Koeln. Schodzi: Paweł Olkowski. Wchodzi: Yuya Osako.

Dortmund. Schodzi: Julian Weigl. Wchodzi: Erik Durm.

83'

Strzał Leitnera nie zaskoczył dobrze ustawionego Kesslera.

81'

Odnotujmy, że Borussia pobiła klubowy rekord strzelecki - 82 goli w jednym sezonie jeszcze nigdy wcześniej nie strzeliła!

78'

Znów szarżował Reus, ale tym razem Kessler skutecznie interweniował.

75'

Gol! Strzelił Marco Reus. Wyrównanie! Reus uderzył idealnie obok muru z rzutu wolnego z 20 metrów. Kessler nie zdążył z interwencją.

Borussia Dortmund
71'

Kapitalna parada Burkiego po strzale Modeste'a! Szwajcar wygrał pojedynek sam na sam z Francuzem!

67'

Koeln. Schodzi: Milos Jojić. Wchodzi: Yannick Gerhardt.

66'

Pokazał się Paweł Olkowski! Polak po otrzymaniu piłki od Rissego wyszedł sam na sam z Burkim, ale ten skrócił kąt i obronił strzał.

64'

Nie kleją się akcje ofensywne Borussii, która po przerwie nie miała jeszcze dogodnej okazji do strzelenia gola.

62'

Tym razem Bittencourt miał przed sobą tylko Burkiego, ale również znajdował się na spalonym.

61'

Modeste mógł wyjść na czystą pozycję, ale arbiter dopatrzył się minimalnego ofsajdu i przerwał grę.

58'
56'

Okazję mógł mieć Aubameyang, jednak nie zdołał dojść do piłki dogranej w pole karne.

54'

Borussia przeważa, ale na razie nic dobrego nie wynika z tego dla gospodarzy.

46'

Dortmund. Schodzi: Sven Bender. Wchodzi: Matthias Ginter.

46'

Początek II połowy.

45'

Żółtą kartkę otrzymał Sokratis Papastathopoulos.

43'

Gol! Strzelił Milos Jojić. A tymczasem mamy bramkę dla Koeln! Kontratak, podanie na wolne pole do Jojicia, który umiejętnie przelobował Burkiego sprzed pola karnego!

42'

Borussia ma coraz wyraźniejszą przewagę i chce wrócić na prowadzenie jeszcze przed przerwą.

39'

Świetna indywidualna akcja Reusa, ale po tym jak minął trzech rywali, wygarnął piłkę już zza linii końcowej.

37'

Castro znów z dystansu i znów celnie, ale tym razem Kessler zdołał odbić piłkę!

35'

Groźnie zapowiadała się akcja Koeln, jednak Risse dośrodkował prosto na głowę jednego z obrońców BVB.

33'

Efektowny strzał Reusa z woleja, ale tuż nad poprzeczką! Od bramki Kessler.

29'

Reus znalazł się sam na sam z bramkarzem i oddał strzał w słupek, ale był na ofsajdzie.

27'

Gol! Strzelił Anthony Modeste. Asystował mu Marcel Risse. Wyrównanie! Po płaskim dośrodkowaniu ze skrzydła Rissego Modeste wybiegł sam na sam z bramkarzem i nie miał problemów z pokonaniem.

22'

Borussia jeśli wygra, zakończy sezon z dorobkiem 80 punktów i będzie to drugi najlepszy wynik w historii klubu.

19'

Dobry pomysł miał Kagawa po podaniu Hummelsa, ale dogrywał niedokładnie do Ramosa.

16'

Stuprocentowa okazja dla Bittencourta, który uniknął ofsajdu i miał przed sobą tylko Burkiego. Uderzył jednak obok słupka.

15'

Będzie rzut wolny dla Koeln i okazja do dośrodkowania w pole karne.

11'

Gol! Strzelił Gonzalo Castro. Asystował mu Marcel Schmelzer. Ładny gol dla Borussii! Castro zdecydował się uderzyć z około 20 metrów i piłka wpadła do bramki obok bezradnego Kesslera.

9'

Dosyć senna atmosfera w Dortmundzie. Nawet kibice wydają się już zmęczeni długim sezonem ligowym.

7'

Kagawa ruszył z kontratakiem, ale szybko stracił piłkę.

5'

Oba zespoły grają dzisiaj tylko o prestiż. Borussia ma pewne wicemistrzostwo Niemiec, z kolei Koeln na pewno nie awansuje do europejskich pucharów.