Żółtą kartkę otrzymał Olcay Sahan. Faul w środku boiska.

90+3'

Żółtą kartkę otrzymał Ozan Tufan. Za opóźnianie gry.

90+2'

Kapitalne zgranie Perisicia i "setka" Badejla! Pomocnik wpadł w pole karne z jego lewej strony i mocno uderzył w kierunku bliższego słupka. Kapitalna obrona Babacana, uratowała Turków!

90'

Jeszcze pogramy. Szymon Marciniak doliczył aż 6 minut!

87'

Na linii środkowej boiska leżał Sen. Wizyta medyków okazała się niezbędna.

86'

Chorwacja jeszcze próbuje, ale trudno jest sforsować tureckie zasieki.

84'
ZMIANA

Turcja. Schodzi: Emre Mor. Wchodzi: Volkan Sen.

80'

Pretensje Perisicia do arbitra liniowego. Polak, słusznie jednak zasygnalizował, że prowadzona przez pomocnika piłka, opuściła boisko.

79'
ZMIANA
76'

Świetna centra z głębi pola. Mario Mandzukić wyskoczył nad głową obrońcy, ale jego uderzenie odbił Volkan Babacan. To nie jest dzień chorwackiego snajpera!

75'

Zamieszanie na 11. metrze przed turecką bramką. Strzału jednak nie było.

71'
ZMIANA

Turcja. Schodzi: Cenk Tosun. Wchodzi: Olcay Sahan.

70'

Prostopadłe podanie do Mandzukicia, ale tego świetnie zablokował Topal.

68'

Kombinacyjna akcja gospodarzy przeprowadzona środkiem. Kilka podań bez przyjęcia i na czystej pozycji znalazł się Marko Pjaca. Dlaczego pomocnik tyle zwlekał ze strzałem, wie tylko on sam. Ostatecznie został zablokowany.

65'

Wejście w stylu "jeźdżca bez głowy". Ivan Strinić w pojedynkę starał się przedrzeć się środkiem pola karnego. Olbrzymia ilość przypadku w tej indywidualnej akcji, ale obrońca bliski był powodzenia. Jego zapędy, skasował dopiero ostatni obrońca.

62'

Kiks chorwackiego bramkarza, który atakowany przez Tosuna, wyraźnie spanikował. Skończyło się autem na wysokości pola karnego.

58'

Świetnie dostarczona futbolówka przez Perisicia, ale nie pierwszy już raz w dobrej sytuacji źle uderza Mario Mandzukić.

56'

Po faulu Modricia, rzut wolny dla Turcji z prawej strony boiska. Dośrodkowanie dalekie było jednak od doskonałości i padło łupem najbliżej stojącego rywala.

54'
ZMIANA

Turcja. Schodzi: Kaan Ayhan. Wchodzi: Ahmet Calik.

Zmiana wymuszona kontuzją.

51'

Drugi w tym meczu korner dla gospodarzy. Dośrodkowanie Rakiticia jednak zbyt głebokie i dobrze piąstkował Babacan.

48'

Przerwa w grze. Ucierpiał Ayhan i potrzebna jest pomoc medyczna.

46'

Początek II połowy.

45+3'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Hakan Calhanoglu. Asystował mu Emre Mor.

Piękne uderzenie z dystansu. Jeden z zawodników stojących w murze, zmienił tor lotu piłki. Chorwacki bramkarz nawet nie drgnął!

45+2'

Będzie jeszcze rzut wolny z 30 metrów po faulu na Modricia.

45'

Arbiter doliczył minutę.

44'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ivan Rakitić.

Pewny, płaski strzał w prawy róg i gospodarze na prowadzeniu.

43'

Rzut karny dla Chorwacji! Ismail Koybasi zahaczył Modricia.

41'

Czujny chorwacki bramkarz. Dobrze dogrywał teraz Hakan Calhanoglu, ale próbującego główkować Tosuna, uprzedził Lovre Kalinić.

38'

Przewaga po stronie gospodarzy. Ma się jednak wrażenie, że Chorwacja za wszelką cenę chce wejść z piłką do bramki. Chyba nie tędy droga.

35'

Cenk Tosun starał się nabrać prędkości przedzierając się prawą flanką, ale zdecydowany wślizg Vidy, wyjaśnił sytuację.

32'

Przerwa w grze. Vida ustrzelił piłką Mora i konieczna była wizyta medyków.

29'

Dwójkowa akcja Rakiticia z Perisiciem. Finalnie, z 20 metrów uderzał ten drugi, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

25'

Po przedłużeniu piłki głową przez jednego z parnerów, bliski jej sięgnięcia był Vrsaljko. Zabrakło centymetrów.

22'

Dośrodkowanie Perisicia i wysoko wyskakujący Mario Mandzukić. Soczyste uderzenie głową i tylko poprzeczka!

20'

Odpowiedziała Turcja. Emre Mor nie pierwszy już raz znalazł sobie miejsce na oddanie strzału, ale Kalinić był na posterunku.

17'

Centra Perisicia i walka w powietrzu Topala z Mandzukiciem. Lepszy Turek.

15'

Przechwyt w środkowej strefie zaliczył Luka Modrić. Piłkarz Realu Madryt pobiegł z piłką i uderzył z 23 metrów... tuż obok bramki.

12'

Tym razem gospodarze spróbowali lewą flanką, ale Perisić zacentrował zbyt wysoko, nawet dla Mandzukicia.

9'

To powinna być bramka! Pierwsza groźna okazja Chorwatów po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Z bliska strzelał Mario Mandzukić, ale Babacan odbił piłkę na słupek. Z kilku metrów dobijał jeszcze Marko Pjaca, ale koszmarnie spudłował. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

5'

Odważnie rozpoczęła Turcja. Akcja prawą stroną boiska zakończona dobrym dośrodkowaniem. Ofiarna interwencja Vidy uniemożliwiła jednak oddanie strzału.

3'

Przypomnijmy, że mecz rozgrywany jest bez udziału publiczności. To kara za rasistowskie zachowania chorwackich fanów podczas towarzyskich meczów z Izraelem i z Węgrami.

2'

Ładna akcja Mora, który najpierw ograł Modricia, a następnie, nieatakowany biegł wzdłuż linii pola karnego. Mocny strzał z 16 metrów minął jednak bramkę Chorwatów.

20:10

Piłkarze już na płycie boiska. Za moment startujemy!

Na kogo stawiacie?
Chorwacja
Turcja
remis
20:10

Szymon Marciniak poprowadzi eliminacyjny mecz grupy I. Na stadionie Maksimir w Zagrzebiu Chorwacja powalczy z Turcją. Serdecznie zapraszamy na wspólne śledzenie boiskowych zdarzeń.