół metra.

87'

Gol! Strzelił Wladlen Jurczenko. Błąd obrony gości w wyprowadzeniu piłki. Kiessling podał do Hernandeza, ten wycofał do Jurczenki, który huknął sprzed pola karnego tuż przy słupku! VfL na kolanach!

Bayer 04 Leverkusen
85'

Diego Benaglio ma stalowe nerwy. Bramkarz stojąc obok gracza Bayeru zdecydował się przyjmować piłkę tuż przed linią bramkową.

84'

Żółtą kartkę otrzymał Andre Schuerrle.

VfL Wolfsburg
82'

Wolfsburg. Schodzi: Robin Knoche. Wchodzi: Carlos Ascues.

82'

Żółtą kartkę otrzymał Maximilian Arnold. Zawodnik gości zwyzywał sędziego i został ukarany.

79'

Po chwili po drugiej stronie boiska podobnie zachował się bramkarz VfL Diego Benaglio.

79'

Bernd Leno wyjściem przed pole karne zatrzymał atak gości.

76'

Żółtą kartkę otrzymał Julian Draxler.

73'

Gol! Strzelił Javier Hernandez. Asystował mu Karim Bellarabi. Ależ pięknego gola zdobył Chicharito! Meksykanin z narożnika pola karnego nadał piłce rotacji i ta wpadła do bramki tuż przy słupku!

70'

Składna akcja graczy Wolfsburga zakończona strzałem po ziemi wprost w bramkarza w wykonaniu Schaefera.

66'

Javier Hernandez sam na sam z bramkarzem VfL, ale trafił w nogę Diego Benaglio!

64'

Zawodnicy Bayeru zepchnięci do defensywy, coraz groźniej zaczynają wyglądać akcje gości.

63'

Wolfsburg. Schodzi: Max Kruse. Wchodzi: Marcel Schaefer.

60'

Bayer. Schodzi: Lars Bender. Wchodzi: Javier Hernandez.

58'

Żółtą kartkę otrzymał Dante.

55'

Po dośrodkowaniu z prawej strony głową wprost w bramkarza uderzył Bruno Henrique.

53'

Błąd defensywy Bayeru, ale obyło się bez poważniejszych konsekwencji. Gospodarzom udało się wyjść cało z opresji.

52'

Goście wyprowadzali kontrę, ale Andre Schuerrle znalazł się na minimalnym spalonym i sędzia przerwał grę.

49'

Powinno być 2:0! Sprzed pola karnego uderzył Hakan Calhanoglu, piłka przeleciała tuż obok słupka!

46'

Goście wznowili grę po przerwie.

41'

W końcówce pierwszej części zaatakowali goście, jednak piłkarze VfL nie potrafią stworzyć większego zagrożenia pod bramką Bernda Leno.

37'

Mocny strzał oddał Julian Brandt, Diego Benaglio "wypluł" piłkę. Sędzia przerwał grę, ponieważ na spalonym był Kiessling.

34'

Lepiej piłkarsko wyglądają gracze Bayeru. Zawodnicy Wolfsburga szans na wyrównanie upatrują w wyprowadzaniu kontrataków.

31'

Max Kruse wbiegł z piłką w pole karne, ale atakowany przez obrońcę z trudnej pozycji trafił w boczną siatkę.

27'

Gol! Strzelił Julian Brandt. Asystował mu Hakan Calhanoglu. Brandt prowadził piłkę przez kilkanaście metrów, zagrał "klepkę" z Calhanoglu i z ok. 10 metrów, uderzając tuż przy słupku, nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

26'

Andre Schuerrle wślizgiem zaatakował piłkę, ale nie mógł zaskoczyć dobrze ustawionego bramkarza, który spokojnie złapał się toczącą się w żółwim tempie futbolówkę.

24'

W dalszym ciągu sporo podań w środku pola, ale brakuje dokładnego dogrania otwierającego drogę do groźnej sytuacji pod bramką.

20'

W dalszym ciągu więcej radości z obserwacji spotkania będzie miał milośnik taktyki. Okazji bramkowych póki co jak na lekarstwo.

16'

Zawodnicy VfL długo rozgrywają piłkę, goście nie rzucają się do ataku, a gospodarze niezbyt aktywnie im przeszkadzają.

12'

Spadło tempo meczu, gra częściej toczy się w środku pola. Defensywy obu drużyn potrafią ustrzec się błędów.

9'

Po mocnym początku gospodarzy mecz wyrównał się. Gracze z Wolfsburga coraz częściej goszczą pod bramką Bayeru.

6'

Z ok. 20 metrów płasko uderzył Karim Bellarabi, piłka przetoczyła się kilka metrów obok słupka.

3'

Od początku więcej z gry mają gospodarze. Przed momentem piłkę wstrzelił na przedpole bramki Kramer, ale żaden z jego partnerów nie wbił jej do siatki.

20:01

Rezerwa gości: Schaefer, Ascues, Henrique, Gustavo, Casteels, Seguin, Putaro.

20:01

Rezerwa gospodarzy: J. Hernandez, Mehmedi, Aranguiz, Kresic, Jurchenko, Frey, Henrichs.