Włochy
40' Giorgio Chiellini 68' Marco Parolo
Macedonia Północna
53' Stefan Spirovski 61' Ferhan Hasani 77' Aleksandar Trajkovski
1:1

Koniec. Niespodzianka w Turynie! Włosi nie byli w stanie ograć Macedonii!

Kontra gości, ale biegnący prawą flanką Ilija Nestorovski wyjechał z piłką poza linię boczną.

Centra za centrą, ale obrona Macedonii gra pewnie.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Desperackie próby Włochów, ale Macedończycy doskonale wiedzą, że trzeba wytrwać jeszcze kilka minut.

Dośrodkowanie z prawego skrzydła trafia na głowę Trickovskiego, ale były piłkarz Legii Warszawa pudłuje.

Z 24 metrów szczęścia poszukał Federico Bernardeschi, ale pomylił się o dobry metr.

Macedonia. Schodzi: Goran Pandev. Wchodzi: Ivan Trickovski.

Szukał swojego drugiego gola Giorgio Chiellini, ale był na spalonym.

Gol! Strzelił Aleksandar Trajkovski. Asystował mu Goran Pandev.

Olbrzymia radość w szeregach Macedończyków! Po długim wybiciu bramkarza piłkę wzorowo "zgasił" Pandev i prostopadłym podaniem wypuścił w bój Trajkovskiego. Mocny strzał w długi róg i konsternacja na twarzach Włochów!

Macedonia. Schodzi: Darko Velkoski. Wchodzi: Gjoko Zajkov.

Włochy. Schodzi: Roberto Gagliardini. Wchodzi: Brian Cristante.

Ponownie gorąco pod włoską bramką. Zagranie wzdłuż bramki Nestorovskiego i totalny chaos wśród obrońców. Paniki jednak nie przypłacili golem.

To zdecydowanie była piłka na 1:1! Alioski idealnie zagrywa ze skrzydła na 6. metr, ale Ilija Nestorovski uderza głową w sam środek bramki, prosto do rąk Buffona.

Ciro Immobile otrzymał podanie na wolne pole, ale nie wiedząc czemu, mając przed sobą tylko jednego obrońcę nie zdecydował się na grę 1 na 1. Dośrodkowanie jakie posłał było wyjątkowo marne.

Żółtą kartkę otrzymał Marco Parolo. Za całokształt. Od pierwszych minut Włoch grał bardzo ostro, ale kartkę obejrzał dopiero teraz.

Dobre, prostopadłe podanie do Pandeva, ale wydaje się, że ten nie ma już siły. Kapitan Macedonii nawet nie wystartował do futbolówki.

Macedonia. Schodzi: Ferhan Hasani. Wchodzi: Aleksandar Trajkovski.

Żółtą kartkę otrzymał Ferhan Hasani. Faul na Chiellinim.

Od kilku minut wieje nudą, zatem kilka ciekawych boiskowych ujęć...

Dobra okazja do dośrodkowania w pole karne Macedonii ze stojącej piłki, ale Verdi zagrał stanowczo zbyt głęboko i piłka u bramkarza.

Żółtą kartkę otrzymał Stefan Spirovski. Faulowany Zappacosta.

Macedończycy stosują wysoki pressing i Włosi mają kłopoty z opuszczeniem własnej połowy.

Bardzo spokojne pierwsze minuty po przerwie.

Włochy. Schodzi: Andrea Barzagli. Wchodzi: Daniele Rugani.

Zaczynamy grę w II połowie.

Bez doliczonego czasu. Sędzia kończy I połowę. Zapraszamy za kwadrans.

Macedonia stara się odpowiedzieć, ale Egzijan Alioski przesadził w walce o pozycję. Przewrócony Barzagli.

Gol! Strzelił Giorgio Chiellini. Asystował mu Ciro Immobile.

Italia prowadzi! Macedończycy nieudolnie wybijali piłkę po kornerze i to kosztowało ich stratę gola. Insigne prostopadle podał w pole karne, a Immobile zagrał przed bramkę. Pozostało skierować piłkę do pustej bramki.

Kapitalne podanie do Zappacosty, ale ten z kilku metrów posłał piłkę w kosmos! Niezrozumiałe zachowanie Włocha, który mógł zapytać Dimitrievskiego, w który róg ma strzelać.

Ciekawa próba w wykonaniu Lorenzo Insigne. Strzał "szczupakiem" z 11 metrów. Piłka zmierzała jednak w sam środek bramki, stąd bezproblemowa interwencja golkipera.

Przesadził z atakiem Marco Parolo. Macedończycy otoczyli arbitra, domagając się żółtej kartki, ale ten poprzestał na słownej reprymendzie.

Immobile prostopadłą piłką wypuścił w uliczkę Insigne, ale ten nie był w stanie dogonić mocno kopniętej piłki.

Posiadanie piłki 58% - 42% na korzyść Italii, cóż jednak z tego skoro nie przekłada się to na okazje bramkowe.

Davide Zappacosta dośrodkował z prawego skrzydła, ale z niezrozumiałych powodów w macedońskiej "szesnastce" nie było ani jednego piłkarza gospodarzy.

Włochy - Macedonia nadal bez goli, a tymczasem liderująca tej grupie Hiszpania prowadzi z Albanią już 3:0.

Kilka minut twardej walki w środku. Nie jest to ostry mecz, ale nogi też nikt nie odstawia.

Wyrzut piłki z autu na wysokości pola karnego Włochów i piłka u Pandeva. Mocny strzał z 17 metrów, ale Gianluigi Buffon był dobrze ustawiony i obronił.

Ładnie "na wyprzedzenie" zagrał Davide Zappacosta. Próba błyskawicznego, prostopadłego podania została jednak udaremniona.

Goran Pandev ostro zaatakował jednego z Włochów. Był to wślizg od tyłu, który nie spodobał się trenerowi Italii. Mina Giampiero Ventury po prostu bezcenna.

Pozwolili teraz Włosi na dośrodkowanie spod końcowej linii, ale Alioski wyraźnie przeciągnął centrę.

Totalnie rozklepana obrona Macedonii! Sam przed bramkarzem stanął Ciro Immobile, ale z 7 metrów trafił prosto w Dimitrievskiego.

Gwizdy na trybunach. Macedończycy wymieniają podania 30 metrów przed włoską bramką, a taki obraz nie podoba się wymagajacej publiczności.

Zagranie za linię obronną gości do Zappacosty. Ten opanował piłkę w polu karnym, ale zbyt agresywnie pracował rękoma i sędzia przerwał grę. Faul na Spirovskim.

Gospodarze natychmiastowo "siedli" na rywala. Wszystko wskazuje na to, że dla defensywy Macedonii będzie to pracowity wieczór.

Początek.

Hymny już za nami. Jeszcze tylko losowanie i startujemy.

Gospodarze w biało-niebieskich strojach, goście na czerwono.

Rzut oka na arenę dzisiejszych zmagań.

Macedończycy mają 7 punktów i walczą już tylko o honor. Włosi są już raczej skazani na baraże, bowiem Hiszpanię trudno będzie wyprzedzić.

Zdecydowanym faworytem jest Italia, ale sport lubi niespodzianki.

A co Wy sądzicie?

Spotkanie poprowadzi Tiago Martins (Portugalia).

Serdecznie zapraszamy na relację LIVE z meczu 9. kolejki grupy G europejskich eliminacji do MŚ 2018! W Turynie Włosi powalczą z Macedończykami.