Bayer. Schodzi: Hakan Calhanoglu. Wchodzi: Robbie Kruse.

Trzy minuty doliczone do regulaminowych 90.

89'

Bayer. Schodzi: Javier Hernandez. Wchodzi: Omer Toprak.

89'

Wrzutka Calhanoglu z wolnego na głowę Kiesslinga. Ten oddał strzał minimalnie niecelny!

88'

Żółtą kartkę otrzymał Fabian Lustenberger.

87'

Groźny strzał Baumjohanna. Leno tylko patrzył, jak piłka nieznacznie mija słupek jego bramki.

87'

Bez spięć podbramkowych w ostatnich minutach rywalizacji na BayArena.

84'

Bayer nie potrafi przypieczętować zwycięstwa, ale nie dopuszcza Herthy do własnego pola karnego.

80'

To powinien być gol! Bellarabi w swoim stylu minął obrońców i wyszedł sam na sam z Jarsteinem. Bramkarz świetnie interweniował i tylko korner!

78'

Żółtą kartkę otrzymał Marvin Plattenhardt.

76'

Atomowy strzał Bellarabiego z blisko 25 metrów. Nie może się dzisiaj wstrzelić reprezentant Niemiec.

76'

Bayer gra w swoim stylu - ofensywnie. Nie może jednak zapominać o zabezpieczeniu tyłów, bo Hertha jest dzisiaj nieźle dysponowana.

71'

Hertha potrafi dzisiaj zaskoczyć Bayer! Teraz znów przedarła się w pole karne, ale Haraguchiemu trochę odskoczyła piłka.

1
68'

Sprzed pola karnego strzelał Aranguiz. Piłka przeszła dwa metry obok słupka.

1
67'

Niecelne podanie Bellarabiego do Brandta w trakcie kontrataku. Piłkę przejęli berlińczycy.

1
65'

Obie drużyny dosyć łatwo dochodzą do sytuacji strzeleckich. To zwiastuje jeszcze sporo emocji w Leverkusen.

63'

Leno na raty złapał piłkę po uderzeniu Ibisevicia z większej odległości.

61'

Mogło być groźnie dla Jarsteina, ale strzał Bellarabiego okazał się niecelny.

60'

Aptekarze znów mozolnie konstruują akcje i starają się nie dopuszczać Herthy do głosu.

58'

Teraz przed szansą stanął Skjelbred, jednak osaczony przez obrońców uderzył bardzo, bardzo niecelnie.

56'

Okazja dla Herthy! W polu karnym piłka dotarła do Starka, który uderzył mocno przed siebie i nieznacznie nad poprzeczką.

53'

Żółtą kartkę otrzymał Vedad Ibisević.

52'

Ależ akcja Bellarabiego! Pomknął prawym skrzydłem, wpadł w pole karne i oddał strzał, po którym Jarstein tylko trącił piłkę i ta przeszła tuż obok słupka!

50'

Ostro do walki ruszyli piłkarze Bayeru i już uzyskali przewagę optyczną nad berlińczykami.

46'

Początek II połowy.

45+2'

Calhanoglu znów uderzył celnie, ale znów nie zaskoczył Jarsteina.

45+1'

Żółtą kartkę otrzymał Langkamp, a kolejny rzut wolny z niezłego miejsca egzekwował będzie Calhanoglu.

42'

Ramalho kopnięty w polu karnym przez rywala. To mogła być "jedenastka" dla Bayeru.

40'

Dobrej jakości strzał Calhanoglu, ale czujny Jarstein rzucił się i złapał piłkę.

39'

Hakan Calhanoglu będzie miał okazję do strzału z rzutu wolnego z dogodnej pozycji. Turek jest specjalistą od rzutów wolnych w B04.

37'

Bardzo słabe tempo gry w Leverkusen. Piłkarze sprawiają wrażenie zmęczonych długim sezonem.

33'

Wyrównany fragment meczu. Minimalną przewagę ma Bayer, który stara się prowadzić atak pozycyjny.

30'

Kapitalna interwencja Jarsteina po mocnym strzale Aranguiza sprzed pola karnego! Było groźnie.

27'

Aranguiz powstrzymał w polu karnym szarżującego Pekarika. Po kornerze gości nie było zagrożenia dla Leno.

24'

I ponownie do ofensywy przeszli gospodarze. Mimo trzech strzelonych już goli tempo gry nie jest zbyt wysokie.

21'

Gol! Strzelił Vedad Ibisević. Pierwsza okazja dla Herthy i od razu gol! Z prawego skrzydła dośrodkował Pekarik, a Ibisević oddał idealny strzał głową. Leno nie miał żadnych szans.

20'

Lustenberger strzelał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Przeniósł piłkę nad poprzeczką.

16'

Gol! Strzelił Lars Bender. 2:0 dla Bayeru! Po dośrodkowaniu Calhanoglu z rzutu wolnego w polu karnym powstało zamieszanie, a w nim najprzytomniej zachował się Lars Bender i wepchnął piłkę do siatki!

12'

Wysokie tempo gry narzucili podopieczni Rogera Schmidta i prostopadłymi podaniami starają się dostarczać piłkę w pole karne.

10'

Urazu doznał Skjelbred i konieczna jest pomoc medyczna dla Norwega.

8'

Hertha na razie bez groźnej akcji ofensywnej, wciąż przeważa Bayer.

4'

Agresywnym pressingiem zaczęli ten mecz Aptekarze i to szybko przyniosło efekt.

2'

Gol! Strzelił Julian Brandt. Błyskawiczny gol dla Aptekarzy! Brandt przedarł się w polu karnym, minął obrońców i mocnym strzałem z dosyć ostrego kąta pokonał Jarsteina.

18:09

Jeśli Bayer pokona Herthę zapewni sobie 3. miejsce na koniec sezonu Bundesligi i udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów.