Szwecja
90+2'

Doliczone są 3 minuty, więc zbliża się koniec meczu wielkimi krokami.

90+1'

Bas Dost główkował do bramki, ale zdaniem sędziego napastnik reprezentacji Holandii odepchnął defensora przed strzałem. Dyskusyjna decyzja.

1
89'
ZMIANA

Szwecja. Schodzi: Marcus Berg. Wchodzi: Jimmy Durmaz.

87'

Robin Olsen pracuje na dobrą notę za swój występ. Jeszcze jedna obrona golkipera Trzech Koron.

1
85'

Ale blisko! Bas Dost wyskoczył do podania z 30. metra i strzelił z powietrza. Miał przed sobą tylko bramkarza i owszem, ominął go, ale również bramkę.

1
82'

Vincent Janssen strzelił mocno i Robin Olsen miał mały problem ze złapaniem piłki.

1
80'

Jeffrey Bruma zatrzymał akcję Marcusa Berga. Szwedzi muszą zadowolić się autem na wysokości pola karnego.

77'
ZMIANA

Szwecja. Schodzi: Marcus Rohden. Wchodzi: Emir Kujović.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Marcus Rohden #7
75'

Kwadrans do końca i ożywili się kibice na trybunach. Próbował ich ostudzić Wesley Sneijder, który chybił z dystansu.

72'

Nyman próbował dostarczyć piłkę do wysuniętych zawodników. Holandia skasowała podanie zmiennika bez problemu.

70'

Nowe rozdanie po zmianie wyniku. Holandia jest podbudowana golem i chce pójść za ciosem.

66'
ZMIANA
67'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Wesley Sneijder.

Wyrównanie! Daryl Janmaat poszedł na przebój. Jego uderzenie odbił jeszcze Robin Olsen, ale już wobec dobitki Wesleya Sneijdera był bezradny.

65'

Quincy Promes próbował zdobyć gola zza pola karnego. Wszyscy na stadionie, włącznie z obrońcami, wiedzieli co planuje Holender.

64'
ZMIANA

Szwecja. Schodzi: John Guidetti. Wchodzi: Christoffer Nyman.

63'

Sędziowie przerwali grę w polu karnym gospodarzy. Quincy Promes faulował walcząc o dojście do wysoko zawieszonej futbolówki.

1
61'

Minęła godzina pojedynku i ciekawe, który z selekcjonerów zamiesza niebawem w swojej jedenastce. Trochę świeżego powietrza przydałoby się gościom.

59'

Daryl Janmaat wrócił na czas i zatrzymał dobrze zapowiadającą się akcję reprezentacji Szwecji. Już rozpędzał się John Guidetti.

56'

Oranje muszą przyspieszyć, poszukać jakiegoś elementu zaskoczenia, ponieważ gospodarze kasują ich ataki, a czas ucieka.

53'

Dwa razy w roli głównej Emil Forsberg. Najpierw strzelił z rzutu rożnego i obronił Jeroen Zoet. Następnie dośrodkował płasko i interweniował obrońca.

50'

Żółtą kartkę otrzymał Virgil van Dijk.

50'

Virgil van Dijk zapolował na dośrodkowanie z rzutu wolnego. Udało się strzelić, ale zbyt banalnie, by zaskoczyć Robina Olsena.

47'

Robin Olsen! Bramkarz reprezentacji Szwecji poradził sobie z precyzyjnym strzałem Davy Klaassena. To drugi pojedynek tych zawodników, w którym zatriumfował golkiper.

47'

Virgil van Dijk nagimnastykował się, by wybić wrzutkę Johna Guidettiego. Był korner, po którym dobrze interweniował Jeroen Zoet.

46'

Trzy razy wznawiał grę Daniele Orsato. W końcu skutecznie.

20:36

Piłkarze wracają na boisko i przed nami decydujące 45 minut.

Czy reprezentacja Szwecji wygra z Holandią?
Tak
Nie
45'

Doliczona minuta.

1
43'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Marcus Berg.

Bardzo niespodziewany obrót wydarzeń! Holendrzy skonsternowani, ponieważ stracili gola po juniorskiej stracie Kevina Strootmana przed własnym polem karnym. Berg zabrał piłkę przeciwnikowi i miękkim lobem umieścił ją w siatce!

1
1
40'

5 minut pozostało do przerwy. Wciąż bezbramkowo, a bliżej zmiany wyniku byli Wesley Sneijder i spółka.

1
38'

Andreas Granqvist wybił głową niebezpiecznie wyglądający strzał Vincenta Jannssena. Robin Olsen może podziękować swojemu defensorowi za dobrą interwencję.

1
36'

Nic wynikło z rzutu wolnego i Pomarańczowi muszą od nowa budować atak pozycyjny w centrum boiska.

1
34'

Żółtą kartkę otrzymał Mikael Lustig.

32'

Jeroen Zoet trącił końcami palców dośrodkowanie z narożnika boiska i prawdopodobnie dzięki temu John Guidetti nie oddał strzału na jego bramkę.

2
31'

Dotychczas jeden celny strzał gospodarzy wobec trzech Oranje. Próbował zmniejszyć tę różnicę Emil Forsberg, ale wywalczył tylko rzut rożny.

2
29'

Coraz mniej jest w tym meczu Szwedów. Dość kunktatorska gra Trzech Koron w dwóch kwadransach otwierających mecz.

2
27'

Quincy Promes zatańczył przed polem karnym przeciwnika. Próbował wrzucić piłkę miękko. Po chwili Wesley Sneijder huknął z dystansu i będzie jeszcze korner dla Holandii.

2
24'

Żółtą kartkę otrzymał Kevin Strootman.

22'

Robin Olsen wyszedł dobrze na przedpole i wypiąstkował futbolówkę po dośrodkowaniu Wesleya Sneijdera z rzutu rożnego. Szykował się do strzału Jeffrey Bruma.

1
20'

Małe wyciszenie na boisku. Holendrzy w posiadaniu piłki i najpewniej sposobią się do następnego ataku.

2
18'

Minutę później już pełnokrwiste uderzenie Emila Forsberga z 20. metra i Jeroen Zoet musiał się nagimnastykować, by zbić piłkę na korner.

2
17'

Zakotłowało się w polu karnym Holandii. Dwie bardziej próby niż strzały zablokowane przez gości.

2
15'

Holandia przeniosła więc grę na prawe skrzydło. Dośrodkowanie stamtąd spadło na głowę Davy Klaassena, a ten strzelił prosto w dobrze ustawionego Robina Olsena.

2
14'

Niezmiennie optyczna przewaga gości. Szwecja rezygnuje z wysokiego pressingu, natomiast stosuje zagęszczenie w środku pola i tam zaczynają się kłopoty Oranje.

2
12'

Rzut wolny dla Szwecji na 23. metrze przed bramką Jeroena Zoeta. John Guidetti huknął prosto w dobrze ustawiony mur.

1
10'

Mecz jest rozgrywany na Friends Arena w Sztokholmie. Trybuny są w większości wypełnione kibicami.

9'

John Guidetti domagał się od sędziego odgwizdania faulu. Szwed miał słuszne pretensje, ponieważ był podcinany przez Virgila van Dijka.

8'

Tak wyglądała prezentacja drużyn!

6'

Pierwsza szansa dla Pomarańczowych! Miękkie podanie Kevina Strootmana za plecy szwedzkich obrońców, a tam Davy Klaassen nadział się na interwencję bramkarza w sytuacji sam na sam.

4'

Spokojnie wymieniają podania Holendrzy. Nie wpadli na żaden kreatywny pomysł, więc jeden z obrońców kopnął piłkę w kierunku wysuniętego Vincenta Janssena.

2'

Holandrzy na połowie przeciwnika, a gospodarze czekają na ich ruch. Obaj selekcjonerzy obserwują spokojnie początek spotkania.